Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

KONKURS WielkaMOC

Dziękujemy za udział w SUPER KONKURSIE i za wszystkie zgłoszenia. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem SUPER MOCY Waszych pupili :) ❤️❗️

Wybrać nie było łatwo, komisja miała twardy orzech do zgryzienia. To chyba też jest jakaś moc, nieprawdaż?

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że 3 aparaty natychmiastowe FUJIFILM Instax Mini 9 jadą do..... ❤️

Poniżej komentarze naszych zwycięzców. Przeczytajcie, bo warto. 

Laureatów konkursu poprosimy o wysłanie maila na adres - marketing@fera.pl

 

Yoanna11-04-2020

"Mój pies ma SUPERMOC BYCIA. Bycia przyjacielem, nauczycielem, towarzyszem. Jednym słowem BYCIA SOBĄ, idealnie nieidealnym. Ludzie potrafią udawać kogoś, kim nie są, co innego pies. Dlatego ta supermoc objawia się zarówno poprzez udane treningi sztuczkowe, beztroskie spacery, jak również pogryzione książki, krnąbrność i inne wybryki, bo to wszystko czyni z Glejta psa jedynego w swoim rodzaju. ;) Co więcej ta supermoc, jak żadna inna daje kopa do dalszej pracy nad wspólną relacją. Kiedy ma się przy sobie czworonożnego superbohatera trzeba starać się dotrzymywać mu kroku, co nie zawsze jest łatwe. :) Ale tylko tak można się od niego uczyć, z drugiej strony samemu wskazywać mu lepsze rozwiązania i wzmacniać tym samym psio-ludzką więź."

 

Szynszylove17-04-2020

"Supermoce? Dla moich trzech szynszylowych dziewcząt to zwykła codzienność. Niczym załoga G (w nieco bardziej skocznej odsłonie) dzielnie pracują każdego dnia, żeby żadna z sióstr nie chodziła głodna.
Szefem gangu jest Effie - niech Was nie zmyli ten puchaty ogonek, malutkie gabaryty i błyszczące futerko - ma supermoc ustawiania wszystkich po kątach i zarządzania ekipą. Poza tym potrafi magicznie znaleźć się nagle na komodzie, która ma 2m wysokości, a potem z niej zeskoczyć robiąc przy tym hałas na miarę słonia (przypominam, że to 400g kulistości) Beza - biała, puchata, grubiutka chmurka, która zdecydowanie ma supersłuch. Przyszedł kurier, paczka, jedzonko? Właśnie myjesz miseczki, będzie jedzone? Czy ktoś tu powiedział suszony burak? A może jednak to był banan? Na co dzień leniwiec, przytulajka i największą ciapa w szynszylowej rodzinie pod wpływem jedzenia staje się panterą, która wejdzie wszędzie i zaciągnie 0.5kg karmy do klatki, przy własnej wadze 600g. Prawie zapomniałam - ma też supermoc wkurzania swoich sióstr i bycia tym członkiem stada, którego każdy ma dość, ale jednak toleruje, bo jest młodsza i nieporadna. I ostatnia Mokka - stateczna, czarna, duża, niskopodłogowa księżniczka, która ma po prostu super cierpliwość do dwóch pozostałych. Taka dobra wróżka, która i pomoże w zbrodni i przytuli, jak trzeba. Ma supermoc aranżacji wnętrz - nikt tak dobrze nie rozłoży siana w całej klatce, jak ona. Z góry na dół, wzdłuż i wszerz, a czasem nawet obok, żeby kolor podłogi pasował do półek. Biedna ma ciągle łapki pełne roboty, bo tajemniczo po każdym wybiegu sianko znowu wraca do paśnika... Cała praca na marne."

 

Michał 19-04-2020

"Odkryłem to już kilka lat temu. Był dżdżysty, senny listopadowy poranek. Moje koty jak na prawdziwych drapieżników przystało smacznie sobie spały na górze. Wołałem je kilkukrotnie, ale udawały, że nie słyszą. Co prawda każdemu z nich delikatnie drgało uszko, ale oczy i ciała pozostały niewzruszone! Chciałem je nakarmić, ale widocznie nie były głodne. One nie, ja za to bardzo! Zacząłem więc klepać kotlety na obiad. Po jednym klepnięciu doznałem dziwnego uczucia, że ktoś mnie obserwuje. Obejrzałem się więc a za mną jak gdyby nigdy nic siedział kot Kropek. Z początku wydawało mi się, że to tylko przywidzenie, bo przecież jeszcze przed chwilą spał snem kamiennym. Klepnąłem więc drugi raz i wtedy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawił się Beret. Szybko więc uderzyłem tłuczkiem po raz trzeci i w tej chwili akcja bicia mojego serca zwolniła bowiem w tym samym momencie pojawił się Tyncjusz. Jako, że mam tylko trzy koty to bałem się uderzyć tłuczkiem po raz kolejny by przypadkiem nie wyczarować kolejnego zwierzaka ;p Zostawiłem więc robienie mojego obiadu i poszedłem nałożyć kotom do ich misek. Jednak one w magiczny sposób straciły wtedy apetyt i znów poszły smacznie spać :) Od tamtego czasu sytuacja się powtarza- gdziekolwiek by nie były to po usłyszeniu dźwięku tłuczka do mięsa zjawiają się bardzo szybko w niewytłumaczalny wręcz sposób. Wcześniej można chodzić, kiciać i wołać je do utraty głosu a one nic sobie z tego nie robią. Jednak gdy tylko usłyszą ten magiczny dźwięk natychmiast się pojawiają. Podejrzewam więc, że mają zdolność teleportacji uruchamianą na dźwięk uderzenia tłuczka o deskę. Ot, takie kocie czary!"

 

 

 

Komentarze

Nowa wiadomość
1 2

*****

Moje koty mają wiele zdolności, ale chyba tą najbardziej mnie zadziwiającą jest umiejętność wyczuwania mojego nastroju. Wiedzą kiedy jestem smutna, wiedzą kiedy potrzebuję pocieszenia i ich bliskości. Przychodzą wtedy do mnie stukają mnie swoimi łebkami, wpychają się na kolana i mruczą domagając się uwagi. Ich zachowanie sprawia, że moje czarne myśli i zły humor odchodzą w niepamięć a one gdy tylko wyczują ze mój nastrój się zmienia już nie domagają się pieszczot tylko zapraszają do zabawy :)

*****

Mój przyjaciel posokowiec ma supermoc merdania ogonem. Kiedy jest głodny staje przy lodówce i merda rytmicznie. Wtedy ma pewność, że dudniący odgłos usłyszę nawet z drugiego pokoju. W upalne dni uwielbiam kiedy mój pies leży blisko bo merdając ogonem zapewnia mi zdecydowanie lepszy nawiew niż wiatrak. Jego supermoc przynosi mi ogromną frajdę kiedy wracam do domu. Bo chociaż czasami uderza mnie ogonem po nogach to wiem, że w ten sposób okazuje mi swoją miłość i ogromną radość, że wróciłam do niego.❤️

*****

hejka(: pisze zauroczona i szczęśliwa właścicielka pieska snowego który jest moim najlepszym i najodważniejszym bohaterem na świeci .wymienie tu taj tylko 1 tysięczną mocy mojego psa. Jest on dla mnie wzorem . Snowy jak miał 12 tygodni to przewrócił owczarka niemieckiego który miała 2 latka był to taki widok że ja się zaczełam śmiać ,pan od owczarka i przechodni ponieważ było to naprawde słodkie snowy oczywiście miał dobre zamiary ponieważ jest on bardzo toważyski jak i silny.była jeszcze taka jedna sytuacja snowy przwrócił prawie konia który przechodził koło niego . Mój piesek jest też oddany i czuły na krzywde innego człoweika kiedyś chciałam wziąść coś od mamy i przezprzypadek uderzyłam jąaon zaczą na mnie szczekać warczeć (: 1 słowem bronił moją mame . był tez kiedys takie wyzwanie że na niby upadamy i umierami więć spróbowałam.najpier naumyślnie upadłam a snowy przybieggł izaczą skomleć zaczą mnie lizać po twarzy pózniej zaprowdaził moją mame do mnie .Był to taki słodki widok.Snowy ma taka jeszczcze taką moc że jest bardzo mąrypotrafi się nauczyć jakiejś stuczki w 5 minut . umie siad,łapa,hop,waruj,zdechł pies,przytul,piatka i wiele wiele więćej.Krótko mówiąc snowy jest mądry,uroczy,silny.Ale jest to mój i całej rodzinny przyjaciel .Śmieszna sytacja była też wtedy jak snowy zaczą szczekać na stucznego żubra zaczą na niego skakać i warczeć i było też troche lipy przy tym bo przewrócił tego żubra a był on odniego 4 razy większy(:(:(:Acha i snowy uwielbia być fotografowany i super wygląa na tych zdięciach .Kochająca właścicielka Marta i jej superbohater Snowy.

*****

Moc najlepszego przyjaciela
Zanim mój Pan i władca pojawił się w naszym domu nie lubiłam kotów ???? … nie, nie chociaż słowo nie lubiłam jest za duże, raczej powinnam napisać ,,koty były widziane moimi oczami jako dzikusy niszczące wszystko co znajdzie się na ich drodze mogły sobie być, ale nie w moim własnym, prywatnym domu,,???? … aż do pewnego wieczoru kiedy to przez zimową inwazję małych polnych myszek, które uciekając przed zimnem zaczęły pojawiać się w moim domu zmuszona byłam zaadoptować małego, pręgowanego kociego dzieciaka. ????Wieczór w którym pojawiło się to małe stworzenie w mojej kuchni całkowicie odmieniło mnie jako człowieka … kiedy to syn wszedł do kuchni i postawił na stole dokładnie naprzeciwko moich oczu małe kocie nieszczęście, które uniosło brudny łepek i popatrzyło w moje oczy … popatrzyło… tak głęboko … zbyt dojrzale jak na koci wiek i to brudne małe kocie w ten wieczór wlazło bez pytania, bez wycierania swoich małych brudnych łapek do mojego serducha i rozgościło się w nim na dobre a ja …. otuliłam je w swoim sercu jeszcze bardziej, jeszcze cieplej i już wiedziałam, ze przybyła mi jeszcze jedna istota do kochania … ????
Dziś po wielu latach miłości, która z wiekiem nie słabnie, ale jeszcze bardziej przybiera na sile wiem, że kot to nie dzikus jak uważa większość ludzi, a kiedyś i ja .???? Gdy będziemy się o niego troszczyć, kochać i poświęcać mu swój czas stanie się dla nas najlepszym przyjacielem. ???? Mój ,,synuś,, moje najmłodsze dziecko jest moją miłością, radością, moją troską i moim kłopotem … jego piękne, szlachetne i błyszczące jak wieczorne gwiazdy oczy łagodzą wszystkie moje smutki i chronią mnie przed uczuciem przygnębienia.???? Często mawia się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i oczywiście zgadzam się z tym stwierdzeniem, ale … jako właścicielka przystojnego ( co ja gadam najprzystojniejszego )???? przedstawiciela kociego gatunku , znająca po latach mieszkania razem i przeczytania tony książek doskonale jego charakter ... dostrzegam w jego spojrzeniu więzi bardziej intymne i głębokie. Mój kot to istota osnuta spokojem i harmonią. ????
Kocham bardzo mojego kota i wiem, że on też darzy mnie swoim kocim uczuciem, a jego demonstracja uczuć do mnie jest bardzo subtelna i głęboka, i wiem też, że dopóki będę się odnosiła do niego z szacunkiem nasze relacje nigdy nie ulegną zmianie.

*****

Moje psiaki mają super moc wspinania się na wszystko! Czy to sterta ubrań, czy skalniak na dworze, swoimi małymi rapkami wbiegają na sam szczyt, żeby dumnie spoglądać na wszystkich z góry. Pomimo małego wzrostu, są z nich niezłe alpinistki. Super moc wspinaczki!

*****

MOC ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Mój rudy kot Puszek jest prawdziwym Świętym Mikołajem, bo ciągle przynosi mi prezenty i robi niespodzianki. Najczęściej przynosi do domu żywe myszy, a nawet żywego ptaka i jaszczurkę i zawsze jest z tego dumny. Puszek przyniósł mi też kapcia sąsiadki, ścierki z kuchni, zabawki itp.

*****

Odkryłem to już kilka lat temu. Był dżdżysty, senny listopadowy poranek. Moje koty jak na prawdziwych drapieżników przystało smacznie sobie spały na górze. Wołałem je kilkukrotnie, ale udawały, że nie słyszą. Co prawda każdemu z nich delikatnie drgało uszko, ale oczy i ciała pozostały niewzruszone! Chciałem je nakarmić, ale widocznie nie były głodne. One nie, ja za to bardzo! Zacząłem więc klepać kotlety na obiad. Po jednym klepnięciu doznałem dziwnego uczucia, że ktoś mnie obserwuje. Obejrzałem się więc a za mną jak gdyby nigdy nic siedział kot Kropek. Z początku wydawało mi się, że to tylko przywidzenie, bo przecież jeszcze przed chwilą spał snem kamiennym. Klepnąłem więc drugi raz i wtedy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawił się Beret. Szybko więc uderzyłem tłuczkiem po raz trzeci i w tej chwili akcja bicia mojego serca zwolniła bowiem w tym samym momencie pojawił się Tyncjusz. Jako, że mam tylko trzy koty to bałem się uderzyć tłuczkiem po raz kolejny by przypadkiem nie wyczarować kolejnego zwierzaka ;p Zostawiłem więc robienie mojego obiadu i poszedłem nałożyć kotom do ich misek. Jednak one w magiczny sposób straciły wtedy apetyt i znów poszły smacznie spać :) Od tamtego czasu sytuacja się powtarza- gdziekolwiek by nie były to po usłyszeniu dźwięku tłuczka do mięsa zjawiają się bardzo szybko w niewytłumaczalny wręcz sposób. Wcześniej można chodzić, kiciać i wołać je do utraty głosu a one nic sobie z tego nie robią. Jednak gdy tylko usłyszą ten magiczny dźwięk natychmiast się pojawiają. Podejrzewam więc, że mają zdolność teleportacji uruchamianą na dźwięk uderzenia tłuczka o deskę. Ot, takie kocie czary!

*****

Nasza moc jest wielka jest nasz 13 kotów 11 rasa europejskich ,brytyjski krótkowłosy i syberyjska. Lubimy się wygrzewać na parapecie w słońcu lub na kaloryferach. Chowamy się w pudełkach lub w szafkach gdy bawimy się w ganianego. Przytulanie jest najlepsze na kolanach lub w obięciach właścicieli.

*****

Mój najlepszy przyjaciel sowy jest ze mną od kilku miesięcy ale już zauważyłam u niego wiele super mocy.Ma on około 6 miesięcy. Ale już od 12 tygodni potrafił przewrócić owczarka niemieckiego oczywiście z rozpędu .Choć był on wtedy mniejszy od owczarka o połowę. Jejku nie mogę sobie nawet wyobrazić jaki wtedy rozpętał się śmiech i to nie tylko mnie . A i nawet przechodniów. rzucił się na tego biednego 2dwu letniego owczarka i zaczął merdać ogonkiem(; Ile śmiechu jest przy tym małym łobuzie.Pamiętam jeszcze jak poszłam z nim na pole i tam zauważył dwa wielkie umięśnione konie chyba były to mustangi wyprowadzane przez panią.To nawet próbował powalczyć se z tym koniem chciał się wyrwać ze smyczy merdał cały czas ogonkiem i szczekał i szczekał aż końcu przechodzili koło siebie a sowy skakał na niego ciesząc się a koń nie mal co się przewrócił (; Sowy ma jeszcze jedną przesłodką moc jest to obrona ludzi przed złem. Pamiętam że kiedyś chciałam od mamy pożyczyć koc i przez przypadek mamę uderzyłam a sowy zaczął na mnie warczeć i szczekać .Jeszcze jeden taki przykład który pamiętam nie dawno był taki sławne wyzwanie takie że sprawdza się reakcję psa na to jak zareaguje na śmierć swojego pana więc spróbowałam upadłam naumyślnie a wtedy sowy przybiegł z końca pokoju i zaczął skomleć zaczął mnie lizać po twarzy . pobiegł do mamy i zaprowadził ją do mnie . to był taki uroczy widok(; ps; sowy uwielbia siedzieć przy nas na kanapie jest to dla nas członek rodziny. Sowy choć silny to czuły na krzywdę innego stworzenia dla mnie jest to bohater o którym nawet nie piszą w bajkach.(; Kochająca go właścicielka Marta (:

*****

W tym trudnym dla nas czasie,
W domu pracować też da się!
Stąd praca na moim biurku wre,
Pracować online muszę i chcę!

I pies mi też chętnie pomaga,
Śpi, chrapie i o jedzenie błaga!
Tak wygląda teraz moja praca,
Kwarantanna psu się opłaca!

Sonia ma moc spania,
Przytulania i chrapania!
Lecz bez niej świat byłby nudny...
Z nią każdy dzień w domu jest cudny! ❤️

*****

Zaczyna się zasypianiem przy moim boku na tzw. parówkę, czyli leży sobie wyciągnięta. W środku snu budzę się, bo w zgięciu kolan leży mi precel. Nad ranem moja psina leży już bez skrępowania całym ciałem na mnie, łapkami do góry. Albo budzę się na skraju łóżka, a psina leży w poprzek niego, jak królowa. No cóż, bo jest moją królową, to jest jej najważniejsza supermoc: jest pieskiem :)

*****

Moc otwierania serc-to najwieksza moc mojej Milusi. A bylo to tak...
Dnia siódmego Stwórca westchnął wielce utrudzony:czas na odpoczynek! Jednak coś, jakaś dziwna myśl nie dawała Mu spokoju, że coś przeoczyl, zapomniał... Na pewno nie-stwierdził i udał się na spoczynek.
I przyśnił, wyśnił Mu się sen-czterołape, czarne futrzaste zwierzę z wąsami, pięknymi bursztynowymi ślepiami miauczy i mruczy coś cichutko...
Zerwał się i krzyknął :"kot!!! Zapomniałem go... Stworzyc!"
I stał się kot. Stwórca wypoczety napelnil go wszystkim, co najlepsze - dał mu dobry wzrok, wyposażył w gibkie cialo, obdarzył dobrym wechem. Na koniec dał mu skarby:miłość, którą miał kot obdarowac człowieka, przywiązanie do niego. Empatie, którą miał się z człowiekiem podzielić i serce, które miał mu oddać w całości...
I Kot wyruszył na ziemię, by znaleźć swojego Człowieka i podzielić się tym, co dostał od Stwórcy...
Kiedys nie lubilam kotów. A zdarzyło się tak, ze zamieszkala u nas czarna koteczka. Nikt nie moze byc bezimienny-dostala imie Milusia. To moja córka bardzo chciała miec kota-wymogła na mnie zrobienie testow alergicznych - i legly w gruzach moje kontrargumenty. Wszyscy - moja Aska, moj tato-byli zauroczeni czarną kotka-wszyscy, oprocz mnie. Wszyscy brali na ręce, przytulali a ja dotykalam przez recznik.
Pewnej nocy obudzil mnie cichutki płacz... Wstalam i podeszlam do legowiska, na ktorym lezala kotka. Milusia podniosla główkę a ja zobaczylam plynace z jej oczu kocie łzy... Zamiauczala cichutko a we mnie coś pękło... Usiadlam na podlodze i zaczelam tulic ten czarny klebuszek. I po chwili slychac było juz tylko miarowe mruczenie a po moich policzkach płynęły łzy.
Piszę te historie a obok mnie leży moja futrzasta córunia. 14 lipca obchodzila swoje 16 urodziny. Ona wypełniła swoje zadanie z nawiązką ucząc mnie pojmowania świata w prosty, koci sposob:kochaj inne istoty, nie krzywdz nikogo, opiekuj się innymi, dziel się sercem...Dałam Jej słowo, że tak będzie.
Zostalam kocią wolontariuszką - pomagam, kocham, dzielę się sercem. Słowa dotrzymalam..

*****

Moja kotka ma SUPER MOC NIEWIDZIALNOŚCI! Nie od dziś wiadomo, że koty potrafią być bardzo ciche... ale moja Gioia po prostu znika! A kiedy to się dzieje?
Po pierwsze, jak wie, że coś przeskrobała!
Po drugie, gdy jest pora drzemki - nawet nie wyobrażacie sobie jak potrafi się zaszyć w kołdrze!
Po trzecie i najlepsze - nocne znikanie - domyślacie się, co się dzieje po ciemku z czarnym kotem? Po porostu go nie ma! Nie raz mnie nastraszyła, choćby leżąc na czarnym dywanie, gdy ja spokojnie maszerowałam do łóżka... a tu chyc - pazury na stopie! ???? Pojawia się i znika!

*****

image
Mój ukochany pies Prince ma WIELE WIEKLICH MOCY, jedną zz nich jest Wielka moc spania ale również chrapanie, jest przy tym ukochany i bije mojego męża w tej konkurencji ma głowę ????

*****

Gioia- mała czarna piękna kotka- super moc? Otwieranie metalowej puszki ze smakołykami i wyjadanie wszystkiego, włacznie z rozrywaniem saszetki z mokra karma;) to wszystko oczywiście kiedy my jesteśmy w domu przed telewizorem a miski pełne ;)

*****

image
Paco i jego hipnotajzing eyes ;) Oczęta, którymi zahipnotyzował swoją obecną Matkę, żeby go adoptowała ????

*****

Mój piętnastoletni ratlerek oprócz mocy spania,
posiada także supermoc pocieszania.
Jeśli nam smutno- on od razu to wyczuje
i z pomocą merdając ogonkiem przydreptuje :)
Wskakuje na kolana i od razu się przytula
i tym swoim gestem wszystkich rozczula.
Jest wtedy tak bardzo skory do zabawy,
że wylatują nam z głowy wszystkie smutne sprawy
odpędza wszystkie złe i niemiłe myśli,
dając nam radość i mnóstwo korzyści!
Dzięki niemu humor od razu się poprawia,
bo on swym zachowaniem samo dobro sprawia,
zamiast smutnej miny wesoła szybko zagości,
i w dal odchodzą jakiekolwiek troski,
bo wystarczą małe gesty miłością przepełnione,
aby niewesołe humorki zostały poprawione!

*****

Obok mocy oczywistych, jak MOC TURBOWĘCHU, MOC POCIESZANIA, MOC MOTYWACJI, mój Setek ma jedną supermoc, którą właściwie trudno określić jakąś krótką nazwą, ale jakby się bardzo postarać, to wychodzi MOC ROZBAWIANIA POPRZEZ WYSTAWIANIE JĘZORA NADZWYCZAJNEJ DŁUGOŚI. :D Wszyscy, którzy mieli okazję poznać Setka, słusznie zauważali, że ma baaaardzo długi język i zawsze śmiali się, gdy go tak wystawiał. :) Nie wiem, jak tam u innych kundelków, ale ja kocham tą MOC mojego Psijaciela :)

*****

Nikt nie mowil ze posiadanie mocy jest dobre. Czasem moc moze sprawiać nam problemy. Mój pies ma Moc której chętnie byśmy się pozbyli... mianowicie posiada moc przyciagania kleszczy :( mimo posiadania obroży łapie je w tym okresie wiosennym 2 razu w tygodniu... :( mam nadzieje ze ta jego moc nie będzie działała zbyt dlugo.

*****

Nasze Pupile bo mamy ich 3 są najlepszymi superbohaterami ever.
JONY ( pies) najstarszy i najmniejszy z towarzystwa ma MOC SPOJRZENIA, to on najczęściej rozrabia i to jego wzrok sprawia, że nie wirzymy iż tak malutki słodki niskopodłogowy piesek o oczach ogromnych i ciemnych może spowodować tyle szkód w mieszkaniu (ostanio zniszczona kanapa rogowa) :) Cudownym spojrzeniem rozbraja wszystkich :)
ZENIT (kot) drugi w kolejności wieku domownik o umaszczeniu czarnym jak kawa z rana ma MOC CIERPLIWOŚCI którą okazuje każdego dnia wystawiony na codziennie przytulanie, całusy i inne okazy miłości przez trzyletnią córe i jej rocznego brata. Tylko on jest tak cierpliwy i tylko on tak chętnie wraca wieczorami by spać z nimi w łóżeczku. :)
HERA (suczka) Hera to najmłodszy osobnik lecz największy, jest owczarkiem niemieckim z mocą nie mniejszą od pozostałych. Hera ma MOC UPIĘKSZANIA tzn. na bieżąco pokazuje nam jakie są trendy w projektowaniu wnętrz. Ostatnio np. po remoncie gerenalnego pokoju Hera stwierdziła, że pasy na ścianach nie są wystarczająco dobrze pokryte i postanowiła odrobine pogryźć ściane i dorzucić do niej abstrakcji. Zaraz po tym zabrała się za wygryzanie miejscami paneli podłogowych co dodało do naszego salonu odrobinę pikanterii.
Także każde z naszych kochanych domowników ma swoje MOCE, każde inne na swój sposób, ale każde mimo wad i dzięki zaletom KOCHAMY NAJMOCNIEJ NA ŚWIECIE :)

*****

WIELKA SUPER MOC…

Gdy się tyko urodziła WIELKĄ MOCĄ poraziła.
Piesia już mieć nie chciałam, ale tego pokochałam.
I czekałam z utęsknieniem, by obdarować przytuleniem.
Takie małe, niepozorne, a radości są „potworne”.
I tak jest już cztery lata, miłość, szczęście, pełna chata.

*****

Nasz pies to wythawny thawożehca. Zawsze od thawy zaczyna spaceh, ale nie byle jakiej thawy, nie każdej thawy, musi ona być odpowiednio zielona, odpowiednio wypachniona. Potem cichaczem, żeby nas zmylić, niby thawa tu, thawa tam, a tu szybko pod balkony blokowiska, a tam, o panie, a tam szwedzki stół, polski bufet! I już posiłek na winie: wszystko do pyszczka co się tylko po dhodze nawinie! W domu z kolei pies nasz staje się phawdziwym fhancuskim pieskiem. Seh? Ech. Hyba? Żahtujesz! Holada? Hahaha! Fhancuski piesek zasługuje na fhancuskie smaczki, a więc hatatuj, cheme bhulee, a na deseh makahoniki i eklehki! Taki to nasz piesek, na dworze wszystkożehca, w domu ahystokhata! Supehmoc ma przemieniania!

*****

Mój pieseł ma super moc zjednywania do siebie ludzi :D
- Rodzina, która była negatywnie nastawiona na wieść, że będziemy mieć psa - po czasie "a może ugotować Marlusi jakieś mięsko?", "Zerknij do lodówki i powiedz, co mogę dać Marlusi", w rozmowach przez telefon pada zawsze "A jak tam Marlusia", itd.
- Brat i szwagier (no dobra, to też rodzina, ale jakby osobny rozdział tutaj:P), którzy uznawali za psy tylko duże psy, gdzie tam cavalierka - obecnie: "no chodź tutaj, jeszcze Cię dzisiaj nie kiziałem po brzuszku!"
- znajomi alergicy: "Trudno, najwyżej zakicham się na śmierć, ale jak pies śpi mi na kolanach to niech śpi!"
Generalnie Marla to osiedlowy pieszczoch, za psami nie przepada, ale kocha ich właścicieli i zawsze musi zaliczyć od nich głaska, kocha też wszystkie dzieci, staruszków, bezdomnych, wszystkich kocha bez wyjątku i bez pytań, a jej The Power of Love tak działa, że każdy od razu staje się jej człowiekowym przyjacielem :)

*****

Nasza Luna ma Wielką Moc pozbywania się kretów z ogródka. Dopóki nie było Luny, przez lata nasz ogród pokryty był kopcami kretów i nie było na nie żadnej mocy. Odkąd pojawiła się nasza psina i jej Wielka Moc,problem z kretami zniknął a nasz ogród wygląda jak wielkie wykopalisko archeologiczne.

