Nr 1 2020
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

SELFLAB Test diagnostyczny na nosówkę/adenowirus/grypę psów SelfLab CDV/CAV/CIV Ag

Producent: 

SELFLAB

60735
74.99 
wysyłamy w 72 godziny
Kupując ten produkt otrzymasz: 19 pkt
Zdjęcia naszych klientów: Dodaj pierwsze zdjęcie

Szybki test diagnostyczny na nosówkę, adenowirusa lub grupę psów.

Psia nosówka (CDV) jest wysoce zakaźną chorobą wirusową atakującą głównie szczenięta w wieku 2-5 miesięcy. Pierwsze objawy nosówki psa to kichanie, kaszel i gęsty śluz wydobywający się z oczu i nosa. Obecnie nie ma dostępnych leków, które mogłyby zniszczyć wirusa wywołującego chorobę zakaźną psów. Szybkie wykrycie przyczyny choroby umożliwia leczenie wspomagające i opiekę.
Adenowirus psów typu 2 (CAV2) wywołuje u psów miejscową chorobę układu oddechowego i jest potencjalną przyczyną zespołu kaszlu kenelowego (choroba zakaźna dróg oddechowych psów). Zakaźny kaszel kenelowy u psów rozprzestrzenia się zazwyczaj w wyniku bezpośredniego kontaktu z innym chorym psem, przez drogi oddechowe lub kropelkowe. Psy, które znajdują się w pobliżu innych psów, w miejscach takich jak schroniska, budy, hotele dla psów, itp. są bardziej narażone na zakażenia. Każdy pies może zachorować nawet podczas spaceru, wystarczy, że zetknie się z zarażonym psem. Choroba rozwija się bardzo szybko, więc nie wolno jej lekceważyć.
Grypa psów (CIV) jest wywoływana przez odmiany wysoce zakaźnego influenzawirusa A. Ze względu na brak wcześniejszego kontaktu z tym wirusem, psy nie mają naturalnej odporności na niego. Objawy CIV obejmują: kaszel, zielonkawą wydzielinę z nosa lub oczu, kichanie, wysoką gorączkę, senność i zmniejszony apetyt. U psów odnotowano śmiertelne przypadki zapalenia płuc wynikające z zakażenia wirusem grypy psów, ale wskaźnik śmiertelności jest niski (poniżej 10%). Nie ma lekarstwa na psią grypę. Leczenie polega w dużej mierze na opiece wspomagającej.

Niełatwo rozróżnić objawy nosówki, adenowirusa czy wirusa psiej grypy.
Za pomocą testu SelfLab CDV/CAV/CIV Ag możecie sami sprawdzić na którą chorobę zachorował wasz pies.Materiał do badania: wydzieliny nos/oko

Skład zestawu:

    • 1 para rękawiczek
    • Saszetka testowa zawierająca kasetkę testową i pipetę
    • Jednorazowa wymazówka
    • Pojemnik z buforem
    • Instrukcja

Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Nie znaleziono żadnych zestawów

Parametry

Producent:
SELFLAB

Opinie

Nie znaleziono żadnych opinii

Napisz opinię

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.