Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Karma dla psa juniora

Dorastający pies to wulkan energii, wszędzie go pełno, wszystkich zaczepia i wszystko próbuje jeść. Ten radosny etap życia psa wymaga ze strony opiekuna oczu dookoła głowy i pozwalania juniorowi tylko na bezpieczne dla niego rzeczy. I mimo że dorastający szczeniak patrzy się pięknymi, dużymi oczami błagając o kawałek ludzkiego jedzenia ze stołu, to trzeba być na tyle silnym żeby mu odmówić. Karmienie juniorów jest istotną sprawą, na szczęście producenci ułatwiają zadanie, oferując szeroki wybór karm dla juniorów.

1 2 3 4 5 6 7 8
... 13
PEDIGREE Pedigree Junior w galaretce 100g 36+12 GRATIS
91.03  (18.96 zł / kg) 36 + 12 GRATIS
104.15 
BOSCH Maxi Junior 15 kg

**** *

153.41  (10.23 zł / kg)
BOSCH Junior jagnięcina z ryżem 15 kg

**** *

174.70  (11.65 zł / kg)
ACANA Puppy Small Breed 6 kg

**** *

164.43  (27.41 zł / kg)
1 2 3 4 5 6 7 8
... 13

Dorastający pies jest wszystkożerny, czyli czy trzeba podawać karmy dla juniorów?

Szczeniak wchodzący w okres dojrzewania podstawowe wymogi żywieniowe ma takie same jak pies na każdym innym etapie życia. Potrzebuje przede wszystkim mięsa, a łączy się to z aminokwasami egzogennymi pochodzącymi od zwierząt. Tylko one są najlepiej strawne i tolerowane i pełnowartościowe dla psów.

Jakie karmy dla juniora?

Junior, czyli dorastający szczeniak, potrzebuje już więcej tłuszczy i białek, natomiast mniej energii aniżeli brykający szczeniak. Junior wchodząc w dojrzewanie może dostawać już rzadziej posiłki.

Przy zmianie karmy należy zawsze stosować okres przejściowy, który pozwoli na delikatne przestawienie psa na inny rodzaj pokarmu. Dobierają karmę dla juniora szczególną uwagę należy zwrócić na smak posiłku. W okresie dojrzewania często zmieniają się preferencje smakowe, dlatego pies może stać się bardziej wybredny i marudny. Najlepiej więc wybrać producenta z większym wyborem karmą dla juniorów, co pozwoli na żonglowanie podawanym smakiem karmy dorastającemu psu. W tym okresie dochodzi też wymiana zębów. Jest to proces męczący dla psa, dziąsła swędzą a wyżynające się zęby nierzadko bolą. Do karm bytowych można więc podawać juniorowi przysmaki i gryzaki naturalne, które pomogą w ćwiczeniu szczęk i rozładują napięcie. Granulki karm dla juniorów są już zazwyczaj większe i twardsze.

Dla juniora można wybrać albo karmę suchą albo karmę mokrą. Wszystkie one powinny być pełnoporcjowe i zbilansowane. Karmy uzupełniające, mogą być podawane między posiłkami jako urozmaicenie diety.

Karmy dla juniorów ras dużych mają bardziej restrykcyjne wymagania żywieniowe od ras małych. Potrzebują troszkę mniejszą ilość białka i energii, a przede wszystkim niższy stosunek wapń:fosfor (0,8%-1,6%).

Wybierając karmę dla swojego psa juniora warto popytać o opinię, zaznajomić się z treściami i składami produktów. Przy zdrowym psie podjęcie wyboru jest znacznie łatwiejsze niż przy juniorze chorowitym. Jeżeli lekarz weterynarii jednak stwierdzi i wskaże dolegliwości jakie trzeba leczyć, a dodatkowo wspierać pokarmem, to producenci oferują także karmy weterynaryjne dla juniorów.