Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Wyjazd nad morze z psem – jak dobrze się do niego przygotować?

Wakacje z psem nad morzem mogą być wspaniałym przeżyciem zarówno dla czworonoga, jak i jego opiekuna. Aby jednak urlop z psem nie stał się pasmem problemów i przykrych niespodzianek, musimy się do niego odpowiednio przygotować.

 

Wybierając się nad morze z psem, trzeba zapewnić mu bezpieczną podróż. Na miejscu wyprawy należy szczególnie dbać o zdrowie i wygodę pupila, nie zapominając także o komforcie osób w jego otoczeniu.

 Wybierając się z psem na wakacje należy przygotować do niego wyprawkę, zaszczepić i zapewnić mu bezpieczną podróż.

 

Gdzie wybrać się z psem nad morze?

Planując wczasy nad morzem z psem, trzeba wybrać obiekt wypoczynkowy, w którym obecność zwierząt jest akceptowana, a także upewnić się, czy w danej miejscowości znajdują się plaże przyjazne psom. Przebywanie z czworonogiem na terenie kąpielisk strzeżonych jest wzbronione. W wielu miejscach, mimo braku oficjalnych zakazów, pupil może przeszkadzać innym plażowiczom, a i sam może czuć się niekomfortowo wśród tłumów. Musimy zatem zaplanować pobyt nad morzem psem w mało obleganej miejscowości lub tam, gdzie wyznaczone są na plażach specjalne strefy dla psów.

 

 

Bezpieczeństwo psa nad morzem

O bezpieczeństwie pupila powinniśmy pomyśleć już na kilka tygodni przed wyjazdem. Należy upewnić się, czy pies nie potrzebuje dodatkowych szczepień ochronnych (zwłaszcza jeśli wybieramy się w rejony, w których może mieć styczność z dzikimi zwierzętami). Czworonoga trzeba też koniecznie zabezpieczyć przed kleszczami.

Jeśli podróż w miejsce wypoczynku trwa wiele godzin, róbmy regularne przerwy, podczas których pies będzie mógł pospacerować, zjeść i załatwić swoje fizjologiczne potrzeby. Unikajmy jazdy samochodem w czasie upału – najlepiej wyruszyć z psem nad morze nocą lub wcześnie rano.

Wczasy z psem nad morzem to świetny pomysł, o ile nasz podopieczny dobrze znosi upały. Nie ma sensu zabieranie na plażę czworonoga, który latem zawsze ukrywa się w cieniu albo wręcz nie powinien przebywać na słońcu ze względu na przeciwwskazania zdrowotne. Nawet te zwierzęta, które dobrze czują się na otwartej przestrzeni w upalne dni, podczas pobytu na plaży wymagają szczególnej uwagi opiekuna. Musimy dbać o to, by zawsze miał do dyspozycji kawałek cienia czy matę chłodzącą, na której może obniżyć temperaturę ciała. Nie powinniśmy strzyc na krótko psa przed wyjazdem nad morze, ponieważ sierść ułatwia mu termoregulację i chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Należy pamiętać, że nasz pupil, tak samo jak my, potrzebuje mieć na plaży słodką wodę do picia oraz że gwałtowne wejście z upału do chłodnej morskiej wody grozi szokiem termicznym. Nie przeceniajmy też zdolności pływackich naszego podopiecznego, zwłaszcza w kontakcie ze wzburzonym morzem.

Aby pies był bezpieczny w nowym, nieznanym miejscu, zwłaszcza na pełniej obcych ludzi plaży, powinniśmy także – na wypadek zgubienia się – zaopatrzyć go w wodoodporny identyfikator ze swoimi danymi kontaktowymi.

 

Podczas pobytu z psem na plaży należy zachować szczególną ostrożność, zawsze mieć ze sobą smycz i kaganiec fizjologiczny. Należy mieć na uwadze innych wczasowiczów i nie pozwalać psu na zabawę czy kopanie w ich pobliżu.

 

Urlop z psem nad morzem a komfort innych ludzi

Wybierając się z pupilem na urlop, pamiętajmy, że obecność psa nad morzem nie musi odpowiadać innym wypoczywającym na plaży osobom. Co więcej, nadmiar bodźców, kontakt z innymi zwierzętami czy nieznanymi osobami może powodować nietypowe, niekiedy nawet agresywne zachowania pupila. Dlatego nie powinniśmy pozwalać zwierzęciu oddalać się bez nadzoru, a pod ręką zawsze musimy mieć smycz i kaganiec fizjologiczny. Niedopuszczalne jest, by pies podbiegał do bawiących się w piasku dzieci czy otrzepywał się z wody tuż przy innych plażowiczach. Oczywiście obowiązkowo musimy sprzątać po swoim pupilu, nie pozwalając, by załatwiał się bezpośrednio na plaży czy znaczył moczem rozstawione na niej parawany.

 

Sprzęt podróżny dla psa

 

Wypoczynek nad morzem z psem

Pobyt nad morzem z psem to okazja, by zacieśnić naszą relację z czworonożnym przyjacielem, poprawić swoją i jego kondycję, a nawet wykorzystać wspólnie spędzany czas na systematyczną pracę nad psimi zwyczajami i dyscypliną. Przede wszystkim jednak bawmy się ze swoim pupilem jak najwięcej. Zawsze miejmy przy sobie piłkę, frisbee, ringo albo odpowiedni patyk. Pamiętajmy, że aktywny pies nie znajdzie przyjemności w opalaniu się z nami na ręczniku.

 

 

Anna Dobroń

Milena Kostrubiec

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość