Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Sławne psy - czy znasz je wszystkie?

Lassie, Szarik, Reksio, Pankracy to sławne psy z filmów i z bajek, których historie nie raz śledziliśmy z zapartym tchem. Te słynne psy wzruszają, bawią, uczą i są jeszcze jednym z dowodów na to, że zwierzęta są dla nas bardzo ważne i że życie bez nich nie byłoby takie samo. Posłuchaj opowieści o kilku sławnych, zwierzęcych bohaterach. Dowiedz się też o głównych cechach ras, których przedstawicielami są te znane psy z bajek i filmów.

 

Lassie – wzruszająca opowieść o przyjaźni i wolności

Każdy kto oglądał film "Lassie, wróć!" nie raz uronił kilka, ba, nawet kilkadziesiąt łez przed ekranem. "Lassie, wróć!" to wzruszająca opowieść o przyjaźni, wierności i niezłomności dwóch, głównych bohaterów, suczki Lassie i małego chłopca, Joe.

"Lasse, wróć!" to historia, która była najpierw spisana na papierze i wydana w 1940 roku w formie powieści. Autorem książki jest Erick Knight, amerykański pisarz. "Lassie, wróć!" wkrótce stała się bestsellerem i na stałe weszła do klasyki literatury dziecięco-młodzieżowej.

To nie przypadek, że autor powieści w roli głównej obsadził owczarka szkockiego. Doskonale znał tę rasę i mógł podziwiać mądrość owczarków collie, ponieważ sam je hodował na farmie, którą zakupił wraz z żoną Jere w Pensylwanii. Niestety, Erick Knight zmarł tragicznie w wypadku samolotowym jako żołnierz Armii Stanów Zjednoczonych. Dramat miał miejsce w 1943 roku. W tym samym roku na ekrany weszła pierwsza ekranizacja jego powieści.

 

Owczarek szkocki Lessie, najbardziej sławny pies lat XX!Sławny pies Lassie historia

Sławna Lassie to suczka, która zamieszkiwała z rodziną Carraclough. Pies kochał wszystkich domowników, ale największą miłością darzył dwunastoletniego chłopca o imieniu Joe. Suczka punkt o czwartej czekała na swojego przyjaciela pod szkołą do czasu, gdy…Bieda i trudna decyzja

Niestety w rodzinie Carraclough pojawiły się kłopoty, kiedy ojciec Joego, Sam, stracił pracę w kopalni. Rodzina była zmuszona sprzedać ukochaną sukę zrzędliwemu księciu Rudlingowi, którego urzekło piękno owczarka. Dlatego pewnego dnia suczka nie pojawiła się przed bramą szkoły. Chłopiec był zrozpaczony z powodu utraty ukochanego przyjaciela.Sławny pies Lassie i jej niezłomny charakter

Po sprzedaży Lassie kilkukrotnie uciekała nowemu właścicielowi i wracała do ludzi, których kochała. Szczególnie dramatyczna i pełna niebezpieczeństw okazała się podróż z dalekiej Szkocji. To właśnie dzięki niezłomności, jaką wykazała się podczas tej drogi przyjaciółka Joe, Lassie dołączyła do grona sławnych psów.

 

Lessie jest owczarkiem szkockim

 

Trudna droga do wolności

Podczas drogi powrotnej do domu Lassie cierpiała głód i była atakowana przez ludzi: raz był to farmer, który przestrzelił jej łapę, raz rakarze, którzy dotkliwe ją pobili, a jeszcze innym razem chłopcy, którzy rzucali w psa kamieniami, gdy ten walczył z rwącym nurtem rzeki. Jednak podczas wielu przeszkód Lassie trafiała też na dobrych ludzi: zaopiekowali się nią staruszkowie, dzięki którym przeżyła, pomógł jej też wędrowny sprzedawca garnków Rowlie Palmer.

W końcu odważna Lassie przekroczyła granicę i wróciła do domu. Pewno dnia jak zwykle o 4. wracający ze szkoły Joe zobaczył wycieńczonego psa, który leżał na śniegu i wiernie czekał na chłopca.Dlaczego opowieść o Lassie tak wzrusza

Ta wzruszająca historia ma szczęśliwe zakończenie, ponieważ wytrwały pies wrócił do rodziny i swojego przyjaciela, Joe. Fenomen opowieści o sławnym psie Lassie tkwi w tym, że traktuje ona o ponadczasowych wartościach takich jak przyjaźń, miłość, odwaga, wierność, wolność. Pies Lassie jest też metaforą niezłomnego dążenia do celu pomimo trudności. Ta historia daje nadzieję.Dlaczego na Lassie wybrano owczarka szkockiego?

