Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

Pokaż filtry

Marka
Cena
Moc (W)
.

Maszynki do strzyżenia psa

Są rasy psów wymagające regularnego podcinania sierści, a także jej stylizowania. Może być to związane z nieustannie rosnącymi włosami lub występami na wystawach. Do takich wymagających ras należą m.in. pudle, bichony i maltańczyki. Jeżeli posiadasz psa, którego okrywę włosową należy regularnie podcinać to wiesz jak dobry sprzęt może ułatwić i przyspieszyć pracę. W ofercie markowe maszynki do strzyżenia sierści psa oraz akcesoria i ostrza wymienne.

 

Jakie są maszynki do strzyżenia sierści psa? I jak wybrać najlepszą?

Rynek maszynek do strzyżenia cały czas się rozwija, a oferta rozszerza. Dostępne są coraz to nowsze modele maszynek umożliwiające łatwe i dokładne strzyżenie psów oraz modelowanie ich sierści.

Bezprzewodowe maszynki są jednymi z cichszych, ale mają mniejsze moce od standardowych modeli. Takie maszynki do strzyżenia pozwalają na komfortową pielęgnację mniej wymagających pupili. Bezprzewodowe maszynki nie poradzą sobie z dokładnym ostrzyżeniem twardej, gęstej i grubej sierści. Plusem maszynek do strzyżenia nie wymagających podłączenia do kontaktu jest możliwość ich używania w każdym warunkach.

Maszynki przewodowe mają większą moc, dłużej wytrzymują i szybciej pracują. Wiąże się to jednak z większym hałasem jaki te maszynki wydają. Im większa moc maszynki do strzyżenia tym jest ona droższa. Jakość maszynki wyznaczana jest poprzez jej moc, wykonanie ostrzy i materiał z jakiego są wykonane. Ostrza powinny być mocne, wytrzymałe i nierdzewne. Ostrza dostępne są w paru formatach oznaczonych np. 4F, 5F, 10F, 15F, 40F, itp.

 

Nasadki na ostrza maszynek do strzyżenia nadają delikatności fryzurze. Nałożone na ostrze, zostawiają one dłuższe włosy aniżeli zrobiłoby to samo ostrze. Dodatkowo nasadki zwiększają bezpieczeństwo pracy, niwelując ryzyko zaciągnięcia skóry. Niepoprawnie używane nasadki na ostrza mogą zrobić szlaczki na sierści, charakterystyczne pasy. Może temu zapobiec doświadczenie i umiejętność posługiwania się maszynką do strzyżenia.

 

Jak poprawnie używać maszynki do strzyżenia sierści psa?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć jakie rasy psów można strzyc, a jakie nie. Ze względu na strukturę okrywy włosowej może ona źle odrastać lub nie odrastać wcale. Dodatkowo, trzeba wiedzieć co dokładnie oznaczają wielkości ostrzy. Im większa liczba ostrza tym ścina ono krócej. Ostrze 40 to ostrze chirurgiczne, które używane jest przed operacjami do wykonania pola operacyjnego, ścina ono właściwie do gołej skóry i nie można go używać do innych celów niż zabiegi weterynaryjne.

Trzeba przyzwyczajać psa do hałasu maszynki i jej ruchów. Pies na początku może nerwowo reagować. Do nauki warto wykorzystywać przysmaki, a także nagradzać psa głaskaniem i zabawą.