Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

PESS Flea-Kil Obroża owadobójcza dla małych psów i kotów 35 cm + Sunia Zasypka owadobójcza przeciw pchłom i kleszczom 100 g

Marka: 

PESS

20002719
14.89 
Kupując ten produkt otrzymasz: 4 pkt
Zdjęcia naszych klientów: Dodaj pierwsze zdjęcie

Owadobójcza obroża przeznaczona dla psów oraz kotów małych ras.

Produkt chroni przed owadami (szczególnie pchłami), które znajdują się na zwierzęciu oraz w jego bliskim otoczeniu. Substancja aktywna (geraniol) wydzielana przez obrożę działa stale i niezmiennie od momentu założenia obroży na szyję zwierzęcia.

Pełna skuteczność obroży osiągana jest już po 20 minutach od moementu założenia obroży i utrzymuje się przez okres 90 dni ciągłego stosowania obroży.

Obroża owadobójcza Flea-Kil jest całkowicie odporna na działanie wilgoci - zamoczenie jej nie wpływa na skuteczność działania.

 


Przeznaczenie:

-do ochrony przed pchłami znajdującymi się w otoczeniu zwierzęcia, okazjonalnie pojawiających się na zwierzęciu
-jest odporna na działanie wilgoci
-nie należy zakładać zwierzętom młodym (do 3 miesiąca życia), zwierzętom chorym, osłabionym i w trakcie rekonwalescencji
-po użyciu dokładnie umyć ręce
-chronić przed dziećmi

 

 

Charakterystyka:

-czas działania: efekt biobójczy po 20 minutach od założenia obroży, skuteczność utrzymuje się do 90 dni ciągłego stosowania
-trwałość w opakowaniu: 3 lata
-substancja czynna: 11g/100g (1,45g na obrożę) Geraniol
-długość 35 cm
-kolor: grafitowy

 

 

 

PESS Sunia Zasypka owadobójcza przeciw pchłom i kleszczom dla psów i kotów 100 g

Zasypka zwalczająca pchły i kleszcze oraz inne insekty u psów i kotów.

 

Przeznacznie:

-do zwalczania insektów u psów oraz do dezynsekcji posłań, legowisk, koszyków, bud i innych miejsc stałego przebywania zwierząt
-łatwe stosowanie - aplikacja na sierść

 

 

Charakterystyka produktu:

-czas działania: działanie doraźne
-trwałość w opakowaniu: 3 lata
-substancja czynna: 0,25% (0,25g/100g) Alfacypermetryna (CAS 67375-30-8; (1RS,3RS)-3-(2,2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksylan (RS)-α-cyjano-3-fenoksybenzylu)
-opakowanie: 100 g

 

 

Sposób użycia:

Należy zapudrować grzbiet zwierzęcia, a następnie rozprowadzić zasypkę dłońmi lub szczotką na brzuch, łapy, ogon i głowę. Chronić oczy, nos i uszy. Wyczesać z sierści nadmiar zasypki. Po aplikacji należy dokładnie umyć ręce. Pełną ochronę uzyskać można przy regularnym stosowaniu (co 3-4 dni).
Nie stosować na skaleczonej skórze, zmianach sączących oraz u zwirząt uczulonych na którykolwiek składnik produktu.
Po upływie 1-3 godzin należy wyczesać martwe i porażone pasożyty.  Jeśli równolegle zniszczymy pasożyty w otoczeniu psa nie ma potrzeby ponownego użycia, preparatu, wcześniej niż po 10- 14 dniach. W przypadku zauważenia inwazji pasożytów należy stosować wedle potrzeby, jednak nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

 

 

Zwalczanie kleszczy

Niektóre kleszcze bywają odporne na obecność substancji czynnych aplikowanych na skórę zwierzęcia. W takich przypadkach można zwalczać je poprzez miejscowe stosowanie zasypki na wczepionego w skórę kleszcza. Po około godzinie należy wykręcić martwego kleszcza ze skóry.

 

 

Bezpieczeństwo stosowania:

Nie należy się obawiać zatrucia zwierzęcia w wyniku wylizywania się po wypudrowaniu zasypką owadobójczą. Zawartość substancji biologicznie czynnej Alfacypermetryny wynosi jedynie 0,25 % - ryzyko zatrucia mogłoby wystąpić po jednorazowym spożyciu kilku opakowań zasypki. Ilość nanoszonej na skórę zasypki daje obecność na skórze zaledwie kilkunastu miligramów alfacypermetryny - nie stwarza to żadnej możliwości zatrucia, nawet przy zlizaniu całej porcji naniesionej zasypki. Nie należy dopuszczać do zlizywania zasypki z sierści tuż po aplikacji ze względu na znaczne obniżenie skuteczności preparatu.

Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Nie znaleziono żadnych zestawów

Parametry

Substancja czynna:
Geraniol
Wielkość pupila:
Rasy małe
Marka:
PESS
Jakie są zasady wystawiania opinii dla produktów?

Tylko zarejestrowani klienci FERA.PL , którzy kupili ten produkt, mogą wystawić mu ocenę. Ocena, którą prezentują gwiazdki jest średnią wszystkich ocen. Po moderacji opinii opublikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne oceny.

Opinie

Nie znaleziono żadnych opinii

Napisz opinię

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.