Nr 1 2020
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

FARMINA Farmina vet life pies ossalati 2 kg

Producent: 

FARMINA

16783
68.81 
wysyłamy w 48 godziny
Paypo
Kupując ten produkt otrzymasz: 17 pkt
Zdjęcia naszych klientów: Dodaj pierwsze zdjęcie
1
83.05 zł
dodane
zobacz więcej zestawów

Farmina Vet Life Ossalati to kompletne dietetyczne pożywienie dla dorosłych psów stworzone z myślą o redukcji kamieni moczanowych, szczawianowych i cystynowych. Jest zalecane dla osobników cierpiących na choroby nerek w zaawansowanym stadium.

Ograniczenie powstawania kamieni moczanowych, szczawianowych i cystynowych. Alkalizowanie moczu.

Sposób działania
Vet Life Urinary Ossalati zawiera niewielką ilość wapnia i witaminy D w celu zmniejszenia koncentracji kamieni szczawianowych. Niewielka ilość białek i aminokwasów siarkowych zmniejsza koncentrację kamieni moczanowych i cystynowych. Dzięki działaniu cytrynianu potasu podnosi się poziom nasycenia kryształów, co sprzyja alkalizacji pH moczu. Co więcej, karma zawiera niskie stężenie miedzi w celu zapobieżenia jej toksycznego działania na psy cierpiące na trudności ze strawieniem nadmiernych ilości miedzi w wątrobie.

Charakterystyka
- Kontrola pH moczu: Osiągnięcie alkalicznego pH moczu dzięki działaniu cytrynianu potasu, który zwiększa rozpuszczalność kryształów.
- Zmniejszona ilość minerałów: Niska zawartość wapnia i fosforu zmniejsza koncentrację minerałów w moczu.
- Zmniejszona ilość kwasów nukleinowych: Ograniczenie ilości kwasów nukleinowych zapobiega formowaniu się kamieni moczanowych.
- Białka o wysokiej jakości: Zmniejszona ilość białek, ale za to o wysokiej wartości biologicznej.
- Niska zawartość białek: Zwiększenie ilości kalorii niepochodzących z białek.

Farmina Vet Life Ossalati to kompletne dietetyczne pożywienie dla dorosłych psów stworzone z myślą o redukcji kamieni moczanowych, szczawianowych i cystynowych. Jest zalecane dla osobników cierpiących na choroby nerek w zaawansowanym stadium.

Przeciwwskazania
Vet Life Urinary Ossalati jest przeciwwskazany u szczeniąt, suk w okresie rui, psów z kamieniami struwitowymi, przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu chirurgicznym, w przypadku hipoproteinemii, hiperlipidemii, u psów, które wcześniej chorowały na zapalenie trzustki.

Składniki
Ryż, owies, suszona miazga buraczana, tłuszcz zwierzęcy, mączka rybna, siemię lniane, hydrolizowane białka zwierzęce, olej rybny, suszone pełne jaja, olej roślinny, węglan wapnia, chlorek sodu. Źródło białka: suszone pełne jaja. Substancja alkalizująca mocz: cytrynian potasu (9g/kg). Całkowita witamina D 650 j.m.

Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Parametry

Waga opakowania (kg):
2
Wielkość pupila:
Uniwersalne
Producent:
FARMINA

Przeznaczenie

Faza życia:
Dorosły
Rasa:
Wszystkie
Specjalne wymagania:
Wrażliwy układ moczowy
Wiek pupila od:
12

Składniki

Białko (%):
9.5
Białko dominujące:
Ryż
Fosfor (%):
0.2
Tłuszcz (%):
19
Wapń (%):
0.3

Opinie

Nie znaleziono żadnych opinii

Napisz opinię

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.