Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

Pokaż filtry

Marka
    • Pokaż wszystkie
Etap życia
Specjalne wymagania
Cena
.

Wrażliwy układ trawienny

Źle dobrany pokarm, predyspozycje genetyczne lub choroby są przyczyną złego samopoczucia kotów i wystąpienia problematycznych objawów ze strony ich układu pokarmowego. Takie schorzenia mogą przyjąć wieloraką formę, od niestrawności, braku apetytu, częstych wymiotów, przez tycie i otyłość, po biegunki, zaparcia, niedobory lub niedożywienie. Zła dieta i brak odpowiedniej dawki ruchu to dla kota prosta droga do chorób układu trawiennego. Można je zminimalizować poprzez wprowadzenie leczenia przez weterynarza oraz odpowiedniej, zbilansowanej karmy. U nas dostępnych jest wiele karm weterynaryjnych dla kotów cierpiących na schorzenia układu pokarmowego.

Karmy na wrażliwy układ trawienny kota są lekkostrawne i delikatne. Nie powinny podrażniać żołądka. Ich skład dobrany jest pod kątem łatwości wchłaniania i przyswajania substancji pokarmowych. Karmy dla kotów wrażliwych muszą charakteryzować się wysoką strawnością, aby chory układ pokarmowy kota mógł sobie z nimi poradzić.

Jakie są karmy dla kotów z wrażliwym układem pokarmowym?

Dla kotów z problemami gastrycznymi producenci oferują karmy mokre lub suche. Oba rodzaje pokarmu są zbilansowane, a użyte składniki dobrane tak, aby były dobrze przyswajalne i trawione. Karmy osłaniające układ pokarmowy mają dodatek prebiotyków FOS i MOS, które przyczyniają się do zachowania zdrowej flory bakteryjnej jelit. Dodatek witamin i elektrolitów pozwala odbudować równowagę gospodarki mineralnej organizmu po częstych wymiotach i biegunkach.

Dostępna jest także karma dla kotów cierpiących na ostre zaburzenia ze strony układu pokarmowego, nietolerancje, niewchłanianie substancji pokarmowych, długotrwałe i mocne biegunki lub wymioty, a także na przewlekłe zaparcia. Jest to pokarm przepisywany przez lekarza weterynarii, odpowiedni w okresie leczenie lub rekonwalescencji.

Przy zaobserwowaniu u swojego kota jakichkolwiek niepokojących objawów ze strony układu pokarmowego udaj się z kotem do lekarza weterynarii na szczegółową diagnostykę i badania. Pozwoli to zawczasu wykryć problem i zapobiec jego rozwojowi.

Jak stosować karmy poprawiające trawienie?

Wprowadzanie nowych karm do diety kota powinno odbywać się stopniowo i delikatnie. Nagła zmiana zapewni problemy żołądkowe, takie jak biegunka, ból brzucha, wzdęcia, itp. Aby tego uniknąć należy mieszać dotychczasową karmę z nową, codziennie zwiększając udział nowej. Takie przestawienie może trwać nawet do 10 dni, tak aby kot dobrze się czuł na nowej karmie. Wrażliwy układ pokarmowy tym bardzie potrzebuje delikatnego wprowadzania nowości.

Koty z wrażliwym układem pokarmowym powinny dostawać porcje małe, ale często. Zapewni to optymalne trawienie i przyswajanie składników pokarmowych.

1 2
GUSSTO karma dla kota puszka 6 x 400 g
59.94  - 65.28  ZESTAW EKONOMICZNY
1 2