*****

Supermoce? Dla moich trzech szynszylowych dziewcząt to zwykła codzienność. Niczym załoga G (w nieco bardziej skocznej odsłonie) dzielnie pracują każdego dnia, żeby żadna z sióstr nie chodziła głodna.
Szefem gangu jest Effie - niech Was nie zmyli ten puchaty ogonek, malutkie gabaryty i błyszczące futerko - ma supermoc ustawiania wszystkich po kątach i zarządzania ekipą. Poza tym potrafi magicznie znaleźć się nagle na komodzie, która ma 2m wysokości, a potem z niej zeskoczyć robiąc przy tym hałas na miarę słonia (przypominam, że to 400g kulistości)
Beza - biała, puchata, grubiutka chmurka, która zdecydowanie ma supersłuch. Przyszedł kurier, paczka, jedzonki? Właśnie myjesz miseczki, będzie jedzone? Czy ktoś tu powiedział suszony burak? A może jednak to był banan? Na co dzień leniwiec, przytulajka i największą ciapa w szynszylowej rodzinie pod wpływem jedzenia staje się panterą, która wejdzie wszędzie i zaciągnie 0.5kg karmy do klatki, przy własnej wadze 600g.
Prawie zapomniałam - ma też supermoc wkurzania swoich sióstr i bycia tym członkiem stada, którego każdy ma dość, ale jednak toleruje, bo jest młodsza i nieporadna.
I ostatnia Mokka - stateczna, czarna, duża, niskopodłogowa księżniczka, która ma po prostu super cierpliwość do dwóch pozostałych. Taka dobra wróżka, która i pomoże w zbrodni i przytuli, jak trzeba. Ma supermoc aranżacji wnętrz - nikt tak dobrze nie rozłoży siana w całej klatce, jak ona. Z góry na dół, wzdłuż i wszerz, a czasem nawet obok, żeby kolor podłogi pasował do półek. Biedna ma ciągle łapki pełne roboty, bo tajemniczo po każdym wybiegu sianko znowu wraca do paśnika... Cała praca na marne.

*****

Mój kochany Rafik posiada SUPER MOC ZIEWANIA I SPANIA. Jest w tym na prawdę dobry, bo mnie czaruje i automatycznie zasypiam obok niego. Rafik jest w tym najlepszy i odkąd go mam od początku ma taką magiczną moc.

*****

Tośka, dumny przedstawiciel kotus dachowus, posiada MOC Bieleckiego. Lub po prostu MOC WSPINACZA WYSOKOŚCIOWEGO. Lata po firanach jak polscy himalaiści po najwyższych szczytach świata. Nie jestem w stanie zliczyć, ile firan poległo już podczas uprawiania wspinaczki wysokozasłonowej w naszym domu, ale szczerze? Wciąż mnie niesamowicie bawi, gdy widzę ten tłuściutki, owłosiony zadek latający jak nietoperz po zasłonach w oknie.

*****

Malpiszon. Pekińczyk, 7 miesięcy. Wejdzie wszędzie, nawet gdy drzwi zamknięte to skacze na klamkę, szczeka na drzwi. Nie lubi filmów przyrodniczych - gdy na ekranie pojawiw się duże zwierzę to szczeka na twlewizor i biega dookoła niego aby złapać tego lwa czy sarnę! Jeśli komuś zniknął but albo koszulka to wiadomo, że jest w jego budzie. Nie gryzie, raczej się przytula. Jest i Punia. Pekińczyk 4 lata. Dostojny, nie wzruszony. Obrażalski. Poda łapę, chodzi na smyczy. Obrażony nie ruszy paszteciku czy kiełbaski. Spi z właścicielem i myślę, że oddał by za mnie życie. Jest silny i piękny. Jak dyrektor. ????

*****

Mój najukochańszy Jamal. Jamal to mój najukochańszy pies ma super moc przytulania.
Kochany mój lizak. To jest mój przyjaciel do leniuchowania i spania nikt nie robi takich słodkich oczu. Kocham go.

*****

Szerin swoją SuperMocą zaliże każdego! Nieważne czy jesteś dorosłym, poważnym mężczyzną czy małym dzieciaczkiem, on przywita Cię wieloma całuskami, piątkami, proszeniem (co wygląda przesłodko u labradora jak tak macha łapkami). Potrafi usiąść, objąć przednimi łapkami rękę człowieka (wiem, niewiarygodne) i siedzieć na pupie trochę jak człowiek. Będzie tak siedzieć i siedzieć, wpatrując się złotymi oczkami w człowieka, który do niego gada i gada (ciekawe tylko co) :)
Najbardziej rozbraja, kiedy tak siedzi i czeka, kiedy śniadanko albo obiadek czekają na niego w misce... Czeka na słowo "jedz" i biegnie do miski, o mało nie gubiąc swoich własnych nóg po drodze.

*****

Trufel. Słodki, uroczy, długie uszy, rude umaszczenie. Nikt nie przechodzi obok niego obojętnie. Na pozór zwyczajny psiak. Zaś w czterech ścianach budzi się w nim moc niewidzialności. Ta moc działa tylko w jedną stronę - tylko on myśli, że jest niewidzialny. Najczęściej wtedy, kiedy PSYpadkowo podrapie ścianę. Albo kiedy zje kawałek kotleta ze stołu. Albo kiedy na świeżo umytej podłodze roznosi swoimi pięknymi, długimi uszami cały brud i syf który zbiera z zewnątrz. Wtedy możesz do niego mówić, mówić, mówić, krzyczeć, wściekać się... - on i tak jest niewidzialny. Jest ktoś, kto kiedykolwiek nie chciał być choć przez chwilę niewidzialny? Trufel to potrafi. Odezwijcie się do niego, a może zdradzi Wam sekret jak to zrobić. :)

*****

image
Draka. Draka ma super moc rozbrajania na łopatki. Waży zaledwie 4,5kg, a powala na plecy dorosłego mężczyznę! Mężczyzna mówi wtedy piskliwym głosem, a sprowadzony do parteru wije się jak piskorz, podczas gdy Draka skaczącą po jego głowie, raz za razem, sprzedaje soczyste pocałunki. Ponadto super moce Draki sprawiają, że potrafi wskoczyć na przeszkody 4 krotnie wyższe od siebie, również po to, by zaatakować pocałunkami swoją ofiarę. Potrafi zacałowywać bez opamiętania i wytchnienia dopóki, dopóty ofiara nie wyswobodzi się z jej małych acz zdecydowanych objęć.

*****

Wśród tylu cudownych mocy mojego psiaka najbardziej rzucającą się w oczy jest MOC WYMUSZANIA. I nic tutaj dziwnego,bo za tym kryje się prawie 1,5 roczny mopsik Freddy,który swojego umiaru jeszcze nie poznał. Ten członek rodzinki dobrze wie, jak podejść każdego. Zaczynając ode mnie, jeszcze uczącej się mopsiej mamy. Freddy to piesek,który szybko się nudzi,więc jak oderwać Panią od nauki. I tutaj wkracza ta właśnie moc- wymuszanie poprzez drapanie tapety w pokoju,gryzienie kabli lub czegokolwiek,co przez przypadek znalazło się na podłodze. Przy tym ukradkiem patrzy, czy na pewno to widzę. Potrafi również zadziałać na sumieniu babci,która zawsze ma dużo pyszności pod ręką. A że w gościach Fredziu to wzorowy piesek, pokaże się z jak najlepszej strony. Tak też,będzie dawał Babci łapkę,nawet jeśli ona tego nie chce. Przecież za łapkę należy się nagroda! Takim sposobem Freddy wraca zawsze najedzony, a jak wiadomo, darmowe nie tuczy nawet takiego mopsika,którego fałdek nie można zliczyć.

*****

Moja 10 osobowa brygada ( 9 kotów i pies) mają SUPER MOC w pożeraniu karmy zamawianej u Was!!!! to moje kochane dzieci plus bezdomne kociaki które codziennie dokarmiam ,więc i ja potrzebuję w obecnym kryzysie SUPER MOCY ,żeby tych wszystkich darmozjadków wykarmić a jest to naprawdę niemałe wyzwanie

*****

Mój Bobi ma MOC MIŁOŚCI, daje mi tą moc codziennie, zaraża swoją mocą każdego, ta moc jest wyczuwalna na kilometr, MOC MIŁOŚCI ma taką moc że może rozprzestrzenić się na całym świecie ????

*****

Mój chomik ma super moc tworzenia tuneli. Inżynier podściółkowych przekopów. Cała noc potrafi kopać, przenosić, upychać, układać. Powstają zaskakujące budowle. Jestem pod wielkim wrażeniem że takie malutkie stworzonko ma taką wizję i z zapałem ją uskutecznia.

*****

Yoda ma moc transformacji i na święta postanowiła zostać królikiem :D

*****

Febi-3kg ciałka, zdolność mimikry (bywa kotem,owczarkiem kaukaskim,albo siedzi w krzynce z pelargoniami, udając kwiateczka), uszy, którymi wyraża każde uczucie, mniej więcej 300 razy na minutę i powalające spojrzenie

*****

moja świnka morska o imieniu koko ma moc lubi się przytulać ma MOC PRZYTULANIA kiedy jest czegoś przestraszona to tuli się do mnie i mi lisze i jak usłyszy mojego tata to do niego piszczy czasami jak się nudzi to wypuszczam ją na wybieg żeby sobie pochodziła i się ma moc zabawy ze mną się lubi się ma też moc długo spania w dzień a także uwielbia spać w na polu w klatce jak jest w klatce. TO szybko biega i zrywa trawę .

*****

Tyson, jak imię wskazuję to nie jest po prostu zwykły kot. Posiada bowiem moc naśladowania dźwięków innych zwierząt! Kiedy się bawi grucha jak wesoły gołąbek, za to gdy jest zły warczy jak rozwścieczony rottwailer. Oczywiście do człowieka również się potrafi upodobnić bo w nocy spiąc ze mną w jednym łóżku chrapie jak stary dziad :) A i jedzenie.. przy jedzeniu jego super moc to naśladowanie śpiewaczki operowej :D

*****

Aaaaaa skarpetkowy potwór! Skarpetka kusząco zwisająca z suszarki. Skarpetka brudna leżąca pod stołem. Skarpetka przygotowana do założenia za chwilę. Jak skarpetka leży lub wisi znaczy że bezpańska i można wziąć do pyszczka i zaraz zademonstrować jej porwanie. Pieseł nasz w pyszczku ma skarpetkę i prowokuje "goń mnie, goń mnie!", Skarpetkowa moc :)

****

Super moc mojego psiaka to moc zabawy. Ciągle ma ochotę na zabawę, choć już nie jest młodzikiem to jednak ciągle pstro w głowie i wciąż chce się bawić. Nie przegapi żadnej okazji i osoby która mogła by poświecić chociaż trochę uwagi mojemu pieskowi.

*****

Nasz kot ma MOC TAJNIAKA.
Nasz Lucek jest podrzutkiem.Ktoś wrzucił nam go do ogródka,kiedy był jeszcze bardzo malutki,jednak bardzo szybko "zdobył" nasze serduszko i się u nas zadomowił.Nasz Rudasek jest dosyć żwawym zwierzakiem i trochę takim Liskiem Chytruskiem,szczególnie wtedy kiedy robi nam niespodzianki chowając się różne miejsca.Czasem chowa się w szafie lub w niewidocznym miejscu a zdarzyło się też ,że ukrył się w kuchni w garnku.Lucek potrafi znaleźć sobie taką kryjówkę,że czasem trudno go znaleźć a szczególnie upodobał sobie chowanie w samochodzie.Kiedy otwiera się drzwi do auta wskakuje do środka i usadawia się na siedzeniu.Zanim odkryliśmy jego tajemnicę taka historia wydarzyła mi się niedługo po zakupie nowego samochodu.Wieczorem zostawiłam mój samochód w garażu i nie zauważając nic niepokojącego zamknęłam drzwi i poszłam do domu.Kiedy wołaliśmy Lucka do domu niestety nie przychodził.Rozpoczęliśmy poszukiwania wokół domu jednak nigdzie nie było naszego kota.Pomyśleliśmy,że po prostu gdzieś nam uciekł.Kiedy rano z zamiarem wyjazdu do pracy otworzyłam garaż okazało się,że Lucek siedzi sobie w najlepsze na moim siedzeniu.Jak gdyby nigdy nic zaczął mruczeć i się łasić.Oczywiście jego ruda sierść była wszędzie ale czy można się złościć na taką "paskudę"?

*****

Moje małe stadko 3 kochanych królików ma tyle super mocy że mogła bym pisać godzinami.... Tuptosław, Tofik i Tosia napewno mają Moc energii, uwielbiają biegać po całym domu, chować się w bardzo dziwne miejsca np do plecaka.. Mają równiez moc leniuchowania , uwielbiają wylegiwać się na dywanie przez cały dzień... W nocy sytuacja się odwraca pojawia się moc buszowania.. Niestety króliki to do siebie mają że w dzień śpią a w nocy imprezka na całego... Moc jedzenia. Mogły be jeść cały czas. Uwielbiają podgryzać sianko czy obgryzać gałązki... Moc cierpliwości. Króliki bardzo uczą właściciela że wszystko dzieje się powoli, w swoim czasie, że pewnych żeczy od razu nie da się zrobić trzeba poczekać... Bardzo chcieli byśmy wygrać, bardzo bardzo... Mamy nadzieję że się uda..

*****

Moje małe stadko 3 kochanych królików ma tyle super mocy że mogła bym pisać godzinami.... Tuptosław, Tofik i Tosia napewno mają Moc energii, uwielbiają biegać po całym domu, chować się w bardzo dziwne miejsca np do plecaka.. Mają równiez moc leniuchowania , uwielbiają wylegiwać się na dywanie przez cały dzień... W nocy sytuacja się odwraca pojawia się moc buszowania.. Niestety króliki to do siebie mają że w dzień śpią a w nocy imprezka na całego... Moc jedzenia. Mogły be jeść cały czas. Uwielbiają podgryzać sianko czy obgryzać gałązki... Moc cierpliwości. Króliki bardzo uczą właściciela że wszystko dzieje się powoli, w swoim czasie, że pewnych żeczy od razu nie da się zrobić trzeba poczekać... Bardzo chcieli byśmy wygrać, bardzo bardzo..Nigdy nie wygraliśmy jeszcze w konkursie . Mamy nadzieję że tym razem się uda..

*****

Frea ma super moc latania i łamania napotkanych na swojej drodze frisbee :D

*****

Misiek ma wielką moc zabawy uchwycenie go na zdjęciach w bezruchu to cud. Jego drugą równie wielką mocą jest jego żołądek ???? żaden smaczek się nie zmarnuje. Kilku godzinne bieganie po polu dla niego to przyjemność. Moc przytulania to jego siła wrodzona od małego uwielbiał przytulasy z każdym kogo spotkał.

