Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Pies we śnie? Sprawdź znaczenie psa w senniku!

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Nic dziwnego, że pojawia się w snach – często w ciągu dnia dużo czasu spędzamy z naszymi pupilami. Psy są ważną częścią naszego życia, ale też symbolizują określone cechy. Dla wielu osób są również źródłem traumy, jeśli padły atakom wrogich psów. Co oznacza pies we śnie? Jak można zinterpretować sen, w którym pies Cię goni, gryzie albo kiedy widzisz szczenię? Dla tych, którzy wierzą, że sny nie są przypadkowe i mogą pomóc odkryć, co leży w naszej podświadomości lub co czeka nas w przyszłości, odpowiemy w tym artykule na wiele nurtujących pytań.

 

Cocker spaniel pod kołdrą na łóżku.

 

Pies – sennik mistyczny

Mistyczne rozumienie snów sprowadza się do tego, że poprzez sny jesteśmy w stanie otrzymać wskazówki dotyczące naszego życia. Dowiadujemy się o swoich potrzebach, lękach, ale i więcej – wiemy, co może się wydarzyć i na jaki obszar naszego życia powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Sztuka zapamiętywania i interpretowania snów pasjonuje nas od dawna, szczególnie że tak mało wiemy na temat natury wizji sennych.

 

Co oznacza pies we śnie?

Czarny pies

Czarny pies widziany we śnie może zwiastować nadchodzącą krzywdę lub nieprzyjaciela. Traktuj go jak zły omen. Należy mieć się na baczności i zadbać o swoje bezpieczeństwo, również w relacjach z ludźmi i starannie dobierać swoich przyjaciół. Warto przyjrzeć się, komu powierzamy nasze sekrety i z kim spędzamy czas. Czarny pies we śnie może być ostrzeżeniem przed ryzykowną decyzją.

 

Biały pies

Z kolei biały pies we śnie to dobry omen. W Twoim życiu może pojawić się nowy przyjaciel lub rzadko nadarzająca się okazja. Jeśli biały pies jest przyjazny, a Ty czujesz do niego sympatię – bądź bardziej ufny względem tego, co Cię spotyka, bo biały pies wskazuje, że wszystko zakończy się pomyślnie dla Ciebie.

 

Ranny pies

Jeśli zobaczyłeś we śnie rannego psa, powinno to skierować Twoją uwagę na zdrowie, zarówno swoje, jak i bliskich. Ranny pies zwiastuje chorobę, ale umożliwia też jej uniknięcia – bądź bardziej ostrożny, rób badania profilaktyczne i zachęcaj do tego swoich bliskich.

 

Kobieta z psem leży na łóżku.

 

Chory pies

Zobaczenie we śnie chorego psa to ostrzeżenie przed nadchodzącą chorobą. Dzięki swojej podświadomości wiesz, czego się spodziewać. Tak jak w przypadku zobaczenia rannego psa – zadbaj o zdrowie swoje i bliskich, badaj się, ćwicz i zdrowo odżywiaj.

 

Szczeniak – sennik

Szczeniak we śnie oznacza beztroskę, chęć zabawy, tęsknotę za dzieciństwem, niewinność. Wskazuje również na brak odpowiedzialności. Być może czujesz się niedostosowany do świata wokół, i tęsknisz za swoim dzieciństwem – taką część Twojej osoby chce Ci pokazać Twoja podświadomość za pomocą psiaka.
Inną interpretacją szczenięcia pojawiającego się we śnie jest zwiastowanie nadchodzącej miłości lub przyjaźni. Tak więc miej się na baczności, być może w Twoim życiu pojawi się nowa ważna osoba!

 

Ugryzienie – znaczenie snu

Gdy pies gryzie we śnie, co to oznacza? Zazwyczaj interpretuje się to jako nadchodzące zagrożenie. Warto zastanowić się, czy otoczenie na pewno nam sprzyja: ludzie, których ostatnio wybieramy do towarzystwa, są na pewno po naszej stronie, oraz czy nie podejmujemy ryzykownych aktywności. Ugryzienie psa we śnie może oznaczać obecność wroga w naszym otoczeniu, a także rodzinną kłótnię.

 

Głaskanie psa

Jeśli we śnie głaszczesz psa, którego wcześniej nie spotkałeś, jest to pozytywny sen i oznacza obdarzenie kogoś zaufaniem, możliwość otwarcia się przed nowo spotkaną osobą.

 

Kąpanie psa

Jeśli w swoim śnie kąpiesz psa, oznacza to dużą potrzebę opiekowania się kimś z otoczenia. Być może wiesz, że ktoś potrzebuje pomocy, ale nie miałeś śmiałości mu jej zaoferować – Twój sen podpowiada, że to dobry pomysł i komuś może przydać się Twoja pomoc. Świadczy to o Twojej dobroci, chęci poświęcenia, miłości.

 

Pies na smyczy

Obecność w naszym śnie psa na smyczy niekoniecznie musi mieć negatywne znaczenie. Często taki sen interpretuje się jako potrzebę dyscypliny i pracy nad sobą. Często smycz jest dla psa niejako przepustką do ciekawych miejsc, a jednocześnie dzięki niej zachowane jest jego bezpieczeństwo. Tak więc potraktuj ten sen jako zachętę do nauki samokontroli, dyscypliny, a przyniesie to wiele pożytku w Twoim życiu.

 

Pies i kot

Ten sen ma wiele możliwych interpretacji, jednak najczęściej rozpatrywana jest walka psa z kotem. Zwiastuje ona niekorzystne nieprzewidzianie zdarzenia, więc jeśli zobaczysz taki znak w swoim śnie, postaraj się dbać o siebie i nie podejmować ryzyka. Pamiętaj, że sny są wskazówką, i to my mamy wpływ na to, jak je wykorzystamy.

 

Mężczyzna ze szczeniakiem śpią na łóżku

 

Pies w senniku

Pies pojawia się w naszych snach pod różnymi postaciami. Czasem jako kochany pupil, czasem jako atakujący nas nieprzyjaciel. Przy interpretacji należy przywołać jak najwięcej szczegółów: rozmiar i wiek psa, jego nastawienie do nas, nasze emocje względem niego. Pies może zwiastować zarówno szczęście, jak i niepowodzenie, wszystko zależy od kontekstu, w jakim się pojawił. Nasza podświadomość chce nam pomóc, pokazując wszelkie znaki w naszych snach, i postarajmy się je zrozumieć. Dla tych, którzy wierzą, że poprzez sny otrzymujemy informacje pomocne w naszym życiu, analiza snu razem z sennikiem będzie bardzo istotną częścią tego procesu.

 

Przeczytaj także: Jak pomóc psu się wyspać?Lida Pieczulis

Komentarze

Nowa wiadomość
Mi się śnił mój pies którego już niema szukałam ją znalazłam i przytulałam nosząc na rękach jak to mam rozumieć
Goblin,
należy szukać psa, polecamy tekst https://fera.pl/zaginal-pies-co-robic-jak-napisac-ogloszenie.html
w którym są praktyczne rady i wskazówki, co robić w takiej sytuacji. Życzymy powodzenia w znalezieniu pieska.
Mój pies uciekł 5 dni temu. Dzisiaj śniło mi się że wróci. Moja mama stwierdziła, że to znaczy że już nie wróci. Czy sen może oznaczać odwrotność w rzeczywistości? Jak tak naprawdę interpretować ten sen?
mnie śni się ciągle czarny cocker spaniel. Przyjazny bardzo.
no ale jest czarny ... co z tym ?
A co oznaczałoby szczeniak jasny akita amerykańska siedząca na wycieraczce a na szyji zawieszona kartka „jestem Twój”
A co może oznaczać sen o (dopiero co) zmarłym członkiem rodziny z nieznanym psem?
Otworzyłem drzwi pokoju,i wybiegły maleńkie biale pieskiem,chyba siedem.Btly to maltanczyki, o sam mam syczkę maltanczyka.
Pieski były wesołe, biegały,trudn9 było je zlapac
Zanim dowiedziałam się o śmierci mojego psa śniło mi się nasze ostatnie pozeganie. Mogłam to przewidzieć że mi pies umrze. Sny się zawsze spełniają zawsze warto poczytać o tym co się śni człowiekowi
Psy biegały po polu truskawek a potem uciekały przede mną. Co to może oznaczać?
Ej bez kitu :o kilka dni temu śniło mi się że mój bardzo stary pies ma chorobę oczu. Jedno było niebieskie a drugie całkiem białe jakby miał ślepotę i on się trząsł czyli był chory. Dzisiaj jestem chora. Moja podświadomość wiedziała wtf a myślałam że sny nie mają znaczenia