Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Co oznacza sen o kotach? Przedstawiamy najczęstsze znaczenie kota w senniku

Gdy śnimy, widzimy wizje różnych postaci, zwierząt i wydarzeń. Niektórzy wierzą, że poprzez sny możemy otrzymać istotne wskazówki dotyczące naszej przyszłości, a także dotrzeć do źródeł codziennych problemów. Co oznacza pojawiający się w marzeniu sennym kot? Wszystko zależy od tego jak wyglądał i w jakich okolicznościach się nam ukazał. Istotne jest, jak czuliśmy się w tym śnie oraz co się wydarzyło. Popularne motywy to ratowanie kota oraz koty o różnym umaszczeniu: czarne, szare, rude; często też śnimy o walce kota z psem albo o ugryzieniu przez kota. W tym artykule przyjrzymy się, co oznacza pojawienie się kota we śnie.

 

Kobieta z kotem w sypialni

 

Sen o kotach - znaczenie

Sen o ratowaniu kota

Taki sen oznacza potrzebę pomagania innym ludziom. Świadczy o tym, że jesteśmy uwrażliwieni i nieobojętni na los potrzebujących. Być może wkrótce odnajdziemy swoje powołanie, udamy się na wolontariat lub nasze działania pozytywnie wpłyną na czyjeś życie, nawet jeśli początkowo nie zdamy sobie z tego sprawy. Rozejrzyj się, bo może się okazać, że Twój przyjaciel jest w potrzebie, a Ty masz środki, aby mu pomóc.

 

Mały kotek sennik

Jeśli śni nam się mały kot, może to oznaczać tęsknotę za dzieciństwem i jego beztroską. Taki sen wskazuje na niezaspokojoną potrzebę zabawy, i konieczne jest przyjrzenie się temu, czego ogólnie potrzebujemy. Sennik podaje, że mały kot może też zwiastować pojawienie się nowej miłości, przyjaźni lub pasji. Prawie zawsze taki sen ma pozytywną interpretację, jest zapowiedzią nadchodzących radosnych chwil, być może także nowych pomysłów. Potraktuj sen o małym kocie jako zachętę do kreatywnych, twórczych rozwiązań i zabawy.

 

Chory kot

Chory kot we śnie może zwiastować niepowodzenie, osłabienie sił i trudności w dążeniu do obranego celu. Ten sen interpretuje się podobnie do snu z czarnym kotem. Dlatego należy zadbać o odpowiednie wsparcie ze strony najbliższych, w razie gdyby na Twojej drodze pojawiły się przeszkody.

 

Ranny kot

Ranny kot oznacza niepowodzenia i trudności, ale w jasno określonej sferze – uczuciowej. Jeśli jesteś w relacji, może czekać Cię trudny czas konfliktów i braku porozumienia z partnerem. Ranny kot zwiastuje zawód miłosny. Być może wykorzystasz tę okazję do własnego rozwoju. Przyjrzyj się temu, czego sam potrzebujesz, i odkryj swoje nowe talenty i pasje.

 

Sennik czarny kot

Ukazanie się czarnego kota w naszym śnie możemy potraktować jako zły omen. Oznacza nadciągające trudności, niebezpieczeństwo, kłopoty. Należy mieć się na baczności, trzymać bezpiecznych rozwiązań i za bardzo nie wychylać. Czarny kot przebiegający nam przez drogę oznacza pecha, natomiast we śnie – jednoznacznie wskazuje na nadchodzące problemy.

 

Kot bengalski w łóżku 

 

Szary kot

Wbrew pozorom, pojawienie się we śnie szarego kota to dobry znak! Zazwyczaj taki sen interpretuje się jako zwiastun lepszych czasów i wielu przyjemnych chwil. Twoje życie rozwinie się w sferze towarzyskiej i rodzinnej. Wykorzystaj wolny czas na spędzenie go z ludźmi, na których najbardziej Ci zależy.

 

Rudy kot

Rudy kot widziany we śnie to pozytywny znak zapowiadający czas przyjemności, relaksu, spokoju. Zwiastuje pomyślny przebieg wydarzeń i zachęca do podejmowania decyzji, bo prawdopodobnie okażą się dla nas bardzo korzystne! Zaufaj więc swojej intuicji i pójdź za tym, co od dawna Ci podpowiada.

 

Martwy kot

Kot, który nie żyje, ukazujący się nam we śnie, może oznaczać niekorzystne wieści, ale też dotyczyć naszej potrzeby wyswobodzenia się, szczególnie spod wpływu innych ludzi. Pragniemy zostawić za sobą to, co było, i ruszyć naprzód z nową siłą, niezależnie od tego, co myśli nasze otoczenie.

 

Kot gryzie we śnie

Ugryzienie kota zwiastuje nadchodzącą chorobę i czas osłabionej siły do działania. Poza tym, w Twoim otoczeniu mogą znajdować się wrogo nastawione osoby, dlatego miej się na baczności i starannie dobieraj swoich przyjaciół. Upewnij się, że w razie potrzeby otrzymasz odpowiednie wsparcie.

 

Kot i pies co oznaczają?

Obecność kota i psa we śnie możemy odczytywać różnie w zależności od tego, który zwierzak dominuje. Jeśli to kot dominuje nad psem, na przykład wygrywa z nim w walce lub zabawie, nie jest to dobry znak. Prawdopodobnie czeka Cię spore rozczarowanie i otrzymasz cios, na który warto się przygotować. Miej się na baczności.

Jeśli z kolei pies jest na wygranej pozycji, wszystko skończy się dobrze: Twoje plany potoczą się po Twojej myśli, a w Twoim życiu zawita spełnienie i radość.

 

Kobieta z rudym kotem na łóżku

 

Kot w senniku

Jeśli ufasz, że poprzez sny możemy dużo dowiedzieć się na temat naszej przyszłości i nas samych, z pewnością pomoże Ci wiedza dotycząca interpretacji pojawienia się kota we śnie. Wyraźnie przywołaj obraz, który Ci się ukazał, i wyszukaj odpowiednie znaczenie. Kot we śnie to często pojawiający się zwiastun zmian oraz wydarzeń o różnym charakterze, w zależności od wyglądu zwierzęcia i kontekstu, w jakim się pojawia. Pamiętaj, że dobre zapamiętywanie snów, niezbędne do ich dokładnej interpretacji, to kwestia wprawy. Pomocne mogą okazać się pozytywne nastawienie i prowadzenie dziennika snów.

 

Może Cię zainteresować: Ile śpi kot?

 

Lida Pieczulis

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość