Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Jaki jest najpiękniejszy pies na świecie? Poznaj top 10 najładniejszych ras psów

Wiele osób stających przed decyzją o adopcji lub kupnie psa zastanawia się, jaką rasę wybrać. Nasz pupil powinien być przede wszystkim dobierany do naszego stylu życia, wymagań dotyczących charakteru, jak również urody. Dlatego też wychodzimy Państwu naprzeciw i przedstawiamy zestawienie najładniejszych psów na świecie wraz z ich krótkim opisem. Shih tzu, golden retriever czy husky? Jak sprawić, aby nasz pies był najpiękniejszy? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się więcej.

 

 

Najpiękniejsze psy świata

Poniżej przedstawiamy nasze typy najpiękniejszych psów wraz z ich krótkim opisem. Kolejność jest zupełnie przypadkowa, a ranking całkowicie subiektywny. Mamy nadzieję, że nasza klasyfikacja ułatwi Państwu podjęcie najlepszej decyzji.

 

Pies Samojed na łonie natury.

 

1. Samoyed

Dziś piękny i biały milusiński, niegdyś służył ludom zamieszkującym Syberię jako pies myśliwski i stróżujący. Jest niezwykle przyjacielski i potrzebuje bliskości ze swoim panem. Rasa ta uwielbia towarzystwo. Samoyed mimo swojego przywiązania jest dumnym indywidualistą i potrafi chodzić swoimi ścieżkami. Dodatkowo ma wrodzoną potrzebę ruchu i podejmowania zadań, dlatego będą wspaniałym kompanem dla aktywnych właścicieli.

 

2. Maltańczyk

To niewielki, biały i puszysty pies. Maltańczyk jest mądrym i żywotnym stworzeniem, który będzie doskonałym towarzyszem. Ma wesołe i łagodne usposobienie, jest skory do zabawy i szybko uczy się sztuczek. Pamiętaj jednak, że jest to istota wrażliwa, dlatego należy unikać zbytniej szorstkości w obejściu z tym czworonogiem, który wobec swojego najbliższego człowieka chętnie będzie wykazywał się całkowitym posłuszeństwem.

 

Szczeniak maltańczyka idzie po betonie.

 

3. Chow chow

Chow chow to piękne, puchate stworzenie zazwyczaj o brązowym umaszczeniu. Niegdyś pies ten używany był do polowań na wilki, jako środek transportu i pies stróżujący. Dziś jest to doskonały towarzysz, potrzebujący bliskiego i serdecznego kontaktu z człowiekiem. To pies inteligentny i jeśli będzie dobrze prowadzony potrafi się szybko uczyć. Nie przepada za zbytnim wysiłkiem fizycznym, ale bardzo lubi codzienne, spokojne spacery.

 

Chow chow o umaszczeniu rudym.

 

4. Golden Retriever

To istota o urokliwym usposobieniu, ale również atrakcyjnym wyglądzie. Rasa ta znana jest ze swojego niebywałego posłuszeństwa człowiekowi oraz inteligencji. Golden szybko i chętnie uczy się nowych sztuczek oraz chętnie towarzyszy ludziom we wszystkich aktywnościach.

 

Golden retriever biegnie przez polankę.

 

5.Yorkshire Terrier

Yorkshire terrier to przedstawiciel jednej z najmniejszych ras świata. Pies posiada długą, delikatną i jedwabistą sierść, zasłaniającą jego proste nogi. York mimo swojego łagodnego usposobienia i delikatności jest odważny, pewny siebie i zacięty. Jest niezwykle lojalny, inteligentny i bardzo chętnie uczy się nowych rzeczy.

 

Husky syberyjski o umaszczeniu rudo - brązowym.

 

6. Husky Syberyjski

Pies o niezwykłych, niebieskich oczach i charakterystycznym umaszczeniu. Jest to rasa niezwykle przyjaźnie nastawiona do ludzi, posłuszna i inteligentna. Dodatkowo, ze względu na swoją historię (psy te były wykorzystywane niegdyś jako zaprzęgowe) husky potrzebuje bardzo dużej ilości ruchu, dlatego będzie idealny dla osób aktywnych. Warto również pamiętać, że jest to rasa niezależna i ma silnie rozwinięty zmysł łowczy.

 

7. Szpic miniaturowy

Inaczej nazywany pomeranianem, znany jest ze swojej słodkości. To wciąż uśmiechnięte maleństwo ma bujną sierść i spiczasty pyszczek. Rasa mimo, że przyjaźnie nastawiona do wszystkich jest bardzo pewna siebie, a niekiedy arogancka. Mimo swojego pięknego wyglądu nie jest to tylko pies kanapowy - lubi długie spacery i chętnie uczy się nowych sztuczek.

 

Szpic miniaturowy na śniegu.

 

8. Chart afgański

To niezwykłe zwierzę o zachwycającej urodzie. Ma długą jedwabista sierść, opływowe kształty i dystyngowaną postawę. W domu niezwykle spokojny, na zewnątrz tryskający energią. Chart afgański jest powściągliwy w uczuciach do właściciela, ale posiada nieprzeciętną pamięć, która sprawia, że dobrze wie, przez kogo jak został potraktowany.

 

9. Border collie

Rasa, która pierwotnie miała być rasą pasterską, dlatego jej przedstawiciel nie będzie dobrym psem kanapowym. Historia w tym przypadku wpłynęła na ukształtowanie współczesnego charakteru. Border collie to bardzo lojalny, przyjacielski, ale też niezwykle ruchliwy czworonóg. Dlatego nie jest to rasa dla początkujących hodowców, ze względu na fakt, iż dzięki ich niezwykłej mądrości i inteligencji łatwo uczy się również złych nawyków.

 

Border collie blue merle na łące.

 

10. Shih tzu

Niesamowicie uroczy pies o pięknych oczach i długiej, lśniącej sierści. Shih tzu ma umiarkowany charakter. Jest bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi, wierny i oddany. Dodatkowo jest bardzo dystyngowany i zrównoważony. Nie lubi być sam, pozostawiony na dłuższy czas może niszczyć rzeczy i meble. Dodatkowym plusem jest fakt, ze rasa ta szybko dostosuje się do każdego otoczenia, dlatego będzie doskonała zarówno dla osób mieszkających w domu z ogródkiem jak i tych, którzy mają małą kawalerkę.

 

 

Jak zadbać o wygląd swojego psa?

Przedstawiliśmy nasze subiektywne zestawienie najpiękniejszych ras psów. Gdybyśmy zapytali, która z nich jest najpiękniejsza odpowiedź każdego miłośnika psów byłaby prosta… mój! Dlatego damy Ci kilka wskazówek jak zadbać o wygląd swojego pupila.

Pamiętaj o odpowiednich środkach czystości dla Twojego pupila. Dobierz odpowiedni szampon dostosowany do wieku, koloru, a także rodzaju sierści. Warto, aby był on nawilżający i delikatny. Dodatkowo zadbaj o odpowiednią pielęgnację sierści psa. W tym przypadku niezbędna okaże się specjalna szczotka do tego przeznaczona, która wygładzi zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną część futra oraz szampony. Przydatne może okazać się suplementowanie odpowiednich witamin dla naszego małego przyjaciela. Dzięki nim pies będzie miał nie tylko dostarczone wszystkie niezbędne składniki, ale także witaminy, które sprawią, że sierść będzie lśniąca i jedwabiście miękka.

 

 

Może Cię zainteresować: Jak wybrać idealną dla nas rasę psa?

 Lida Pieczulis

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość