Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Kołnierze dla psa

Kołnierz ochronny dla psa stanowi nieocenioną pomoc podczas rekonwalescencji. To produkt zapewniający bezpieczeństwo przed wygryzaniem poddanych zabiegowi lub schorowanych okolic ciała czworonoga. Ważne, by łatwo i szybko się zakładał oraz był wykonany z bezpiecznych materiałów.

Kołnierz ochronny dla psa dostępny jest w wielu wariantach. Największą popularnością cieszy się ten wykonany z tworzywa sztucznego. Decydując się na niego należy pamiętać, aby był transparentny. Do wyboru są także kołnierze wypełnione włóknem poliestrowo-silikonowym, z tkaniny czy pompowane.

Kołnierz ochronny dla psa – kiedy jest stosowany?

Kołnierz ochronny dla psa stosowany jest po operacjach i zabiegach. Jego zadaniem jest uniemożliwienie zwierzęciu wygryzania rany lub szwów. Akcesorium wykorzystuje się w przypadku schorzeń skóry przebiegających ze świądem oraz po zaaplikowaniu na skórę środka leczniczego, żeby zapobiec zlizywaniu go. Sprawdza się u psów poddanych kastracji czy sterylizacji. Dzięki odpowiednio dobranemu kołnierzowi ochronnemu przyspiesza się powrót pupila do zdrowia. Przez pierwsze dni noszenie go bywa dla czworonoga bardzo uciążliwe. Zwierzę może mieć zaburzoną równowagę, kłopoty z poruszaniem się, utrudnione posilanie się czy ułożenie w legowisku.

 

Kołnierz dla psa z tkaniny

Kołnierz ochronny wykonany z tkaniny ma tradycyjny kształt klosza. Produkuje się go z lekkiego, elastycznego, antyalergicznego, nietoksycznego materiału, który wykazuje jednocześnie dużą wytrzymałość na gryzienie i drapanie. Niestety może się pruć. Nie wpływa negatywnie na komfort i mobilność zwierzęcia. Umożliwia swobodne poruszanie szyją i głową. Nie ma ryzyka kumulowania się w nim dźwięków z otoczenia. Sam także nie stanowi źródła hałasu przy uderzaniu o przedmioty. Materiałowy kołnierz jest niezwykle łatwy do założenia. Dzięki dostępności w kilku rozmiarach bez problemu można go dopasować do rozmiarów psa. W razie potrzeby z powodzeniem nada się też dla kota.

 

Kołnierz dla psa z tworzywa sztucznego

Kołnierz dla psa z tworzywa sztucznego jest jednym z częściej stosowanych. Do wykonania go używa się nietoksycznego polipropylenu. Jest całkowicie ekologiczny i możliwy do recyklingu. Ważne, aby był miękki, elastyczny i transparentny – nie ograniczał pola widzenia. Dużą zaletą tego kołnierza jest łatwość czyszczenia i duża wytrzymałość. W większości przypadków jego nakładanie nie nastręcza trudności dzięki wygodnemu systemowi zamykania typu „click”, który jest zdecydowanie lepszy niż rzep. Wybrane produkty z łatwością przymocowuje się do obroży, dzięki czemu nie przeszkadzają pupilowi w codziennym funkcjonowaniu. Niektóre modele wyposażone zostały w chroniący domowników i meble specjalny rant. Kołnierz dla psa z tworzywa sztucznego dostępny jest w wielu rozmiarach. Oto tabela z możliwymi rozmiarami:

 

Wysokość

Regulacja w karku (średnica)

Regulacja na górze (średnica)

7,5 cm

8–9 cm

15–17 cm

10 cm

8–9 cm

17–18,5 cm

12,5 cm

9–11 cm

20–24 cm

15 cm

11–13 cm

25–28 cm

20 cm

12–16 cm

30–33 cm

25 cm

15–18 cm

36–42 cm

30 cm

16–19 cm

39–50 cm

35 cm

20–22,5 cm

48,5–60 cm

 

Pompowany kołnierz dla psa

W sprzedaży dostępny jest także pompowany kołnierz w formie wałka. Ze względu na elastyczność i miękkość nie ma ryzyka uszkodzenia nim elementów wyposażenia. Jest wygodny w noszeniu. Nie ogranicza pola widzenia. Łatwy w utrzymaniu czystości – wystarczy go przetrzeć wilgotną szmatką. Pompowany kołnierz ochronny w sposób szczególny polecany jest zwierzętom po urazach okolicy jamy brzusznej. W zależności od potrzeb stopniem wypełnienia powietrzem reguluje się jego twardość. Niestety może ulec przebiciu pod wpływem psiego pazura czy zetknięcia się z ostro zakończonym elementem mebla. Towarzyszący pęknięciu głośny huk może bardzo przestraszyć czworonoga.

 

Kołnierz z włóknem poliestrowo-silikonowym

Producenci oferują kołnierze pooperacyjne, które wypełnione są włóknem poliestrowo-silikonowym, cechującym się dużą wytrzymałością na uszkodzenia. Wadą jest stosunkowo duża, w porównaniu z poprzednimi rodzajami, waga. Kołnierz tego typu uniemożliwia psu dostanie się pyskiem bądź łapą do brzucha, tułowia, górnych partii kończyn. Doskonale unieruchamia szyję. Najlepiej sprawdzi się u mocno zbudowanych, silnych psów.