*****

Mój piesek Gucio ma supermoc śpiewania (wycia), śpiewa kiedy słyszy sygnał karetki albo dzwony kościelne, czasem w duecie z innymi psiakami, a czasem solo. Kiedyś kiedy grałam na gitarze to też zaczął śpiewać ale nie wiem czy dlatego że mu się podobało czy raczej próbował zagłuszyć moją grę ????. Czasami śpiewam z nim ale w tedy patrzy na mnie takim wzrokiem, że od razu się domyślam, że fałszuje

*****

Mój piesek Nero ma olbrzymią moc zabawy ostatnio ze skrzyneczki z jego zabawkami wyciągnoł wszystkie zabawki jakie tylko ma bawi się dosłownie wszystkim piłkami, misiami, piszczącymi zabawkami, szarpakami wszystkim co ma pod pyszczkiem jednak dzięki niemu się nam nie nudzi wczoraj co chwilę przynosił piłeczki i musieliśmy mu je żucać. Nero posiada też moc spania potrafi czasami przespać całe dnie a naj więcej śpi kiedy jest gorąco wtedy to mu się nawet nie chce bawić tylko śpi albo leży i to nie na legowisku tylko na zimnych płytkach. Uwielbia też jak mu się robi zdięcia uwielbia to poprostu gdy tylko widzi aparat lub komurke już szczeka i pozuje do fotografi dlatego za każde zdjęcie które ładnie wyszło dostaje nagrodę w postaci jego ulubionych smakołyków za którymi szaleje lubi sobie trochę podieść np trochę więcej karmy wmusza na innych wtedy popycha noskiem miseczkę aby mu nasypać uwielbia pływać gdy tylko jest lato i ciepło i widzi basen lub staw to odrazu do niego wskakuje lubi jak się go kąpię i czesze jest u będzie mojm najukochańszym pieskiem na świecie nie wyobrażam sobie życia bez niego

*****

Mój Beagle ma supermoc wąchania. Jak złapie trop, to znika, idzie w pogoń, słyszę tylko jak ujada. W domu niczego się nie ukryje, otwarcie lodówki - od razu wybudzenie z najgłębszego snu. Choćby najmniejszy smaczek spadnie pod kanapę, wyczuje i będzie długo pyszczkiem i łapką manewrował, by go zdobyć.

*****

Mój pies Figo ma SUPER moc w "nosie,, potrafi wyczuć kreta pod ziemią.

*****

Mam świnkę morską o imieniu Molly. Lubi się przytulać oraz być głaskaną-więc ma moc czułości. Ale czasami, gdy jest zdenerwowana uaktywnia się w niej moc długich pazurów, bo wtedy mocno drapie. Jest też bardzo energiczna, więc czasami biega w swojej klatce. Wtedy też przewraca swój domek, więc ma moc szybkiego biegu i przewracania przedmiotów.

*****

Mam świnkę morską o imieniu Molly. Lubi się przytulać oraz być głaskaną-czyli ma moc czułości. Ale czasem, gdy się denerwuje uaktywnia się w niej moc długich pazurów, co daje jej wielką siłę, bo wtedy mocno drapie. Jest również bardzo energiczna oraz często biega w klatce przewracając swój domek, więc ma też moc szybkiego biegu i siłę przewracania przedmiotów.

*****

Moja Kotka Katerina ma MOC POZOWANIA -gdziekolwiek ,kiedykolwiek jak tylko widzi Telefon odrazu robi swoje wygibasy I szalone pozy :)

*****

Mój pies ma SUPERMOC BYCIA. Bycia przyjacielem, nauczycielem, towarzyszem. Jednym słowem BYCIA SOBĄ, idealnie nieidealnym. Ludzie potrafią udawać kogoś, kim nie są, co innego pies. Dlatego ta supermoc objawia się zarówno poprzez udane treningi sztuczkowe, beztroskie spacery, jak również pogryzione książki, krnąbrność i inne wybryki, bo to wszystko czyni z Glejta psa jedynego w swoim rodzaju. ;) Co więcej ta supermoc, jak żadna inna daje kopa do dalszej pracy nad wspólną relacją. Kiedy ma się przy sobie czworonożnego superbohatera trzeba starać się dotrzymywać mu kroku, co nie zawsze jest łatwe. :) Ale tylko tak można się od niego uczyć, z drugiej strony samemu wskazywać mu lepsze rozwiązania i wzmacniać tym samym psio-ludzką więź.

*****

Mój Marley ma super moc chrapania. Nikt inny w naszym domu nie chrapie tak jak on. Chcę on zawsze spać przy naszym łóżku, a więc jego chrapanie słyszymy codziennie.

*****

Mój kot Tofik ma moc otwierania wszystkiego co jest zamknięte. Szafki, szuflady czy drzwi. Wszystko co jest zamknięte jest najbardziej ciekawe. A kiedy ma ochotę zjeść karmę z opakowania, nie czeka, aby mu ktoś otworzył, po prostu sam magicznie otwiera; saszetki czy karmę suchą. Nawet kiedy jakieś ciastka leżą na stole zamknięte on musi je otworzyć i powąchać jak pachną. Żeby to była jego jedyna moc... również ma moc chowania się. Tam gdzie się w życiu nie spodziewasz, on właśnie tam się chowa. Najbardziej lubi chować się pod poszewkami, w szafkach itp. No i moc wymuszania jedzenia; to, że ma pełną miskę to nie ważne. On chce smakołyka, on chce mokrą karmę. I nie ma,że nie dasz. Tuli się, podaje łapkę (nigdy go takich rzeczy nie uczyłam, więc podejrzewam, że podpatrzył u psa i robi to samo aby dostać jedzonko) żeby tego było mało, miauczy a kiedy nie zwracasz na niego uwagi to łapie dwoma łapkami, a właściwie delikatnie pazurkami rękę aby zwrócić na niego uwagę. Jeśli to nie pomaga to już zdenerwowany łapie rękę i zaczyna ją lekko gryźć. Także taka moc wymuszania. Natomiast pies Dragon ma moc przytulania; im bardziej jesteś zajęta tym bardziej on robi wszystko aby był przytulany; wkłada pyszczek pod dłoń, kładzie łapę na kolana, jeśli to nie pomaga to kładzie się cały na kolana ( nie było by to dziwne gdyby nie to, że on waży ok. 40 kg) . Do tego ma moc rozwalania wszystkich swoich zabawek; uwielbia piłki - jednak miał już kilkadziesiąt i każda z nich po jakimś czasie ( jedne po kilku dniach, inne po kilkunastu ) zostaje rozwalona ; zostają z niej tylko kawałki. Ostatnia moc jaką ma w sobie to moc biegania - kiedy wyjdzie na ogród zaczyna biegać jak szalony, wokół domu, wskakuje w krzaki, biega tak szybko i momentami kiedy biegnie wprost na mnie zastanawiam się czy zdążę odskoczyć na bok aby mnie nie staranował.

*****

Fuks, ten młody kocurro ma wielkomoc znikania.
Znika każde ludzkie jedzenie ze stołu.
Ciekawe, że z kociej miski znikanie nie jest aż tak szybkie... ;)

*****

Fuks, ten młody kocurro ma wielkomoc znikania.
Znika każde ludzkie jedzenie ze stołu.
Ciekawe, że z kociej miski znikanie nie jest aż tak szybkie... ;)

*****

Moja Kotka MOC ma wielką,
W Moich oczach jest liderką,
Prosić umie swoim wzrokiem
O głaskanie i łakocie,
Oczy wielkie w Nas wpatruje,
Wzrokiem wręcz hipnotyzuje,
Moja Simba, daję słowo,
Kotką jest wręcz wyjątkową,
MOC SŁODKOŚCI ma ogromną,
Imponuje wszystkim gością,
Liczy teraz na nagrodę,
Bo jest zdolnym, słodkim Kotem ????

*****

Fabio jak każde zwierzę na dużo mocy chociaż jedną ma naprawdę dużą jest to uśmiech. Działa jak lekarstwo na te ciężkie dni, każdy kto przechodzi obok niego uśmiecha się a to jest piękne że w tak przykrych i strasznych okolicznościach może zagościć uśmiech na ludzkich twarzach. Nie ma nic piękniejszego niż radość drugiego człowieka wywołana uśmiechem mojego pupila

*****

image
Fabio jak każde zwierzę mocy ma dużo ale jednak jest pewna moc przy której nikt nie przejdzie obojętnie, jego uśmiech. Jest terapią i lekiem na smutne dni. Dzięki niemu ludzie w ciężkich czasach potrafią się jeszcze uśmiechać.

*****

Moja kotka Rubi ma MOC ZWRACANIA NA SIEBIE UWAGI, w czym jest mistrzynią ????. Może nie do końca lubi się przytulać, ale jak to arystokratka, wszystkie oczy muszą być na nią zwrócone. Gdy oglądamy telewizję z rodziną siada na samym środku przed telewizorem ????. Błagając o jedzenie nad ranem potrafi bardzo głośno miauczeć wręcz nawet „krzyczeć”, żeby tylko ktoś wstał i ją nakarmił. Często urządza sobie spacery po meblach, stole (to jest nielegalne ????) byle tylko na nią patrzeć. Mimo wszystko kocham ją całym sercem i uwielbiam jej SUPERMOC ????????????, która myślę, że jest warta uwagi????

*****

Kokos z rodu Kotowatych. Pierwszy tego imienia, Zrodzony w miękkim posłaniu, Niestrudzony Łowca Myszy, Król Pudełek, Król Człowieków, Wyzwoliciel torebek od herbaty, Wielbiciel kocich przysmaków, Postrach okolicy. Jego największe moce to:
- Moc kontrolowania człowieków – wystarczy, że zamiauczy i każdy stawia się na jego wezwanie.
- Moc znikania – potrafi się schować wszędzie tak, że na 10 m2 szukamy go przez 15 minut. Najlepsze kryjówki to szafa z ubraniami, kosz na pranie i półka na książki.
- Moc elastyczności – zmieści się wszędzie, nieważne czy to pudełko, miska, torebka czy może umywalka. Im ciaśniejsze miejsce, tym lepsze wyzwanie!
- Moc wiedzy – nic nie umknie jego uwadze. Kokos widzi wszystko i wie wszystko. Bez niego nie można iść nawet do łazienki.
To jest właśnie Kokos, Pan i Władca naszego mieszkania, Mocarz nad Mocarzami.

*****

Oto Deedee. Supermocą Naszej Myszki jest umiejętność zabawy w "lustro", bowiem niezwykle potrafi odwzorować moj nastroj i ma wiecej empatii niz niejeden czlowiek. Gdy ja się śmieję - ona skacze jak mały szczeniak robiąc salta w powietrzu. Gdy płaczę - uderza mnie łapką, przytula i pozbywa się kazdej łzy spływającej po policzku. Gdy pyskuję (co niestety odziedziczyła po mnie????) obskakuje mnie i zachęca do tulasow bym byla spokojniejsza. Wierniejszej przyjaciółki nie mozna sobie wyobrazic.

*****

Oto Deedee. Supermocą Naszej Myszki jest umiejętność zabawy w "lustro", bowiem niezwykle potrafi odwzorować moj nastroj i ma wiecej empatii niz niejeden czlowiek. Gdy ja się śmieję - ona skacze jak mały szczeniak robiąc salta w powietrzu. Gdy płaczę - uderza mnie łapką, przytula i pozbywa się kazdej łzy spływającej po policzku. Gdy pyskuję (co niestety odziedziczyła po mnie????) obskakuje mnie i zachęca do tulasow bym byla spokojniejsza. Wierniejszej przyjaciółki nie mozna sobie wyobrazic.

*****

Pusia, rasa kundelek skubana ma moc bycia bardziej towarzyską niż właściciele ???? uwielbia dzieci i ma wielka moc uciekania ze smyczy ????????

*****

Moje myszoskoczki mają Moc Budowania ????. Niestrudzenie każdej nocy przemeblowują mieszkanie, przekopując 20 cm ściółki w różne kąty i formacje tworząc tunele, górki, czy gniazdo. Tylko ich wizja się liczy ????. Dwie siostry o ostrych ząbkach, przez które muszą mieszkać w akwarium, ponieważ plastik to żaden problem. Każda rolka papierowa, karton, patyk zostają rozłożone na części pierwsze i wykorzystane przy ulepszeniach swej krainy.

*****

Mam mieszańca - pół beagle pół prawdopodobnie owczarek niemiecki. Supermoc? Jest ich wiele, ale jest jedna, najmocniejsza. CHRAPANIE. Turbo - imię nieprzypadkowe - od samego początkungłośno chrapał, lecz dosc szybko sie przekonałem na własnych uszach że na tym jego moc się nie kończy! Gdy zaczyna mocniej przebierać łapami podczas snu, zaczyna wyć - robi głośne łuuuuuu a po chwili jest mocne sapnięcie. Brzmi jak turbosprężarka rajdowego subaru na rajdzie Finlandii :D Nie raz mnie wystraszył chrapaniem i nie raz mnie obudził :)

*****

Moja goldenka Mejsi ma superMOC pocieszenia. Jak mam zły dzień - przyjdzie mnie rozbawić ze swoim pluszakiem w pyszczku zmuszając mnie do zabawy, a przy tym zmniejszając mój stres :) jak mam dzień smutku - przyjdzie położyć się przytulajac się do mnie sprawiając, że czuje się potrzebna :) Jest moim aniołem na każdy dzień!

*****

Moc moich pupili (Małego kota-Trusi, dużego kocura-Basiora oraz ich giermka psa-Blue) łączą przedziwne moce. Oprócz tego, że cała trójka je kocią karmę (chociaż na szczęście pies jeszcze nie miauczy) razem, stanowią świetny zespół. Trusia, za cel swego życia, bierze pacnięcie psa łapą w zad. Gdy tylko to robi, na jej pysku pojawia się szeroki uśmiech z wysuniętymi kłami i językiem. Z kolei Basior, nienawidzi świata. Prycha na wszystkich i wszystko, mordując przy tym wzrokiem. Jest niczym mędrzec z bajki, który obserwuje znudzonym wzrokiem swoje stadko, rozkminiając przy tym, co tu robi i dlaczego? Piesio Blue, dostał niedawno nowe, lepsze życie, więc czasem zapomina o istnieniu mózgu, co wygląda komicznie. Czasem próbuje udawać kocura, co ewidentnie mu nie wychodzi. Biorąc pod uwagę fakt, że Basior, też nie zachowuje się jak kot. Często śpi z językiem na wierzchu, najczęściej na siedząco. Uwielbia kanapki z ketchupem i serem oraz masło, pozostawione bezmyślnie na kuchennym blacie. Za to jego ulubionym zajęciem, jest wejście do domu, zamiauczenie kilka razy, pozabijać wzrokiem psa i całą resztę, po czym z dumą wyjść, bo przecież tylko po to się przyszło. Cała trójca święta, jest nieodłącznym elementem rodziny i bez nich, nie było by całej tej frajdy. Pomimo wiecznie przekopanego podwórka i faktu, że rzuca się piłkę do psa a biegnie za nią kot, jest idealnie. Właśnie takie są moce, moich futrzaków.

