Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Czy makaron dla kota to dobry pomysł?

Koty często są wiernym towarzyszem w każdym pomieszczeniu – w tym w kuchni. Bacznie przyglądają się przygotowywaniu posiłków i pewnie nie raz przeszło nam przez myśl, czy poczęstować czymś mruczka. Co kot może jeść oprócz karmy?

 

Makaron dla kota.

 

Czy kot może jeść makaron?

Makaron może się wydawać ciekawym urozmaiceniem kociej diety, jednak… stanowi duże zagrożenie! Koty to bezwzględni mięsożercy, którzy nie potrzebują produktów zbożowych. W zbożach znajdują się węglowodany pochodzenia roślinnego, których koty nie trawią i przyczyniają się u nich do nadwagi.


Pisaliśmy już o tym, czym możemy poczęstować mruczka w kuchni

 

Czy kot może jeść makaron?

 

Jeśli nie makaron dla kota, to co kot może jeść oprócz karmy?

Świetnym rozwiązaniem są przysmaki dla kotów. Możemy nagradzać go za dobre zachowanie lub za kocie sztuczki. Smakołyki znajdą również zastosowanie w zabawkach, które zachęcą kotka do zabawy i zastanowienia się. Jest to także zaspokojenie instynktu łowieckiego, gdyż kot musi się natrudzić, aby zdobyć upragniony smaczek.

Pamiętaj, że to dobrej jakości karma dla kota powinna stanowić podstawę diety mruczka. Zawiera ona niezbędne składniki odżywcze i w pełni pokrywa zapotrzebowanie organizmu. Karma dla kota powinna składać się głównie z mięsa i nie zawierać zboża czy wypełniaczy. Przeczytaj więcej o prawidłowym żywieniu kota.Aleksandra Drzewińska

Zdjęcia: Canva.com

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość