Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Sierść i skóra

Co mogę zrobić, aby kot miał gęstą i piękną sierść?

Każdy chciałby, aby jego kot miał lśniącą, piękną i błyszczącą przy każdym ruchu sierść. Tylko jak to uczynić?

Wygląd i kondycja sierści pupila zależy od paru czynników. Wpływ na nią ma genetyka oraz rasa kota, jednak należy pamiętać jak wiele my możemy wnieść. Żywienie jakie podajemy kotu powinno być dostosowane do jego potrzeb oraz wymogów gatunkowych. Oferowanych jest wiele karm, które mają poprawiać wygląd naszego mruczka. Można wybrać karmy suche lub karmy mokre, z różnych półek cenowych. Ważne, aby karmy te posiadały parę cech i składników, które pozytywnie wpłyną na kota.

Jak karmić kota, aby miał piękną sierść i zdrową skórę?

Zdrowa i piękna skóra oraz sierść kota wymagają dostatecznej ilości tłuszczu, bardzo ważne są kwasy Omega, które zapewniają nawilżenie i naprężenie. Dostarczane białko powinno być wysokiej jakości, pochodzenia zwierzęcego, tylko takie może zapewnić kotu cały profil aminokwasów. Karma dla kotów na poprawę sierści wzbogacona jest o dodatkowe minerały – głównie miedź, cynk oraz witaminy – z grupy B.

Formę karmy można dobrać w zależności co lubi nasz kot, może to być karma sucha lub mokra. Warto jednak pamiętać, że piękna sierść i skóra potrzebuje odpowiedniego nawodnienia organizmu, a to jest lepsze na karmach mokrych. Pożywienie powinno być oparte na mięsach i podrobach. Dobrym uzupełnieniem karm są warzywa i niewielka ilość owoców, które są źródłem naturalnych witamin i przeciwutleniaczy.

Karma musi być dobrana do wieku kota. Producenci oferują karmy dla dorosłych kotów, kociąt oraz seniorów.

Karmy na poważne problemy skórne i wypadanie sierści?

Coraz częstsze jest wypadanie sierści lub wręcz samodzielne wyrywanie i wydrapywanie jej przez koty na tle alergicznym. Takie przypadki należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem weterynarii. Po wywiadzie i diagnostyce może on zalecić karmy specjalistyczne – weterynaryjne mające łagodzić objawy, czyli wzmocnić sierść i zmniejszyć jej wypadanie.

Łysienie, mocny świąd, zaczerwienienia skóry, itp. mogą być oznaką zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Wtedy nie obędzie się bez badań krwi i szerszej diagnostyki.

LEONARDO Adult Ocean Fish & Rice 2 kg
84.06  (42.03 zł / kg)
ROYAL CANIN Hair&Skin Care 10 kg + Hair&Skin w galaretce 12 x 85 g
415.99  (41.60 zł / kg) ZESTAW EKONOMICZNY
LEONARDO Adult Ocean Fish & Rice 15 kg
441.06  (29.40 zł / kg)
LEONARDO Adult Lamb & Rice 7,5 kg
256.74  (34.23 zł / kg)
LEONARDO Adult Ocean Fish & Rice 7,5 kg
254.34  (33.91 zł / kg)