*****

Mój pies Figo uwielbia się bawić i uwielbia duża spać cały dzień i ma moc ciągnięcia na smyczy

*****

mam psa rasy Foksterier szorstkowłosy ma moc spania cały dzień i ma moc też ma zabawy się i ma moc ciągnięcia na smyczy

*****

MOJA świnka morska kokos ma moc długiego spania w dzień

*****

mam psa rasy Foksterier szorstkowłosy ma moc Bawienia się ma też moc spania cały dzień , moc ściągnięcia na smyczy

*****

Rhysand, znany również jako Pan Prezes, Kitek, Zostaw Moje Jedzenie. Bohater walki pod stołem o torebkę herbaty, poszkodowany podczas bitwy prysznicowej, ma MOC silnej woli i MOC prędkości. Nie ma nikogo takiego jak on co biegnąc za kulka rzuconą przez całe mieszkanie doprowadzi do parteru czlokiewieka, swojego kocieko kompana i krzesło. Drzwi, ani inne przeszkody nie są mu straszne, bo swoją MOCĄ głośnego miauczenia zaraz ma wolną drogę. Chwalimy i wielbimy go nie od dziś, nasz przyjaciel, nasz przewodnik, NASZ Rhysand

*****

Moja kotka ma SUPERMOC zaklinania dzieci, a uściślając mojego synka - aby nie płakał i spał spokojnie śniąc zapewne o kotkach! :)
W sumie to Fiona i Antoś są podobni - lubią być przy „rodzicach”, lubią pić mleko, uwielbiają się przytulać i podziwiać siebie nawzajem. I są przesłodcy do tego stopnia, że chodzę za nimi z aparatem i na każdym kroku im robię zdjęcia :D

*****

Rhysand, znany również jako Pan Prezes, Kitek, Zostaw Moje Jedzenie. Bohater walki pod stołem o torebkę herbaty, poszkodowany podczas bitwy prysznicowej, ma MOC silnej woli i MOC prędkości. Nie ma nikogo takiego jak on co biegnąc za kulka rzuconą przez całe mieszkanie doprowadzi do parteru czlokiewieka, swojego kocieko kompana i krzesło. Drzwi, ani inne przeszkody nie są mu straszne, bo swoją MOCĄ głośnego miauczenia zaraz ma wolną drogę. Chwalimy i wielbimy go nie od dziś, nasz przyjaciel, nasz przewodnik, NASZ Rhysanda

*****

Moje stado kociaków ma najróżniejsze super moce. Najciekawsza z nich jest MOC ADOPCJI. W zeszlym roku jeden z moich kocurków pomógł w oswojenim malutkiego dzikiego kotka. Kocurek zajmował się maluchem jak mama, myłazienka futerko, bawił się i spał z maluchem. To mój kot zdecydowaładnie o adopcji kolejnego, a my mieliśmy niewiele do powiedzenia. Niedługo maluch będzie miał rok i wyrósł na ślicznego kociego młodzieńca.

*****

Mam 4 szynszyle które mają super moc przytulania i miziania. Najmłodszy Gzik kocha kiedy miziam go stopą po brzuszku. Relaksuje się wtedy i jest w 7 niebie. Najstarszy Szylek uwielbia kiedy głaszcze go za uszkiem. Daisy najbardziej lubi leżeć na plecach na moich nogach i wtedy miziam ją po białym brzuszku. Fibi za to nienawidzi głaskania i dotykanie jej futerka. To właśnie stado moich super bohaterów!

*****

Moja Lady ma moc SUPERCHRAPANIA ❤️ ???? Wystarczy chwilkę posłuchać i wiadomo gdzie jest! A czasami potrafi przestraszyć, idealne podczas czkawki. Słodkie chrapanko przed snem, utula do niego idealnie.

*****

Carmen- moja mała księżniczka, rudzik- kotka❤️wielka moc testowania twardości snu mojego 9 miesięcznego synka Igora. Zawsze gdy synek idzie już spać wieczorem Carmen stawia na zabawę i kulanie piłki po pokoju robiąc przy tym dużo hałasu. Nadmienić muszę, że Igor do śpiochów nie należy i ma lekki sen, także często zabawy Carmen kończą się pobudką Igora ???? ale cóż takie życie- kocham oboje nad życie ❤️ ???? Jakoś na początku Carmen potrafiła grzecznie spać razem z Igorem i nie hałasować????❤️ do dziś są ich wspólne drzemki, ale wieczorne psikusy Carmusi również często się zdarzają ????

*****

Nasz drugi pies, Ozzy, to z kolei pies-guma. Potrafi dopasować swój kształt w taki sposób, żeby w każdym miejscu był w stanie się wcisnąć pod łokieć i położyć łepek na udach swojego pana :)

*****

Wielka Moc Zuzy to słuch absolutny. Nawet po całodniowej wycieczce w góry, gdy śpi najgłębszym snem potrafi nagle się teleportować do kuchni, gdy tylko ktoś rozpocznie procedurę otwierania lodówki :)

*****

Bruno vel Brudeł ma niesamowitą moc PRZYCIĄGANIA BŁOTA - tak, dobrze słyszycie, to nie tak, że on specjalnie się kładzie w kałuży, ono po prostu go odnajduje i przykleja się do niego, jak magnes do metalu - fizyki nie oszukasz. Bruno od 11 lat próbuje i nadal nie potrafi.
Do tego ma ogromną moc ŻEBRADORZENIA, ale ten model tak ma. Wbudowana funkcja, nic nie poradzimy - nie da się tego wyeliminować. Pierwsze prawo dynamiki labradora - jak człowiek je, pies też powinien.
I ostatnia rzecz, a mianowicie moc ANALIZY, CZY ABY NA PEWNO. "Czy aby na pewno nie mogę zjeść tej szynki ze stołu w kuchni, skoro mówiła tylko o stole w salonie?" Ta moc już została opanowana w 100% i możemy spać spokojnie z myślą, że na pewno żadna szynka dla złodzieja na stole w kuchni nie zostanie - dzielny superdog stoi na straży!

*****

Mój kot ma WIELKĄ moc pozowania do zdjęć! To mój najlepszy model, zawsze fotogeniczny. Wszyscy się zachwycają jego niebywałym talentem:)

*****

Moja Sato ma supermoc antydepresantu. Jest owczarkiem niemieckim po przejściach schroniskowych, ale mimo to jest tak kochaną, radosną psinką która, pomogła mi wiele w życiu jak nikt inny

*****

Happy uwielbia spać. Kiedyś budząc się koło swojego pieszczocha zaczęłam nim trząść, głaskać, mówić do niego a on nic. W pewnym momencie nawet się przestraszyłam, że stracił przytomnosc., Ale tylko gdy jego Pan zagwizdał "na spacerek" to wystrzelił jak torpeda i uciekł z ciepłego łóżeczka:)

*****

Mój Hunter to jedyny w swoim rodzaju pies w ciele kota. :) Gdy rzucamy mu zabawki on przynosi je w pyszczku do nas i merdając ogonem czeka by dalej mu rzucać. Warczy gdy ktoś zapuka do drzwi i "szczeka" gdy wracam do domu. Co rano wita mnie lizaniem po twarzy i reaguje na swoje imię. To taka jego mała super moc - bycie psokotem !

*****

Mój pies Gaja ma super moc - potrafi wyć do księżyca całą noc ???? Jak ona to robi ???? dziwią się sąsiedzi - nikt chyba na to nie zna odpowiedzi ???? W dzień zaś najlepiej na świecie naszego małego synka pilnuje - cudowną sympatie do niego czuje ???? Potrafi leżeć przy nim godzinami, wąchać i przy nim się położyć - zadziwiająco delikatnie umie głowę na nim położyć ???? A nie jest to dla Malamuta wcale taka prosta sprawa ???? tylko mega moc zwinności i ostrożności wymaga ????

*****

Mój Hunter to jedyny w swoim rodzaju pies w ciele kota. :) Gdy rzucamy mu zabawki on przynosi je w pyszczku do nas i merdając ogonem czeka by dalej mu rzucać. Warczy gdy ktoś zapuka do drzwi i "szczeka" gdy wracam do domu. Co rano wita mnie lizaniem po twarzy i reaguje na swoje imię. To taka jego mała super moc - bycie psokotem !

*****

Mój futrzasty pupil Dragon ma supermoc ratowania zdrowia, a czasem nawet życia swoich czworonożnych przyjaciół. Wziął przykład ze swojego pańcia i został honorowym dawcą krwi. To bezcenny dar, bo krwi nie można wyprodukować. Wszystkimi czterema łapami podpisuje się pod hasłem: "Podaruj krew, uratuj życie". Ty i Twoi pupile też możecie zostać SUPERbohaterami i użyć swoich SUPERmocy, to nic nie kosztuje, a zdrowie i życie ratuje.

*****

Mój królik, Lola, ma SuperMoc wykorzystywania mojej nieobecności celem załatwienia potrzeb fizjologicznych na moje łóżko. Wystarczy że zajmę się praniem lub sprzątaniem pokoju dzieci to od razu wykorzystuje sytuację i wskakuje na łóżko. Wystarczy, że przekroczę próg a ona błyskawicznie zaskakuje i mam wrażenie że się ze mnie śmieje. Uszy do góry o patrzy mi prosto w oczy, od razu wiem co jest grane.

*****

Mój królik, Lola, ma SuperMoc wykorzystywania mojej nieobecności celem załatwienia potrzeb fizjologicznych na moje łóżko. Wystarczy że zajmę się praniem lub sprzątaniem pokoju dzieci to od razu wykorzystuje sytuację i wskakuje na łóżko. Potem zwiewa błyskawicznie kiedy tylko przekroczę próg pokoju. Mam wrażenie że się wtedy ze mnie śmieje. Uszy do góry i patrzy mi prosto w oczy, od razu wiem co jest grane.

*****

Ja mam psa i dwa koty. I wszystkie trzy zwierzaki są okropnymi nygusami. Mój pies je leżąc a moje koty bawią się na leżąco. Więc wychodzi na to, ze moji pupile mają MOC NYGUSTWA ???? Są w tym najlepsi! ????

*****

Carmen- moja mała księżniczka, rudzik kotka❤️wielka moc testowania twardości snu mojego 9 miesięcznego synka Igora. Zawsze gdy synek idzie już spać wieczorem Carmen stawia na zabawę i kulanie piłki po pokoju robiąc przy tym dużo hałasu. Nadmienić muszę, że Igor do śpiochów nie należy i ma lekki sen, także często zabawy Carmen kończą się pobudką Igora ???? ale cóż takie życie- kocham oboje nad życie ❤️ ???? Jakoś na początku Carmen potrafiła grzecznie spać razem z Igorem i nie hałasować????❤️ do dziś są ich wspólne drzemki, ale wieczorne psikusy Carmusi również często się zdarzają ????

*****

Carmen- moja mała księżniczka, ruda kotka ❤️wielka moc testowania twardości snu mojego 9 miesięcznego synka Igora. Zawsze gdy synek idzie już spać wieczorem Carmen stawia na zabawę i kulanie piłki po pokoju robiąc przy tym dużo hałasu. Nadmienić muszę, że Igor do śpiochów nie należy i ma lekki sen, także często zabawy Carmen kończą się pobudką Igora ???? ale cóż takie życie- kocham oboje nad życie ❤️ ???? Jakoś na początku Carmen potrafiła grzecznie spać razem z Igorem i nie hałasować????❤️ do dziś są ich wspólne drzemki, ale wieczorne psikusy Carmusi również często się zdarzają ????

*****

Moja kotka Mika ma moc wywoływania uśmiechu na twarzy u ludzi. Gdy jest Ci smutno, gdy jest Ci źle Mika zawsze rozweseli Cię. Jest kotem, który jak widzi, że ktoś jest smutny, zaraz się przytula, przybija 'baranka' i mruczy. Mika to nasze wspaniałe Słoneczko ❤

*****

Moje stado to "Trzej Muszkieterowie" albo "Trzech jeźdźców Apokalipsy", nieznajomi wybiorą raczej to drugie określenie
Tak więc przedstawiam członków Bandy
Najstarsza&Najmniejsza Jula coś ala york , Przywódca, Rozjemca sporów ale i często Prowodyr taki czarny charakter w spudnicy
Dalej Carlos zwany Karolkiem
Domowy Klaun, Wesołek taki MiśTuliś,Słodziak
Chociaż Straszy ludzi swoim wyglądem.
I ostatni najmłodszy członek Stada Ursa :Szalona,Skoczna, Nieobliczalna, Wysportowana, najlepszy towarzysz nocnych wypraw Pana domu do lodówki
Zestaw Wspaniale się dogaduje i Uzupełnia
Nie można się nudzić każdy dzień to Szalona Niespodzianka ???? Buziaki

*****

image
Moje zwierzaki maja moc sprawiania że czuje się jakbym latała :) Zmieniają zwykły dzień w szalona przygodę :)

*****

Moja Bella ma wielką moc wyszukiwania i przynoszenia jaj drobiu :)
Sporą część życia pracowała że mną w gospodarstwie moich rodziców (stado gęsi liczyło około 2000 sztuk). Do jej zadań obok zganiania gęsi z łąk i pomocy przy przepędzaniu stada, była psem do zadań spacejalnych... Czyli między innymi wyszukiwania jaj gęsi w trudno dostępnych dla człowieka zakamarkach, takich jak gęste zarośla.

Bella 1 kwietnia skończyła 11 lat i jest już na emeryturze, choć jaja nadal potrafi znaleźć i przynieść ????????

*****

image
Kerii ma moc tarzania się w kupie ???? Prysznic raz w tygodniu z okazji "o, kupa, poleżę sobie na niej" ???? Moc ta przechodzi na błoto i wszelkie inne brudy do psiego spa ????

*****

Jenga, jak imię wskazuje, zręcznie w klockach bryluje. Jej zwinność robi wrażenie, choć to małe słodkie stworzenie. Nie boi się żadnych wysokości, choć to nie ptak, lecz kot z krwi i kości.
Jej brat natomiast, Jokerem zwany, to kot, który smak ma dość wyszukany. Choć mięsożerny, lubi też warzywa - dobrze wie, jaki aromat sok pomidorowy w sobie skrywa. Bazylia, oliwki, ten kot próbuje być 'fit' - jak zobaczysz jego umięśnione uda, pojmiesz to w mig!

