Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Budy i klatki dla psa

Buda dla psa potrafi być świetnym dodatkowym lub głównym źródłem schronienia dla psa (jeśli oczywiście jest odpowiednio dobrana i zaizolowana). W naszej ofercie można również znaleźć klatki, które sprawdzą się idealnie podczas transportu, wystaw, czy podczas odchowu szczeniąt w domu.

Jak dobrać odpowiednią budę dla psa?

Na początku trzeba się zastanowić, czy pies powinien w budzie mieszkać. Mniejsze i delikatniejsze rasy, takie jak np. York mają delikatne futro i łatwo się przeziębiają.

Trzeba zaznaczyć, że każdy pies powinien mieć swoją budę. Wyjątkiem są przypadki, kiedy zwierzaki wychowywały się razem i darzą się sympatią, wtedy możemy zdecydować się na podwójną budę.

Jeśli buda ma być głównym domem dla zwierzaka, musi być bardzo solidnie ocieplona i zaizolowana. Jednak nawet najlepiej ocieplona buda zawiedzie podczas silnych mrozów. Powinniśmy wtedy przenieść psa w bardziej komfortowe i cieplejsze miejsce.

 

Wyróżniamy kilka rodzajów bud:

Ze względu na budowę wyróżniamy:

 

  • klasyczną - najpopularniejsza, zwykle ze skośnym dachem, wszyscy ją kojarzymy. Jest bardzo przystępna cenowo, jednak może wymagać dodatkowej izolacji.
  • z przedsionkiem - ze względu na przedsionek dostaje się do niej o wiele mniej zimnego powietrza, dlatego jest świetnym wyborem na chłodniejsze dni

 

Ze względu na rodzaj materiału:

  • drewniane - są bardzo solidne, a drewno jest zazwyczaj impregnowane, przez co jest odporne na niekorzystne warunki pogodowe - zapewniają chłód latem i ciepło zimą. Są bardzo ciężkie, dlatego są też odporne na silniejsze podmuchy wiatru.
  • z tworzywa sztucznego - plusem jest łatwość czyszczenia i lekkość, natomiast może się zbytnio wychładzać, szczególnie zimą. Dlatego często wymaga dodatkowego ocieplenia. Jest również wodoodporna.

 

 

Jak dobrać wielkość budy?

Schronienie dla psiaka powinno być tak dobrane, żeby mógł do niego swobodnie wchodzić i wychodzić, wylegiwać się i bez problemu wyprostować. Buda powinna być dobrana indywidualnie do każdego psiaka.

 

 

Jak dobrać odpowiednią klatkę dla psa?

Klatka jest to rozwiązanie idealne dla większych ras, oraz dla osób, które chcą z psiakiem bezpiecznie podróżować. Najczęściej są wykonane z aluminium, w związku z czym są odporne na zniszczenia, a poza tym zapewniają psu nieograniczoną ilość świeżego powietrza i widoku.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort podróży, dno klatki/ transportera/ torby można wyłożyć miękkim kocykiem (najlepiej takim, który kojarzy się psu z domem) i podkładem higienicznym, który ratuje przed przykrymi niespodziankami.

Jeśli chodzi o rozmiar, tak jak w przypadku budy, na stronie produkty znajdziemy szczegółowe wytyczne i tabelę rozmiarów. Generalną zasadą jest jednak, by pies mógł do niej swobodnie wejść, wyjść, oraz się obrócić i komfortowo położyć.

Klatki będą również świetnym rozwiązaniem dla szczeniaków, szczególnie, jeśli musimy wyjść na kilka godzin z domu – dla szczeniaka będzie to bezpieczny azyl, a dla naszego mieszkania ochrona przed potenjalnymi zniszczeniami.