Nr 1 2020
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
CHROŃ ZWIERZAKA

PESS Sunia Zasypka owadobójcza przeciw pchłom i kleszczom dla psów i kotów 100 g

Producent: 

PESS

64507
10.89 
wysyłamy w 72 godziny
Kupując ten produkt otrzymasz: 3 pkt
Zdjęcia naszych klientów: Dodaj pierwsze zdjęcie

Zasypka zwalczająca pchły i kleszcze oraz inne insekty u psów i kotów.

 

Przeznacznie:

-do zwalczania insektów u psów oraz do dezynsekcji posłań, legowisk, koszyków, bud i innych miejsc stałego przebywania zwierząt
-łatwe stosowanie - aplikacja na sierść

 

 

Charakterystyka produktu:

-czas działania: działanie doraźne
-trwałość w opakowaniu: 3 lata
-substancja czynna: 0,25% (0,25g/100g) Alfacypermetryna (CAS 67375-30-8; (1RS,3RS)-3-(2,2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksylan (RS)-α-cyjano-3-fenoksybenzylu)
-opakowanie: 100 g

 

 

Sposób użycia:

Należy zapudrować grzbiet zwierzęcia, a następnie rozprowadzić zasypkę dłońmi lub szczotką na brzuch, łapy, ogon i głowę. Chronić oczy, nos i uszy. Wyczesać z sierści nadmiar zasypki. Po aplikacji należy dokładnie umyć ręce. Pełną ochronę uzyskać można przy regularnym stosowaniu (co 3-4 dni).
Nie stosować na skaleczonej skórze, zmianach sączących oraz u zwirząt uczulonych na którykolwiek składnik produktu.
Po upływie 1-3 godzin należy wyczesać martwe i porażone pasożyty.  Jeśli równolegle zniszczymy pasożyty w otoczeniu psa nie ma potrzeby ponownego użycia, preparatu, wcześniej niż po 10- 14 dniach. W przypadku zauważenia inwazji pasożytów należy stosować wedle potrzeby, jednak nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

 

 

Zwalczanie kleszczy

Niektóre kleszcze bywają odporne na obecność substancji czynnych aplikowanych na skórę zwierzęcia. W takich przypadkach można zwalczać je poprzez miejscowe stosowanie zasypki na wczepionego w skórę kleszcza. Po około godzinie należy wykręcić martwego kleszcza ze skóry.

 

 

Bezpieczeństwo stosowania:

Nie należy się obawiać zatrucia zwierzęcia w wyniku wylizywania się po wypudrowaniu zasypką owadobójczą. Zawartość substancji biologicznie czynnej Alfacypermetryny wynosi jedynie 0,25 % - ryzyko zatrucia mogłoby wystąpić po jednorazowym spożyciu kilku opakowań zasypki. Ilość nanoszonej na skórę zasypki daje obecność na skórze zaledwie kilkunastu miligramów alfacypermetryny - nie stwarza to żadnej możliwości zatrucia, nawet przy zlizaniu całej porcji naniesionej zasypki. Nie należy dopuszczać do zlizywania zasypki z sierści tuż po aplikacji ze względu na znaczne obniżenie skuteczności preparatu.

Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Nie znaleziono żadnych zestawów

Parametry

Substancja czynna:
Alfacypermetryna
Wielkość pupila:
Uniwersalne
Producent:
PESS

Przeznaczenie

Zastosowanie:
Pchły, kleszcze

Opinie

Nie znaleziono żadnych opinii

Napisz opinię

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.