*****

Mój owczarek niemiecki o imieniu Jager, ma jak na tę rasę przystało bardzo turbo mega MOOC wyczuwania parówek na odległość! Wytropi każdą! Żadna parówka w tym domu nie może zostać zjedzona niepostrzeżenie. Skradasz się do lodówki niczym ninja, otwierasz ją bezszelestnie, a tu nie wiadomo skąd wynurza się para futrzastych uszu z mokrym nochalem i błagalnym spojrzeniem niczym kot ze Shreka! Ale to nie wszystko! Jest jeszcze jedna super moc, którą Jager posiada - dar przekonywania! Gdy tylko zauważy, że siedzisz chwilkę bezczynnie automatycznie z pudełka zabawkowych czeluści wyłania się frisbee, ląduje pod Twoimi nogami i czujesz na sobie świdrujący wymowny wzrok- chodź mi to porzucać człowiek natychmiast!

*****

Mój pies Junior ma WielkąMoc dzięki której rzeczy z naszego mieszkania znikają. Skarpetki, kwiatki, bambus, linoleum z podłogi, tapeta ze ścian. Wszystko w tempie ekspresowym ląduje w jego małym brzuszku. ????????????

*****

Mój staruszek wabi się Dyzio. Ma 18 lat i ledwo chodzi, ledwo skacze, za to uwielbia pieszczoty i smakołyki, wtedy wstępuje w niego SUPER MOC! Super siła do życia. Mimo swojego wieku na co dzień posiada super moc mruczenia i uszczęśliwiania swoich opiekunów. :)

*****

Mój pies Junior ma MOC dzięki której w naszym mieszkaniu znikają przedmioty. Skarpetki, kwiatki, bambus, linoleum z podłogi, tapeta ze ściany. Wszystko w ekspresowym tempie ładuje w jego małym brzuszku. ????????

*****

Abi ma moc dobrego słuchu, a zwłaszcza jeśli chodzi o słowo ,,ciasteczko" :D wystarczy powiedzieć ,,ciasteczko" a ona od razu już jest ;) magiczne słowo wybudzi ją nawet z mocnego snu i przywoła z końca drugiego pokoju :D

*****

mój pies potraw śpiewaćkoncert to można nazwać chrapię i to głośno nieraz nawet coś mu się sni i tak fajnie szczeka

*****

Nasz Łoter ma magiczną moc naprawiania świata. Jakkolwiek zły nie byłby dzień, po powrocie do domu od razu staje się lepszy. Wszystko co złe znika, zostaje tylko piłka, szczekanie i to radosne merdanie ogonem ;)

*****

Bono Bullterier ???? jego moc to wielkie serce ????❤ stoicki spokój i życie na ekonomiku czyli więcej śpi niż chodzi. Pieszczoch i przytulas nie odpuści okazji się przytulić ????????

*****

Mój kot jest... kameleonem. Nikt tak jak on nie potrafi maskować się w terenie. Chociaż Miauczek nie dostosowuje swojej barwy do barwy otoczenia i jest zawsze rudy to jednak potrafi się świetnie ukryć np. w domu za zasłoną, na drzewie (udaje wiewiórkę), w warzywniku udaje, że jest rudą dynią, po prostu Miauczek posiada moc kameleona, jest mistrzem w ukrywaniu się w terenie.

*****

image
Moje dwa dziabongi mają najlepsze moce świata :)
Ila ma moc najszczerszego uśmiechu, w każdej sytuacji nawet tej najgorszej unosi jeden kącik pyszczka co rozbraja wszystkich :)
Za to Kanka ma super moc pozowania do zdjęć i używania swoich magicznych oczu do czarowania swoich człowieków

*****

W moim psie Wielkamoc drzemie, gdy prosi mnie o jedzenie. A że z talerza kraść nie może-to trzyma pysk swój obok talerza, na stole. Zawsze jej ulegam, mięknie mi serce, gdy psina buziaka mi daje w podzięce.

*****

Mój kot Puzel - biedak zabrany ze schroniska.
Pomimo przeszłości, której doświadczył, ma moc opiekuńczości. Od sierpnia mieszka z nami Mała dziewczynka. Puzel początkowo bardzo nieufny, bo przecież nowa nie ma sierści i ogona, to teraz nie odstępuje jej na krok. Mała na macie, Puzel obok, Mała w łóżeczku, Puzel w łóżeczku, Mała na spacerze w wózku, Puzel w koszyku pod wózkiem.
Nie odstępuje jej na krok, jak prawdziwy opiekun. Lepszego nie mogłabym znaleźć dla córki. :)

*****

Mój pies Negev umie nurkować, wyławiać z pod wody swoją super dużą kość. Jest w tym naprawdę świetny. Myślę, że dał by radę i kogoś wyłowić. To jest właśnie jego SuperMoc!

*****

Moja Kotka Katerina ma MOC POZOWANIA -gdziekolwiek ,kiedykolwiek jak tylko widzi Telefon odrazu robi swoje wygibasy ????

*****

Supermocą mojego psa (a w sumie to suczki ????) jest empatia! Ona zawsze wyczuwa spadek nastroju, smutek czy zmartwienie. Wtedy zawsze przychodzi, wpycha swoją głowę w moje ręce i trąca łapką. Nieważne co mnie trapi, taki słodki gest wywołuje u mnie uśmiech! A ona jest zawsze bardzo z siebie zadowolona, że pomogła ❤️

*****

Nasz Beza jest psem o super mocy pseldo rehabilitanta. Niby Jork niby pekinczyk a tylko ona potrafi uspokoić dziecko z płaczu i lamentu do spokojnego snu i zdrowych emocji spychicznych. Jest psem dziecka Autystycznego i to jak ona czaruje najlepsi nie potrafią.

*****

Czy mój pies ma supermoce?
Może tylko w święte noce?
Pierwsza moc to moc uśmiechu,
wszystkich pocieszy ten piechu!
Nie ma ludzi na tym świecie,
no i nawet w internecie
których Azan nie rozśmieszy,
choć nadal każdy w to wierzy,
że się nie da, że nie dotknie,
wnet przytula wielokrotnie.
Druga moc to moc zabawy,
w dobrym stanie nie utrzymasz tej murawy!
Lubi wszystkie zabaweczki,
sznurki, maty i piłeczki.
Coś Ci poda pod twe nogi,
No nie wejdziesz do podłogi.
Jeden rzut i jesteś jego,
nie odstąpi Cie kolego!
Baw się z nim ile wlezie,
bylebyś nie skończył w biedzie.
Bo zabawki to są koszta,
dobrze ze jest obok poczta.
Żeby już nie chwalić pieska,
bo zakręci wam się łezka.
Wiele mocy ma to zwierzę,
"Do najlepszych nie należę,
Wierny będę, mówię szczerze,
Zdjęć nie lubię - przyznam wam się,
choć pamiętam mą mamusię,
rasy jestem wciąż nieznanej.
Burek ze mnie jednak nie jest,
piękny jestem, o to pies!
Ludzka matka jednak dręczy,
Użytkuje moją piękność!
Robi zdjęcia i nie ręczy,
iż nie wykorzysta ich na przyszłość."
Tak o sobie mówi Azan,
których mocy ma aż nadto.
Limit słów się nam już skończył,
mam nadzieję, że opis zaskoczył

*****

Moja kotka Mika ma moc wywoływania uśmiechu na twarzy u ludzi. Gdy jest Ci smutno, gdy jest Ci źle Mika zawsze rozweseli Cię. Jest kotem, który jak widzi, że ktoś jest smutny, zaraz się przytula, przybija 'baranka' i mruczy. Mika to nasze wspaniałe Słoneczko ❤

*****

Moja kotka Mika ma moc wywoływania uśmiechu u ludzi. Gdy jest Ci smutno, gdy jest Ci źle, Mika zawsze rozweseli Cię. Jest kotem, który jak tylko zobaczy że ktoś się smuci, to zaraz się przytula, przybija 'baranka' i mruczy. Mika to nasze wspaniałe Słoneczko

*****

Moja kotka ma SUPER MOC ŚMIESZNYCH ZACHOWAŃ PRZEZ SEN. Kilka dni temu siedziałyśmy wspólnie na łóżku. Rita jak zwykle spała, a ja w obecnym czasie robiłam zadania na uczelnię. W pewnej chwili zauważyłam, że kotka spała z lekko otwartymi oczami. Zazwyczaj słychać jej chrapanie, ale teraz ruszała oczami przez sen (wyglądało to tak śmiesznie, że mamy nagrane filmiki). W dodatku zwinęła swój języczek w rurkę ????.

*****

Uwielbiam obserwować jak śpi moja kotka - Rita. Bardzo często towarzyszy mi w różnych czynnościach (obecnie razem odrabiamy zadania na moją uczelnię) i dzięki temu mogę złapać ją na zachowaniu podczas spania. Gdy mocniej zaśnie to słychać jej chrapanie, ale ostatnio przeszła samą siebie. Spała z lekko otwartymi oczami i w dodatku widać było jak rusza nimi przez sen i w dodatku zwinęła swój szorstki język w rurkę ????.

*****

Nasz model rodziny to 4+3 (MY+dwa psy+kot).
Zwierzęta nas umacniają. Dzięki nim jesteśmy lepsi, a one dzięki nam mają swoje, ciepłe cztery kąty.
Oto i oni:
MIRA, owczarek środkowo-azjatycki, ma w sobie MOC równowagi. Już od samego patrzenia na nią można poczuć Moc Zen. Nawet jej umaszczenie jest czarno-białe, jak Yin i Yang, które łączy w sobie i siłę i spokój.

HARRY, mieszaniec owczarka podhalańskiego, nosi w sobie MOC leśnego detektywa.
Nie ma ścieżek w pobliskim lesie, których by nie zbadał. Jest naszym przewodnikiem! Dzięki niemu możemy kontemplować nasze spacery po lesie bez obawy, że wpadniemy na dzika.

ALOSZA, kot na krótszych łapach, ale na tyle sprytnych, że dołącza się podczas naszych spacerów. Ciekawe zjawisko w okolicy. Rzadko kiedy kot na spacery wychodzi w towarzystwie psów. I to bez smyczy!

MOCNO pozdrawiamy!

*****

Moja Żaba ma tyle mocy w sobie ze szok???????? Staruszka ok 9 lat leży jak żaba, przednie łapki rozpłaszczy jak płaszczka, śpi jak leniwiec, chrapie jak traktor, a jak sie kładzie to jak słoń???? Ma w sobie moc i to wielką i dla tego ja tak mocno kochamy❤❤❤

*****

LUCKY to super gość co ma niejedną moc :moc spania ,moc przytulania ,moc zabawy ..Jak na buldożka francuskiego przystało jego super mocą jest chrapanie i puszczanie bąków..chrapie tak głośno że czasami mam wrażenie że jest obok mnie sfora takich cudaków a to tylko on jeden wydobywa takie dźwięki, druga super moc to puszczanie bąków.....o tak ,robi to głośno i konkretnie ,zapachy unoszą się po całym mieszkaniu ...niczym odwrotna wersja perfumów Versace ????????Jest przy tym uroczy ,jego oczka i minka mówi to nie ja ....????????????Kocham go całym sercem za te jego super moce,w końcu to jego taki psi urok ????????

*****

Nasz pies ma jedną niezwykłą moc - jest jednocześnie trzema różnymi psami w ciele jednego. Jak to możliwe? Charakter setera irlandzkiego, żołądek goldena retrievera i bieganie charta. Wyobraźcie to sobie! :)

*****

Mój SUPER PIES mówi że ma Super MOC
Tak właśnie mówi to już jest jego Super MOC ❤️
A mówi rano jak chce iść na spacer, a jak opowiada przed dostaniem obiadu aż sąsiedzi słyszą jego Super MOC ????
Super MOC objawia się również jak widzi sąsiadkę Figę tak wtedy to nagle jest SUPERMENEM PSEM! Odważny, wyprostowany ogon, gotowy do zabawy i chętnie odprowadzi ja do drzwi taki z niego dżentelmen.
Super Moc Milika to również jego oczy.. co one zrobią z człowiekiem..
Człowiek odłoży telefon by go pogłaskać, rzuci piłeczkę jak tylko przyniesie i spojrzy, da przysmaczka jak puści oczko, ah te oczy to naprawdę Super MOC ❤️
Milik mówi że każdy piesek posiada SuperMOC.
A każdy człowiek mający pieska wie że SuperMoc jest w ogonku to on daje nam SuperMoc by cieszyć się razem z nim ❤️❤️❤️

*****

Maniek ma wile super mocy, ma wielki węch: potrafi wyczuć jedzenie na drugim końcu mieszkania, ma super słuch: gdy tylko usłyszy że jego pani wchodzi na klatkę biegnie do drzwi i na nią czeka, a do tego ma wielki wyskok, jest malutkim yorczkiem a potrafi skakać jak kangur zwłaszcza gdy czuje że niosę coś smakowitego

*****

WIADOMOŚCI 8.04.2020r.
W woj. lubelskim mieszka pewien adopciak , ale to nie jest zwykly malutki piesek. Media donoszą, że ma on SUPERMOC MODELINGU! Coś niewiarygodnego! Jego właścicielka mówi: "Jest to pierwszy pies w naszej rodzinie, który na komendę 'zostan' czuje się jak model!". Nasz reporter pojechał do domu tego cudownego psiaka zobaczyć czy to prawda. I tak! Nadal jesteśmy w szoku.

***

Moja świnka Tosia ma super moc ratowania granulatu. Gdy każdego dnia dostają do osobnych misek granulat Tosia ratuje go niepostrzeżenie wykradając go potworowi Grażynce która i tak powinna ograniczyć jedzonko :) A więc Tosia ma super moc ratowania granulatu i dobre serduszko ponieważ ratuje Grażynę przed niemiłą sytuacją na wadze :)

*****

Moja świnka tTosia ma super moc ratowania vl complet przed złym potworem Grażyną.Dlatego dzięki swoim super mocą codziennie ratuje granulat wykradając go potajemnie z miski potwora który następnie zjada,

*****

Nasza Chilli ma supermoc znikania jedzenia pozostawionego na stole w salonie, nie wiem jak to robi ale potrafi sprawić, ze każdy zostawiony bez opieki przysmak znika bez śladu gdy zostaje sam na sam z naszym psiakiem. Jeszcze nigdy nie udało nam się jej złapać na gorącym uczynku i odkryć jak działa ta supermoc - słodka (i na pewno smaczna) tajemnica superbohaterki. :)

*****

Mój Donat ma moc wspierania, za każdym razem jak czuje się fatalnie, od razu przychodzi tuli, liże i siedzi ze mną dopóki nie poczuje się lepiej ???? Jego niezła taktyka to soczysty bączek, którego za każdym razem się wystarszy ???? (buldożki francuskie, kto ma ten wie ;)) To poprawia mi humor ????
Oprócz tego, ma SUPER MOC psocenia, ach ogromna moc psocenia ????
Jego niezawodna mocą jest również Moc sportowca, oj cóż to jest za biegacz!
Wiele mocy ma mój Donacik ???????????? super byłoby je wszystkie uwiecznić wymarzonym aparatem ????

*****

Mam dwa psiaki, oba to jacki, ich super moc to zabaw ciąg ????
Razem szaleją, zabawkami się dzielą.
Gdy się bawimy uśmiech na ich pyszczkach widzimy ????
Jedna lubi w piłkę grać, druga na kolanach u pani spać ❤

*****

Super moc Mizu to wspinanie się na drzewa, nie tylko te położone, ale również na te które prosto rosną. Mizu pomylił się z powołaniem i został wiewiórką której przyjemność sprawia wspinaczka

*****

Mam trzy psy i każdy z nich ma inną super moc ???? Ozuś posiada moc długiego leniuchowania i twardego spania ???? Nastusia posiada moc szybkiego się przemieszczania a zwłaszcza gdy za piłeczką gania ⚽ Benio posiada moc w wodzie się poruszania zwłaszcza gdy woda patyczek mu wchłania ????

*****

Azorek to super zwierz,
Pilnuje mnie niczym żołnierz.
Gdy śpię, on jest blisko mnie,
Czasami na głowie - o nie!
Supermoc jaką posiada?
Nikt jej przecież nie zbada.
A drugi zwierz Kropką się zwie,
Czasami zapląta się w poszwie.
Ponad kilogram tylko ma,
A mówimy na nią- Pirania!
Gdzie jest jej super moc?
Cóż, wstyd przyznać - na macie kloc.

*****

Yuki to niespełna dwu miesięczny szczeniak który swoimi wielkimi oczami i minami jest w stanie rozczulić nawet najtwardsze i najbardziej surowe serca.. Przychodząc do naszego domu obróciła całe nasze życie o 180°! Wszelka uwaga musi być skierowana na nią. A jej urocze oczka powodują, że wszelkie złości i nerwy odchodzą w niepamięć.

*****

image
Yuki to niespełna dwu miesięczny szczeniak który swoimi wielkimi oczami i minami jest w stanie rozczulić nawet najtwardsze i najbardziej surowe serca.. Przychodząc do naszego domu obróciła całe nasze życie o 180°! Wszelka uwaga musi być skierowana na nią. A jej urocze oczka powodują, że wszelkie złości i nerwy odchodzą w niepamięć.

*****

Pepper ma moc skradania sie (z wielka gracją jak na dużego psa przystało), czy to do psa na zabawę, czy pod lodówkę do schrupania czegos smakowitego co akurat pańci spadnie (specjalnie lub nie)!

*****

Mam w domu chomika, który ma dość nietypową super moc jak na zwierzę tego gatunku, gdyż jest nią... skakanie! Poza klatką ma jeszcze spory wybieg z dość wysokimi ściankami, ale to wiele nie pomaga, bo on nawet to potrafi pokonać szybkim susem wzwyż

*****

Pepper (czarny labcioch) ma moc skradania sie (z wielka gracją jak na dużego psa przystało), czy to do psa na zabawę, czy pod lodówkę do schrupania czegoś smakowitego co pańci akurat spadnie (specjalnie lub nie)!

*****

Moj adopciak Summer, ma wielką moc... do łapania piłek! Żaden kulisty kształt nie umknie jej uwadze. Żeby złapać ukochaną piłeczke (nie istotne czy to jej piłka, czy psa sasiada, czy dzieci z placu zabaw) wrzuca 6 bieg i osiąga prędkość, ktorej nie powstydzilby sie zaden chart! Nie zatrzyma jej nic, krzaki, drzewo, rów, upał czy ulewa dla tego krąglego obiektu porządania jest w stanie zrobic wszystko. Tocjej wielka super moc!

*****

Mam dwa psiaki, oba to jacki, ich super moc to zabaw ciąg ????
Razem szaleją, zabawkami się dzielą.
Gdy się bawimy uśmiech na ich pyszczkach widzimy ????
Jedna lubi w piłkę grać, druga na kolanach u pani spać ????

*****

image
Mój psiak Karat ma niesamowitą wielką moc pocieszania mnie, gdy coś mi nie wyjdzie lub jestem smutna. Działa jak taki łagodzący miód na moje serce. Gdy widzi, że jest mi ciężko wystawia pyszczek spod kołdry i rozdaje moc buziaków.

*****

Alito dostał pakiet supermocny związany ściśle z jego ryjkiem. Moc uśmiechu- ma tak szeroki uśmiech,że rozbawi wszystkich. Moc chrapania... tak głośno,że słyszę go mając słuchawki na uszach. Moc powietrza ( a raczej oddechu. Jak wskazuje jego imię Alito - wł. ' oddech') jak chuchnie w twarz dając całuski to powali każdego. Moc wzroku absolutnego.. wypatrzy kota nawet w najgęstszych krzakach. Jedynie zmysł węchu ma trochę zaburzony, dlatego nie jest najlepszym tropicielem. Jednak swoje przeżył. Ma super moc wytrwałości gdyż przetrwał schronisko i teraz może dzielić się z nami swoimi pozostałymi mocami :D

*****

Borys ma moc zaklinania ptaków, gdy tylko zauważy jakiegoś przez okno, od razu leci ich przywitać. Te jak gdyby nigdy nic przestają śpiewać i robią się jakieś dziwne, jakby nagle ktoś wyłączył czas. Myślę, że mój kot ma nadprzyrodzone moce, albo po prostu umie porozumiewać się z ptakami.

*****

Alito dostał pakiet supermocny związany ściśle z jego ryjkiem. Moc uśmiechu- ma tak szeroki uśmiech,że rozbawi wszystkich. Moc chrapania... tak głośno,że słyszę go mając słuchawki na uszach. Moc powietrza ( a raczej oddechu. Jak wskazuje jego imię Alito - wł. ' oddech') jak chuchnie w twarz dając całuski to powali każdego. Moc wzroku absolutnego.. wypatrzy kota nawet w najgęstszych krzakach. Jedynie zmysł węchu ma trochę zaburzony, dlatego nie jest najlepszym tropicielem. Jednak swoje przeżył. Ma super moc wytrwałości gdyż przetrwał schronisko i teraz może dzielić się z nami swoimi pozostałymi mocami ????

*****

Alito dostał pakiet supermocny związany ściśle z jego ryjkiem. Moc uśmiechu- ma tak szeroki uśmiech,że rozbawi wszystkich. Moc chrapania... tak głośno,że słyszę go mając słuchawki na uszach. Moc powietrza ( a raczej oddechu. Jak wskazuje jego imię Alito - wł. ' oddech') jak chuchnie w twarz dając całuski to powali każdego. Moc wzroku absolutnego.. wypatrzy kota nawet w najgęstszych krzakach. Jedynie zmysł węchu ma trochę zaburzony, dlatego nie jest najlepszym tropicielem. Jednak swoje przeżył. Ma super moc wytrwałości gdyż przetrwał schronisko i teraz może dzielić się z nami swoimi pozostałymi mocami ????

*****

W moim stadku kotów jest kilka mocy, ale chyba najciekawsza to MOC ADOPCJI. Jeden z moich kotów (Szarak), gdy miał około roku pomógł mi w oswojeniu na pół dzikiego malucha. Szaraczek pomógł malucha oswoić, pomagał w opiece na małym i myciu. Mimo, że to był kocurek zajmował się maluchem jak mama i dbał o kociaka, który wyrósł na pięknego kociaka.

*****

Supermoc naszej Nelly to bycie cichym złodziejaszkiem. Panna potrafi ukraść skarpetki, zwinąć coś z talerza, niezauważona może nawet z chęcią podwędzić coś z mojej kosmetyczki. Wychodzi jej to naprawdę świetnie! Jest przy tym cichutko jak myszka, a po fakcie udaje, że nie wie o co chodzi i jakim cudem dana rzecz znalazła się w jej mordce. Co jeszcze Nelly udało się ukraść? Zdecydowanie moje serce - i to właśnie jej największa supermoc! Moja SS - super sunia :-)

*****

Misia jest adoptowaną kotką, która posiada ogrom supermocy! Jednak do najciekawszych z nich należy tzw. "święcenie łapką". Misia uwielbia to robić. Sprawia, że w nocy jej Pani śni, że przemierza morskie fale niczym zaginiony marynarz dryfujący na otwartym błekicie. Sytuacja ta ma miejsce ze względu na to, że Pani stawia na noc szklankę z wodą obok łóżka. Misia około 3/4:00 w nocy postanawia sprawić by mój sen był dość urozmaicony. Taka to supermoc Misi, którą chyba można nazwać MOCĄ CZAROWANIA SNÓW. To była najciekawsza moc, do tych największych należy to, że Misia skradła wszystkim swoim domownikom serducha i to na zawsze :) MOC KOCHANIA

*****

SuperSpacerkowaMoc, Niko jest prawdziwym wielbicielem spacerow... Każdego dnia, nawet kiedy jest baaaardzo zmęczony, pada deszcz... Na słowo spacerek, dostaje super mocy i jest w gotowości do hasania po polach, lasach, poznawania nowych miejsc i wywąchiwania różnych zapachów...

*****

Moje dwa kociaki Luna i Gruby mają moc świrowania na maxa! Cała chałupa się trzęsie jak rozrabiają. Skoki na drzwi czy drzwi od prysznica nie problem! Wysoka szafa również! Świetnie wycierają kurz tam gdzie ręka człowieka nie dochodzi Haha Skoki w dal lub wzwyż. Myślę, że nie jeden sportowca mógłby się od nich uczyć i na pewno był by zazdrosny o sprawność fizyczną. Mali atleci

*****

Nasza kotka Desi ma moc zabawy, jej bateryjka jest naładowana 24h/ dobę a w szczególności uwielbia aportować gumkę oraz ciągać sznurek ????Kochany Psikotek Syberyjski ????

*****

Cywil ma Moc ???? pomagania w budowie babek z piasku synkowi ????bez niego żadna babka by się nie udała gdyby nie przyłożył do tego swoich magicznych łap ????

*****

Liliana ma 2 lata, ma malutki koci rozumek i pojemny brzuszek. Ma moc zjedzenia wszystkiego co znajdzie. Wyciągnęła córce z plecaka niedojedzonego pączka, ukradła cukierka czekoladowego i schowała się z nim do szafy - siedziała tak długo aż chroniący zawartość papierek skapitulował i odsłonił wnętrze ???? sos bolonese na patelni oczywiście człowiek robi tylko dla niej z całego kilograma mięsa - pokrywka na patelni też ulega urokowi osobistemu Liliany i otwiera swoje serce.

Dodam że Liliana jest 3 kilogramowym sfinksem a ilości pochłanianego jedzenia pozazdrościła by niejedna lwica.

Nie ma rzeczy które kot uważa za niesmaczne - wszystko to co je człowiek nadaje się do zjedzenia przez kota ????

Lilianka wprowadziła do swojej diety oprócz kocich puszek chleb z masłem, suchą bulkę, roszponkę, naleśniki z serem, lody, mięso w każdej postaci to jest oczywiste - jedyne czego nie je to sucha karma - chyba martwi się że od tego przytyje ????

*****

Mój najmłodszy kocur ma niewiarygodną moc nawoływania myszy. Wychodzi na podwórko, a 5 minut później przychodzi pod drzwi z ofiarą. Nawet w środku zimy.

*****

Mika na wiele super mocy. Moc energii - nigdy się nie męczy a za patykami, piłkami i tym co wpadnie w pysk moze biegać godzinami!
Moc biegania po wodzie -uwielbia kąpiele, szczególnie te błotne w rzece bez wzgledu na porę roku!
Moc przyjaźni -gdy tylko jej Pani ma gorszy dzień od razu wskakuje na kolanka i nie opuszcza na krok! ❤
I oczywiście moc powietrza, myslę ze zawsze chciala byc ptakiem, ale nie wyszlo :P jest tak ruchliwa, ze niedlugo zamiast mnie obejsc bedzie przeskakiwać !

*****

Mia ma moc miłości❤???? Zawsze pocieszy kiedy trzeba, przytuli, zaczepi, przyniesie zabawke. Ale także moc spania, potrafi przespać cały dzień mimo tego, że na dworze jest pierwsza do zabawy????????????

*****

Mój pies ma moc puszczania... bączków... moc jest taka, że czasami trzeba ewakuować się z pokoju...

*****

Moje dwa kociaki Luna i Gruby mają moc świrowania na maxa! Cała chałupa się trzęsie jak rozrabiają. Skoki na drzwi czy drzwi od prysznica nie problem! Wysoka szafa również! Świetnie wycierają kurz tam gdzie ręka człowieka nie dochodzi Haha Skoki w dal lub wzwyż. Myślę, że nie jeden sportowca mógłby się od nich uczyć i na pewno był by zazdrosny o sprawność fizyczną. Mali atleci

*****

Nela, to biszkoptowy Labrador. Nela posiada supermoc węchową. Wystarczy że się schowam, a ona od razu zaczyna węszyć i po krótkiej chwili znajduje mnie. To samo tyczy się jej piłeczek, które również szybko znajduje poprzez jej super węch.

*****

Bartek ma niesamowitą moc spania oraz moc zabawy jest już starszym psiakiem ma 12 psich lat ale czasami zaskakuje mnie bardzo mocno gdy śpi na brzuchu do góry kołami ten widok Zawsze mnie rozczula

*****

Elen ma moc słodkości ???? spróbuj patrzeć dłużej niż 5 sekund w te kolorowe oczy i się jej nie oprzeć ????

*****

Carmen ❤️wielka moc testowania twardości snu mojego 9 miesięcznego synka Igora. Zawsze gdy synek idzie już spać wieczorem Carmen stawia na zabawę i kulanie piłki po pokoju robiąc przy tym dużo hałasu. Nadmienić muszę, że Igor do śpiochów nie należy i ma lekki sen, także często zabawy Carmen kończą się pobudką Igora ???? ale cóż takie życie- kocham oboje nad życie ❤️ ???? Jakoś na początku Carmen potrafiła grzecznie spać razem z Igorem i nie hałasować????❤️ do dziś są ich wspólne drzemki, ale wieczorne psikusy Carmusi również często się zdarzają ????

