Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Pokarm dla paletek

Paletki, nazywane również dyskowcami, są popularnymi rybami ozdobnymi. Swoją popularność zawdzięczają szerokiej dostępności oraz łatwości hodowli. Należy jednak pamiętać, że paletki potrzebują żywienia dostosowanego do ich potrzeb gatunkowych, nie mogą jeść wszystkiego - w końcu ta zła dieta odbije się na ich zdrowiu, a nawet życiu. Dyskowcom w pierwszej kolejności zaczyna dokuczać wątroba, czyli organ nie widoczny gołym okiem, a pełniący ogromnie ważną rolę w detoksykacji całego organizmu. Nie warto lekceważyć żywienia dyskowców! 

Pokarm dla dyskowców

Karma dla paletek powinna być dostosowana do ich potrzeb, a więc w większości powinna składać się z martwej materii organicznej, alg, glonów, bezkręgowców, mikroorganizmów. 

Jaki suchy pokarm dla paletek?

Pokarm dla dyskowców może być w formie pałeczek, płatków, granulatu czy tabeletek. Wybór zależy od upodobań akwarysty, jak i samych ryb.

Niektórzy hodowcy w żywieniu ryb stosują żywy pokarm dla paletek. Przy dzisiejszym zaawansowanym sposobie produkcji profesjonalnych karm dla ryb nie jest to konieczne. Gotowa karma w postaci granulek, płatków, pałeczek z powodzeniem zastąpi żywy czy mrożony pokarm dla paletek.