Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Karma dla Maltańczyka

Karma dla maltańczyka powinna zawierać najwyższej jakości składniki, które zapewnią prawidłowy rozwój oraz dobry stan zdrowia zwierzęcia. Specjalnie przeznaczone dla tej rasy karmy oferowane są w różnych wariantach smakowych oraz pojemnościach.

Karma dla maltańczyka tak, jak i w przypadku psów innych ras powinna być dostosowana do wieku czworonoga. W sprzedaży znajduje się pokarm zarówno dla młodego, jak i dorosłego psa. Wybierając suchą karmę dla maltańczyków należy zwrócić szczególną uwagę na jej kształ. Ze względu na niewielką szczęką najlepiej sprawdzą się małe krokieciki.

 

Karma dla maltańczyka – podstawowe informacje

Maltańczyk to uroczy niewielkich rozmiarów pies wymagający optymalnie dostosowanej diety. Przestrzeganie odpowiednich zaleceń żywieniowych w przypadku tej rasy jest bardzo ważne, gdyż jest ona znana z trudnego do opanowania łakomstwa grożącego nadwagą. Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dorosłego aktywnego maltańczyka oscyluje w granicach 404 kcal. Kiedy trzeba trzymać się odpowiedniej kaloryczności diety, samodzielne przygotowywanie posiłków przysporzyć może wiele trudności. Najlepszym sposobem żywienia będzie specjalna karma dla maltańczyka, która swoim zbilansowanym składem spełnia zapotrzebowanie żywnościowe. Rozwiązanie to polecane jest zwłaszcza niedoświadczonym właścicielom maltańczyków. Jeśli właściciel nie wie, jaka karma dla maltańczyka będzie najlepsza, powinien skorzystać z porady dietetyka zwierząt.

 

Karma dla maltańczyka – pielęgnacja skóry i sierści

Maltańczyki to psy o białej, długiej sierści, która wymaga specjalnej pielęgnacji. Oprócz zabiegów na jej kondycję ma wpływ sposób odżywiania. Karma dla psa maltańczyka powinna zawierać biotynę (witamina B7 lub witamina H), kwasy tłuszczowe Omega-6 i oleje zwierzęce. Dzięki nim sierść jest mocna, miękka, błyszcząca, a skóra elastyczna, nawilżona i zregenerowana. Ważne, aby produkt nie miał składników przyciemniających sierść. Do regularnego jej odnawiania konieczna jest duża ilość białka. Jego udział w dziennej dawce powinien wynosić nawet do 35%. Wpływające pozytywnie na skórę i sierść składniki pokarmowe są bardzo ważne, ponieważ maltańczyki nie posiadają podszerstka. W wyniku tego są narażone na zranienia i infekcje skóry.

 

Karma dla maltańczyka – jaki powinna mieć kształt?

Maltańczyki posiadają małą szczękę z drobnymi, dość mocno stłoczonymi zębami. Dlatego czynnikiem istotnie wpływającym na wybór karmy jest jej kształt. Poleca się tę w formie niewielkich krokietów. Odpowiednio dobrana sucha karma dla maltańczyka to gwarancja zdrowych i silnych zębów. Szczególnie jeśli w jej składzie znajduje się fosforan (III) sodu. Związek wiąże zawarty w ślinie wapń, w konsekwencji czego ogranicza ryzyko powstania kamienia nazębnego.

 

Jaka karma dla maltańczyka?

W sklepach zoologicznych stacjonarnych czy internetowych z powodzeniem znajdzie się specjalnie przeznaczoną dla maltańczyków karmę. W przypadku dorosłych przedstawicieli tej rasy poleca się pożywienie o starannie wyselekcjonowanym składzie zapewniającym prawidłową pracę narządów wewnętrznych.

 

Najlepsza karma dla maltańczyka to pozbawiona konserwantów, barwników, sztucznych wzmacniaczy smaku i o małej zawartości zbóż. Składniki te negatywnie wpływają na zdrowie czworonoga. Mogą spowodować m.in.: biegunki, zaparcia, nadwagę, wypadanie sierści, pogorszenie stanu uzębienia. Dość powszechnym schorzeniem u maltańczyków jest swoiste zapalenie jelit. Właściciele, zanim zdecydują się na zakup karmy dla swojego pupila, powinni poświęcić trochę czasu na znalezienie tej z naturalnymi, zdrowymi składnikami. Dobrą propozycją okażą się karmy hipoalergiczne. W ich składzie nie znajdzie się zbóż, co zapewnia prawidłowe trawienie i dobre samopoczucie.