*****

Nala to nasza mała kotka, mała ale z wielka mocą wybuchania wszystkich kocich zabawek. Nie ważne czy pluszowe czy gumowe, na sznureczku czy drewniane, Nala stawia sobie zawsze wysoko wyzwanie. Wszystko da się rozpruć czy pogryźć niektóre nawet przegryźć. Na całe szczęście Nala nie wybuch nic co nie należy do niej. Ale jak na prawdziwego super kota przystało trzeba kontrolować swoje super moce ????

*****

Poznajcie również Cookiego... Już samo imię zobowiązuje i mówi co nieco o nim... Cookie ma supermoc kucharza... Nie wiem, może myśli, że jest szczurem Ratatujem... Cookie uwielbia mieszać językiem w garnkach, pić że szklanek, wrzucać zabawki do pozostawionych misek, np.z sałatka, kraść urojone mięso, nawet gustuje w warzywach... A pozniej jako alergikik.... zmienia się w jednorożca z wielkim premplem na czole.

*****

image
Nala to nasza mała kotka, mała ale z wielką mocą wybuchania zabawek. Nie ważne czy pluszowe, czy gumowe, na sznureczku czy z plastiku wszystko co należy do Nali można wybuchnąć. Można tez rozpruć albo przegryźć ???? nie ma na nią mocnych. Na szczęście nie wybucha nic innego oprócz zabawek ale każdy super kot musi kontrolować super moce ????

*****

Carmen ❤️wielka moc testowania twardości snu mojego 9 miesięcznego synka Igora. Zawsze gdy synek idzie już spać wieczorem Carmen stawia na zabawę i kulanie piłki po pokoju robiąc przy tym dużo hałasu. Nadmienić muszę, że Igor do śpiochów nie należy i ma lekki sen, także często zabawy Carmen kończą się pobudką Igora ???? ale cóż takie życie- kocham oboje nad życie ❤️ ???? Jakoś na początku Carmen potrafiła grzecznie spać razem z Igorem i nie hałasować????❤️ do dziś są ich wspólne drzemki, ale wieczorne psikusy Carmusi również często się zdarzają ????

*****

Poznajcie Coco. Coco jak przystało na prawdziwa dziewczynę, już nastolatkę, ma moc... grzebania w szafie i wywlekania ubrań, opasek i innych akcesoriów, które później ukrywa w różnych dziwnych miejscach, zwanych powszechnie czarnymi dziurami... Nawet smaczkiem już ja ciężko przekupic, żeby oddała przedmiot swej kradzieży...do pewnego momentu smaczki skutkowaly, co widać po jej okrąglym brzuszku. Coco oprócz ubrań, gustuje również w płatkach kosmetycznych, patyczkach do uszu, wstażkach i spinkach.

*****

Majki- 16 letni słodziak, ma moc pocieszania kiedy lecą łzy, moc przytulania na dobranoc i nie tylko. Cały mój świat! ❤

*****

Kora ma super moc brykania. Kobieta w średnim wieku i o wadze 32 kg codzień usiłuje bryknąć mi "na rączki".

*****

Jetta to pies moich marzeń, który posiada niewątpliwie bezcenną super moc - jest moim wsparciem w każdej życiowej sytuacji. Nie marudzi kiedy brak mi sił - wtedy kładzie się blisko mnie i swoim ciepłem przypomina, że nie jestem sama. Nie krzyczy kiedy nie posprzątam w domu - sama dorzuci jeszcze od siebie trochę kłaczków czy piasku. Nie jest na mnie zła kiedy zapomnę o zrobieniu obiadu - chętnie zje wszystko, co jej zaoferuję. Jetta jest ze mną ZAWSZE, zawsze kiedy jej potrzebuję i nie tylko. Kocha miłością ogromną mimo swojego małego ciałka! To jest jej super WIELKAMOC :-)

*****

Mój piesełek ma moc kopania, czekać tylko aż ktoś wpadnie w jeden z jej dołków. To jednak nie jedyna jej moc. Posiada niesamowite umiejętności proszenia i udawania zabiedzonego zwierza. Oczy robi lepsze jak kot że Shreka XD

*****

Dynia ma wiele super mocy. Od mocy wcinania jedzonka z prędkością światła po moc rozczulania każdego kto spotka ją na swojej drodze. Jednak.. jej największą i najcenniejszą super mocą którą dysponuje jest jej dar poprawiania humoru. Nie ważne jak bardzo źle jest i jak smutna, i przybita mogę być ona zawsze potrafi rozgonić czarne chmury znad mojej głowy ♡
Położy głowę na kolanach, spojrzy prosto w oczy i wszystko się układa ;)

*****

Luna ma wiele supermocy! Oprócz tych, które znałam już wcześniej - niezmierzone pokłady energii, powalający urok, superhiper prędkość, poznałam na akcji #zostanwdomu jeszcze kilka innych : umiejętność uczestniczenia w ćwiczeniach (czy to joga, trening obwodowy, czy sprawnościowy - Luna jest ze mną), wymuszanie przysmaków poziom wysoce zaawansowany oraz "przesuń stopę, gdzie chcesz, ja i tak się na niej położę!". Kocham tego sierściucha za to, że jest, za każdą supermoc z osobna i wszystkie razem, chociaż jest to czasem mieszanka wybuchowa ;)

*****

Mój kot ma supermoc bałaganiarza ???? kiedy jest już wszystko posprzątane, podłogi mokre, kiedy jeszcze schną, wystarczy że się odwrócę na pół sekundy i już odbite łapki podłogowe, kiedy krzyczę, chowa się, a kiedy o wszystkim zapominam wchodzę do pokoju, łazienki, czy kuchni i nie wierzę własnym oczom i wiem, że tu też był, wszędzie szafki, pralka pootwierane i co ? Wszystko co na brzegu powyrzucane z szafek na podłogę, no ręce opadają. Tak wygląda nasze „sprzątanie”, ja posprzątać a zaraz bałagan. Jednak nie da się na mojego pieszczocha długo gniewać :)

*****

Luna ma wiele supermocy! Oprócz tych, które znałam już wcześniej - niezmierzone pokłady energii, powalający urok, superhiper prędkość, poznałam na akcji #zostanwdomu jeszcze kilka innych : umiejętność uczestniczenia w ćwiczeniach (czy to joga, trening obwodowy, czy sprawnościowy - Luna jest ze mną), wymuszanie przysmaków poziom wysoce zaawansowany oraz "przesuń stopę, gdzie chcesz, ja i tak się na niej położę!". Kocham tego sierściucha za to, że jest, za każdą supermoc z osobna i wszystkie razem, chociaż jest to czasem mieszanka wybuchowa ;)

*****

Moja Emka ma SuperMoc wymuszania i zwracania na siebie uwagi. Jeśli bawię się z drugim psem, zaczyna wchodzić pomiędzy pokazując swoje humorki.????????❤️

*****

Pies ma moc zimnego języka, uwielbia jeździć autem przy otwartej szybie. Nawet skuter jej nie straszny gdy tylko zbliża się okres letni zawsze wymusi krótką przejażdżkę. Jedziemy wtedy w trójkę, pies siedzi w środku i cały w Skowronkach używa mocy języka.

*****

Mój kot Edek ma super moc pilnowania czasu. Często gdy rano wyłączę budzik i dalej smacznie śpię, Edek przychodzi i podgryza moje ucho, mruszy, miałczy i przytula się do mojej głowy żeby mnie obudzić. Oczywiście robi to żeby dostać porcję śniadaniową do miski ale dzięki temu już nie jeden raz uratował mnie przed spóźnieniem do pracy.
image
Moja Luna ma wiele supermocy... Jak się okazało, oprócz tych, które znałam - niezmarnowana energia, powalające piękno, superhiperszybkość, dołożyła teraz na akcji #zostanwdomu umiejętność wspólnego treningu (czy to joga, trening obwodowy, sprawnościowy - jest ze mną), niezliczone formy przytulania, wymuszanie przysmaków na poziomie wysoce zaawansowanym i funkcja przesuń stopę, a ja się i tak nie niej położę ;) uwielbiam tego sierściucha za wszystkie supermoce jakie posiada :)

*****

Bilbo to prawie 2 letni MOPS z prawdziwego zdarzenia. Chłopak ma wiele mocy, ale jego najważniejsze są 3, pierwsza to MOC Gazowania - czy zje dorsza czy kurczaka zawsze jest z tego wielka draka, bo ten mały gość ma w brzuchu rakiety moc :) dodatkową MOCĄ jest MOC Miziania, to przylepa pierwsza klasa, nie opuszcza nas na krok, musi być w centrum uwagi i ciągle dotykany i pieszczochany. Ostatnią najważniejszą mocą jest MOC Wyłudzania - idealnie opanował sztukę wyłudzania jedzenia, ciasteczek, przekąsek, zabawek i długo by wymieniać. Bilbo trzyma się zasady jak nie prośbą to groźbą (czyli wchodzi na nas i z całej siły ugniata ).
Bilbo to nasz Syn, więc kochamy go z całej siły za wszystko, nawet jeśli nie daje nam spać w nocy bo rozpycha się na środku łóżka i chrapie, tak że słuchać go na blokach obok ;)

*****

Ja mam chomika. Nazywa się Kazik i ma super moc stania na dwóch łapkach, nastawiania uszu i obserwowania. Potrafi tak stanąć i przez długi czas obserwuje. Czasami nawet się ukrywa za domkiem i myśli że nikt go nie widzi ???? MOC OBSERWACJI! ????

*****

Moc obrażania się po kąpieli.

*****

Super moc cwanej manipulacji. Nasz pies choruje na artoroze stawów kolanowych i jak go nie boli, a chce być głaskany to cwaniak podnosi nogę i się na nią patrzy, jakby go bolało ???? poza tym ma moc leniuchowania i jak zakładamy mu szelki na spacer to się kładzie na plecach i wtedy trudno je zapiać ???? taki z niego cwaniak ????????‍♀️????

*****

Mój kot Stefan ma moc paraliżu rąk w trakcie jedzenia. Ten talent odkrył w sobie już za małego kociaka. Pragniesz zjeść w spokoju posiłek? A może wypić spokojnie kawę? O nie nie... Tam gdzie cokolwiek związanego z jedzeniem tam Stefan uruchamia swoją super moc. Siada na podłodze i patrzy na ręce. Często bywa tak, że coś spada na podłogę wprost pod jego łapy. Ale chwila- to nie jedyna moc Stefana! Kupiłaś nowy wazon? Ładnie wyglądał na tle fioletowej ściany? No chyba nie skoro teraz leży na podłodze w formie puzzli. Jesteś wściekła ale patrzysz na to biedne kocisko, które z cudem uszło z życiem przed atakującym go wazonem... Te duże, słodkie oczy... Nie nie możesz się na niego gniewać. Tak to właśnie druga super moc- rozczulające oczka.

*****

Supermoc Stiwiego naszego psiaka to metamorfoza ... tak tak metamorfoza nie tylko jego ale także przedmiotów stałych sprawia że rzeczy, zabawki, buty i inne kąski znikają, zmieniają swój kształt ! Jest w tym mistrzem a po fakcie robi takie minki że trudno rozpoznać tego łobuziaka !

*****

Mój kociak Fretka ma moc akrobacji. Kiedy ma ochotę na pieszczoty to najpierw cię przytula, a potem bam! Turla się na głowę i legnie na ziemi, po czym wstaje ociera się o ciebie i bam przewrót w tył. I tak bez końca! Myślę, że uciekł z cyrku, gdzie z braku tygrysa zatrudnili go na mistrza akrobacji. To prawdziwie urocza supermoc, zwinny i pełen gracji jest ten kocur-cyrkowiec.

*****

Bruno vel Brudeł nie przypadkowo ma taki pseudonim - na naprawdę niezwykłą moc przyciągania błota... Tak, nie przesłyszeliście się, nie żeby specjalnie się w nim kładł, czy coś... Ono po prostu samo do niego lgnie, jak magnes do metalu, fizyki nie oszukasz. Taka moc to nie zdarza się często i tak trudno nad nią zapanować, że przez 11 lat swojego labradorowego życia naszemu bohaterowi się nie udało.
Poza tą jedną w pakiecie idzie moc "nie słyszałem, żebyś mówiła, że nie mogę, owszem mówiłaś o tamtej szynce z lodówki, ale o tej ze stołu już nie - precyzja moja droga" to się nazywa moc dbania o szczegóły.
No i ostatnia moc, która już taka wyjątkowa wcale nie jest moc żebradorzenia - każdy model labradora ma taką funkcję wbudowaną i niestety, albo stety ciężką ją wyeliminować.
Przyznajcie sami - mieć psa z takimi mocami to nie lada przywilej.

*****

Mój Grafi jak na szczeniaka przystało ma moc spania i moc psocenia . Uczy się też mocy wypraszania jedzenia od swojej starszej siostry ????????

*****

image
PAT ma 10 lat a jego moc nazywa się "Jestem zawsze obok". Czy to w domu, czy na podwórku, w kuchni czy na balkonie, w łóżku albo na biurku - zawsze w pobliżu gotowy do wołania "swej służby" czyli mnie :D Kocham go!

*****

Moja kochana jamniczka Ma Moc chrapania i to takiego,że czasem przebija mojego męża w decybelach ????????????

*****

Sonia ma wiele mocy✨????????
Jej największą jest moc pozowania, gdy tylko zobaczy ze czas na zdjęcia przyjmuje pozę jak nie każda księżna ????????
Gdy nastanie ranek pojawia sie lampardzia moc ????
Gdy przywita ją południe staje się Urocza niczym baranek ????
A gdy zobaczy ???? nie lada w jej głowie psota ✨✨????
Do szczecia jej lepszy ???? pasuje zeby każde zdjęcie mogła mieć przy sobie i wspominać swoje cudowne historie ❤️????

*****

Nero ma moc rozkochiwania????
Przełamuje stereotypy psa mordercy.
Amstaffy to bardzo mądre ,troskliwie psy.
Każdy kto go pozna,zmienia zdanie????
Mój przytulas kochany

*****

image
Florunia ma bez wątpienia moc rozbawiania wszystkich w koło! Co wiąże się niekiedy z podnoszeniem ludziom ciśnienia, ale z tym psem nie ma nudy nawet w trakcie kwarantanny zawsze jest co robić! Moja superbohaterka nawet w najgorszy dzień sprawia, że się uśmiecham :)

*****

Ciapek posiada Wielką Super Moc Pocieszania.???? Gdy widzi że ktoś ma zły dzień, daje od siebie masę buziaków i przytulasków, dzięki czemu każdy smutek odchodzi daleko w kąt! ????
1 2