Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

VEBIOT Cardio-light dog 30 sasz. suplement na serce dla psa

Marka: 

VEBIOT

66303
179.29 

Najniższa cena w ciągu 30 dni: 179.27 zł

wysyłamy w 24 godziny
Kupując ten produkt otrzymasz: 45 pkt
Zdjęcia naszych klientów: Dodaj pierwsze zdjęcie
Cardio-light dog to preparat wspierające odżywianie dla psów z chorobami sercowymi.

Preparat jest mieszanką paszową i stanowi uzupełnienie diety dla psów ras o podwyższonym ryzyku występowania chorób układu sercowo-naczyniowego. Produkt jest także dobrym suplementem dla starszych psów mających ryzyko wystąpienia zmian w obrębie kardiomiocytów. Cardio-light dog zawiera składniki wspierające prawidłowe działanie mięśnia sercowego.


Skład:
Stachydryna - znajduje się w ekstrakcie z serdecznika pospolitego standaryzowanym na 25%. Składnik wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśnia sercowego psa. Dodatkowo posiada działanie przeciw zwłóknieniowe, przeciwrozrostowe oraz przeciwzapalne.

Likopen - znajduje się w ekstrakcie z pomidorów standaryzowanym na 10%. Jego zawartość działa protekcyjnie w obrębie endothelium. Ponadto ma działanie antyagregacyjne i obniża ciśnienia krwi u psów.

L-karnityna (β-hydroksy-γ-trimetyloamoniomaślan) - aminokwas biorący bezpośredni udział w metabolizmie energetycznym miocytów.

Tauryna (kwas 2-aminoetylosulfonowy) - aminokwas niebiałkowy odpowiadający za regulację stężenia jonów Ca2+ w komórkach mięśnia sercowego. Składnik dodatkowo funkcjonuje jako neuroprzekaźnik i neuromodulator oraz odpowiada za osmoregulację.

Magnez - jeden z głównych kationów wewnątrzkomórkowych organizmu psa. Jest on koenzymem wielu kluczowych enzymów mających wpływ na serce, takich jak: Na+/K+- ATP-aza, kinaza kreatyninowa. Dodatkowo bierze udział w procesie skurczu mięśnia sercowego.

Potas - jeden z kationów wewnątrzkomórkowych organizmu psa. Jego odpowiednie stężenie w surowicy krwi psa wpływa na poprawną kurczliwość kardiomiocytów.

Witamina E - naturalny antyoksydant, pozwalający na zachowanie stabilności i integralności błony komórkowej komórek serca. Dodatkowo przyczynia się także do ograniczania powstawania złogów cholesterolu w naczyniach krwionośnych.


Dawkowanie:
Rekomendowana dawka preparatu zależy od masy ciała i indywidualnych potrzeb psa. Należy stosować się do poniższych zaleceń, jeśli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej.

Masa ciała          Dzienna porcja
do 17 kg                1 sasz.
17-35 kg                2 sasz.
powyżej 35 kg        3 sasz.


Jak dbać o serce psa?

Prawidłowa praca serca u psa wymaga troski, dlatego warto zadbać o narząd poprzez zapewnienie odpowiedniej ilości aktywności fizycznej. Równie istotną sprawą jest posiadanie zbilansowanej diety, zawierającej przyswajalne składniki wspierające zdrowie serca. Szczególną uwagę należy zwracać na ilość i jakość przekąsek, którymi pies jest nagradzany. Zbyt duże rozpieszczenie w tej kwestii może prowadzić do powstania nadwagi, która negatywnie będzie rzutować na serce.


Wzmacnianie serca psa

By wzmocnić codzienną pracę układu sercowo-naczyniowego psa warto przestrzegać trzech podstawowych zasad:
  • profilaktyka dietetyczna – dobrze zbilansowana dieta i stosowanie odpowiednich preparatów, jeśli pies należy do rasy predysponowanej do występowania chorób serca i układu naczyniowego
  • profilaktyka ruchowa – brak ruchu lub jego intensywność niedostosowana do potrzeb konkretnej rasy, co może obciążać układ sercowo-naczyniowy i układ stawowo-kostny psów
  • bezpieczeństwo i bliskość emocjonalna – bliski kontakt, poświęcanie psu uwagi, umożliwienie mu uczestniczenia w życiu domowników mają duży wpływ na samopoczucie psa, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie stresu u pupilaPomoc przy chorym sercu psa

Choroby serca i układu naczyniowego zawsze wymagają jak najszybszej konsultacji ze specjalistą i odpowiedniego leczenia. Istotną kwestią, o którą można zadbać jeszcze przed rozpoznaniem schorzenia, jest profilaktyka. Działaniem profilaktycznym może być prawidłowa suplementacja, produktów takich jak Cardio-light dog, które pomagają przy schorzeniach sercowo-naczyniowych.
Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Nie znaleziono żadnych zestawów

Parametry

Marka:
VEBIOT
Jakie są zasady wystawiania opinii dla produktów?

Tylko zarejestrowani klienci FERA.PL , którzy kupili ten produkt, mogą wystawić mu ocenę. Ocena, którą prezentują gwiazdki jest średnią wszystkich ocen. Po moderacji opinii opublikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne oceny.

Opinie

Nie znaleziono żadnych opinii

Napisz opinię

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.