Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
.

Podkładki pod miskę dla kota

Twój kot podczas jedzenia rozrzuca karmę w około, a Ty marzysz o czystym miejscu, w którym rozstawiłeś miski? Pomocne w zachowaniu higieny będą tutaj różnego rodzaju akcesoria do karmienia kota, takie jak np. podkładki pod miski. Dostępne są one w różnych kolorach, kształtach, wzorach oraz wielkościach. Podkładki pod miski dla kota zapobiegają przed zabrudzeniem podłogi, rozlewaniem się płynów i przesuwaniem misek. Polecamy również zakup dobrze dobranej dla danego kota miski, pojemników do przechowywania karmy oraz automatów do serwowania posiłków. Zapoznaj się z szeroką ofertą podkładek pod miski dla kota i sprawdź jak wybrać tę najlepszą dla siebie oraz swojego pupila.

Brak produktów w tej sekcji

Jak wybrać dobrą podkładkę pod miskę dla kota?

Wybór podkładek pod miski jest naprawdę szeroki. Można wybierać spośród podkładek wykonanych z różnych materiałów, wyróżnia się:

- podkładki z plastiku

- silikonowe podkładki pod miski

- podkładki wykonane z tekstury pokrytej specjalną warstwą

Plastikowe podkładki pod miski dla kota są jednymi z twardszych. Plastik cechuje się łatwością mycia, cząstki karmy dosyć łatwo z niego usunąć i zachować higienę. Należy jednak uważać, aby nie zadrapać i nie zarysować podkładki, gdyż spowoduje to szybki rozwój bakterii. Plastikowe podkładki pod miski mogą się również łatwo ślizgać po podłodze, szczególnie po kafelkach. Ich plusem z pewnością jest niska cena oraz łatwa dostępność.

Silikonowe podkładki pod miski bardzo dobrze trzymają się podłoża i zapobiegają przesuwaniu się misek, same też dobrze przylegają i nie ślizgają się. Niektóre z proponowanych silikonowych podkładem mają podwyższone ranty, co zapobiega rozlewaniu się wody i przenikaniu jej dalej. Nawet jeśli uda się przesunąć miski, to nie przedostaną się one poza matę. Do silikonu dosyć łatwo przylegają zaschnięte kawałki karmy, dopiero po namoczeniu schodzą. Dostępne są również mniejsze silikonowe podkładki, dostosowane do trzymania na nich misek z wodą.

Podkładki z tekstury pokrytej warstwą ochronną są z wierzchu śliskie, natomiast teksturowy spód lepiej trzyma się podłoża. Taka budowa podkładki powoduje, że jest ona łatwa do czyszczenia, a dodatkowo nie ślizga się tak łatwo. Tekturowych podkładek nie można zbytnio zmoczyć, ani myć pod bieżącą wodą – spowoduje to jej nasiąknięcie i popsucie.

Wszystkie podkładki pod miski dla kotów dopuszczone są do kontaktu z żywnością. Niektóre z nich mają powłokę antybakteryjną, która znacząco zwiększa higieniczność. Antypoślizgowy spód podkładki jest szczególnie polecany do mieszkań, gdzie miski dla kotów umieszczone są w pobliżu miejsc zabaw i spędzania czasu kotów.

 

Czy warto zdecydować się na podkładkę pod miskę dla kota?

Koty, częściej niż psy, rozrzucają pokarm wokół miski. Ma to podłoże instynktowne i jest raczej naturalne dla kotów. Jako opiekunowie możemy jedynie zminimalizować skalę tego zjawiska oraz ułatwić sobie pracę i sprzątanie. Najczęstszym powodem nadmiernego rozrzucania karmy suchej lub wyciągania kąsków mokrego pokarmu jest źle dobrana miska dla kota. Dodatkowo, wpływ na sposób jedzenia ma wychowanie kota i jego pochodzenie. Rozrzucony pokarm szybciej zasycha i przykleja się do podłogi. Po kilku godzinach wymaga już szorowania, aby go usunąć. Z mat i podkładek pod miski łatwiej wyczyścić karmę, nawet po dłuższym czasie. Mają one na tyle dużą powierzchnię, że właściwie przy każdym kocie się sprawdzą. Koty ras dużych powinny mieć podkładki największych rozmiarów.

Aktualnie podkładki pod miski są bardzo estetycznie wykonywane i ozdabiane. Mogą być elementem wystroju właściwie w każdym wnętrzu, w zależności od doboru podkładki. Wybór materiału z jakiego są wykonane zależy oczywiście od właściciela, jednak najlepiej postawić na praktyczność i wysoka jakość. Te akcesoria do karmienia kota ułatwiają nam zachowanie czystości w domu i przyspieszają proces sprzątania. Podkładki powinny być zaakceptowane również przez koty – w końcu to one będą na nich spożywały swoje posiłki.