Wcale nie dziwi nas fakt, że bohaterką bestsellerowej powieści został owczarek szkocki collie. To niezwykła rasa psów, która stała się sławna właśnie dzięki powieści i późniejszych ekranizacjach książki Knighta. Zobacz, jakie są szkockie owczarki collie.

 

Owczarek niemiecki krótkowłosy znany jest jako Szarik z Czterej pancerni i pies.

 

Sławne polskie psy

Bez wątpienia sławnym polskim psem jest Szarik, bohater popularnego niegdyś serialu Czterej pancerni i pies. Szarik to owczarek niemiecki, który charakteryzuje się niezwykłą odwagą i inteligencją. Ten znany pies jest członkiem załogi czołgu o charakterystycznej nazwie Rudy. Rudy jest domem Szarika, a czteroosobowa załoga stanowi zaufaną grupę przyjaciół, których Szarik nie raz ratuje z różnych tarapatów.

Szarik był aktorem „pełną gębą”. Miał nawet swoich dublerów: a byli nimi pies Atak oraz Spik. Głównego bohatera grał Trymer.

Postać Szarika na kartach swojej książki stworzył Janusz Przymanowski. Janusz Przymanowski napisał też scenariusz do serialu telewizyjnego, który następnie wyreżyserował Konrad Nałęcki.


To co charakteryzuje tego sławnego psa, to duża lojalność i przywiązanie do właściciela. Idealnym opiekunem owczarka będzie osoba konsekwentna o dość silnym charakterze. Pies wymaga szkolenia, podczas którego pomocny może okazać się kliker no i, oczywiście, smaczki! Dowiedz się więcej o rasie owczarek niemiecki.

Czy jest jeszcze jakiś inny sławny polski pies? O tak i jest nim…

 

Szarik to pies owczarek niemiecki krótkowłosy.

 

Sławne psy z bajek Reksio

Reksio remontuje, Reksio pielęgniarz, Reksio detektyw to tylko trzy tytuły jednej z popularnych polskich bajek, która była namiętnie oglądana przez dzieci, jak i przez niektórych dorosłych.
Reksio, znany polski pies, to bohater filmu animowanego, którego twórcą jest Lechosław Marszałek. Bez wątpienia Reksio podbił serca widzów. Serial był emitowany od 1967-1990 roku, czyli całkiem długo.

Niektórzy uważają, że Reksio to kundelek. Nic bardziej mylnego! To rasowy terrier! Lubi chodzić swoimi ścieżkami, poszukuje nowych przyjaciół i… przygód. Jest bardzo odważny. Pamiętasz, jak obronił malutkiego latrerka przed porywaczem? W realnym życiu przedstawicielem psa z bajki była suczka scenarzysty Reksia, Trola, foksterier szorstkowłosy.

 

Reksio to nie kundelek! Reksio należał do rasy foksterier.Sławny pies Reksio bez wątpienia ma charyzmę, doskonale spełnia się w różnych rolach: raz jest pielęgniarzem, raz aktorem, innym razem godzi zwaśnione zwierzęta. Ludzie do dzisiaj kochają tego psa. W 2009 roku w Bielsku Białej został odsłonięty pomnik Reksia.
Inne słynne psy myśliwskie to także jamnik z filmu animowanego Wszystkie psy idą do nieba, no i oczywiście kultowy Pankracy.

Foksterier szorstkowłosy to pies z charakterem. Dokładnie tak jak Reksio lubi chodzić swoimi ścieżkami. To pies, który przejmuje inicjatywę i ma swoje zdanie. Jest odważny. Potrafi bronić swoich opiekunów przed kilkudziesięciokilogramowym wilczurem, jeśli, oczywiście, uzna, że jest taka potrzeba. Przedstawiciele tej rasy potrzebują dużo ruchu. Podczas spacerów znakomicie sprawdzą się piłki i dyski. Przeczytaj więcej jaki jest foksterier.

 

Fox terier krótkowłosy jest znany z roli Reksia.


Słynne psy filmowe i znane zwierzaki z bajek urzekają nas swoimi historiami. Bardzo często są dla nas inspiracją przy wyborze rasy. Znane psy z kreskówek niejednokrotnie uosabiają nasze-ludzkie cechy, dlatego ich perypetie i historie mogą nam służyć jak lustro, w którym się przeglądamy.

 

 

Dominika Tarnacka

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość
 
 
 
 
 
 
 
SIMPLY FROM NATURE Wypiekana w piecu karma z mięsem dzika 1,2 kg

****

Najniższa cena w ciągu 30 dni: 29.99 zł

26.99  (22.49 zł / kg)
29.99