Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Zabawy z psem w domu. Pomysły na wspólne spędzanie czasu z psem

Zabawa z psem powinna zawierać w sobie zarówno elementy fizyczne jak i intelektualne. Samo wybieganie psa nie wystarcza do zachowania jego pełni szczęścia oraz zdrowia psychicznego. Tropienie i pozyskiwanie informacji za pomocą zmysłów jest wpisane w instynkty psa. 

Podstawowym zmysłem psów jest węch i ćwiczenie go pozwoli na zaspokojenie potrzeb gatunkowych – behawioralnych psów. W tym celu można wykorzystać zabawy na dworze, jednak teraz podczas epidemii koronawirusa nie jest to możliwe, a wtedy z pomocą przychodzą domowe rozwiązania - równie skuteczne! 

 

Zabawa z psem podczas kwarantanny nie musi oznaczać tylko ganiania na dworze. Jest wiele pomysłów na wspólne spędzanie czasu z psem w domu.

 

Jak bawić się z psem? 

Przede wszystkim ciekawie! Psy nie lubią nudy, a każda nowa aktywność lub chociażby wprowadzony nowy element do programu dnia angażuje psa do skupienia i zapewnia dawkę radości. 

Należy jednak pamiętać, że zabawa zawsze powinna być bezpieczna dla obu stron. Jej zakończenie powinno wychodzić od opiekuna, a pies musi uszanować taką decyzję. Każdy przejaw agresji, przesunięcia ustalonych granic czy zbyt mocne drapanie należy hamować - poprzez stanowczą uwagę i zaprzestanie zabawy. Takie postępowanie jest szczególnie ważne przy zabawie ze szczeniakiem, kiedy to wpojone zachowania ciężko będzie wyplenić u dorosłych osobników. 

 

Jak spędzać czas z psem podczas epidemii koronawirusa? Przebywając razem całe dnie z powodu koronawirusa pies może szybko popadać w nudę i znajdzie sobie zajęcia np. w formie niszczenia ludzkich sprzętów. Warto przekierować energię psa na dedykowane ku temu przedmioty - gryzaki, zabawki, suszone smaczki.

 

Psie zabawy, czyli jak bawić się z psem w domu? 

Zabawa z psem w chowanego 

Nie wiesz jak zorganizować czas dzieciom i jednocześnie wybawić psa? Zabawa, która połączy najmłodszych członków rodziny jak i psa to zabawa w chowanego! Można wykorzystać dwie wersje chowanego. W pierwszej, łatwiejszej, jedna osoba trzyma psa, a reszta członków rodziny chowa się w różnych zakamarkach mieszkania. Następnie pies zostaje puszczony, a każda schowana osoba po kolei woła psa. Po każdym znalezieniu danej osoby, pies powinien zostać pochwalony i nagrodzony. 

Dla bardziej wprawionych graczy zaleca się zrezygnowanie z wołania psa. Po schowaniu się, puszczeniu psa i wydaniu komendy “szukaj”, powinien od odnaleźć członków rodziny jedynie za pomocą węchu. Po udanej akcji należy psa nagrodzić. Po takiej zabawie z psem w domu zapanuje wesoła atmosfera!

 

Trening węchu - zabawki dla psa na jedzenie 

Jedne z najbardziej absorbujących zabawek dla psów. W zależności od upodobań oraz inwencji twórczej opiekuna, można wyczarować własnoręcznie ciekawe rozwiązania, które na długo zajmą psa. Takie interaktywne gry pozwalają podniesienie pewności siebie psa, spowolnienie jego jedzenia, ćwiczenie szybkości myślenia oraz są zgodne z naturalnymi instynktami psa. 

Najpopularniejszym rozwiązaniem są maty węchowe dla psów, które można wykonać samodzielnie. Potrzebne będą do tego: wycieraczka plastikowa lub gumowa, ręcznik/polar/koc, nożyczki i dużo wolnego czasu. Można znaleźć wiele instrukcji wykonywania maty węchowej. Podczas czasu wolnego takie zajęcie będzie doskonałe dla całej rodziny. Do gotowej już maty umieszcza się po parę przysmaków, które pies musi zlokalizować węchem. Początkowo pies będzie musiał zrozumieć jak mata węchowa działa, później już będzie z niecierpliwością oczekiwał jej napełniania. 

W warunkach domowych, kiedy nie możemy wybrać się do sklepu po rzeczy potrzebne do wykonania zabawek, i tak możemy umilić pupilowi czas. Wystarczy przysmaki dla psów umieścić pod kocem lub schować je w porobionych w nim fałdach - pies będzie musiał się troszkę natrudzić zanim upoluje smaczki. 

Do pustej, niezakręconej butelki lub tubki po ręcznikach papierowych można wsypać troszkę suchych smaczków, dzięki czemu pies będzie musiał wymyślić sposób na ich wydostanie. Zawsze dobrym pomysłem jest zakupienie zabawek typu KONG, do których można umieszczać również mokre karmy i przysmaki. W taki sposób można podawać psu jeden posiłek na dzień. 

Można wykorzystać gotowe rozwiązania - gry i zabawki interaktywne dla psów. 

Zabawy dla psa powinny rozwijać fizycznie i intelektualnie psa. Świetnym rozwiązaniem są zabawki na przysmaki lub chowanie smaczków dla psów w zakamarkach mieszkania.

 

Nauka komend psa 

Optymalnie byłoby poświęcanie codziennie około 15 minut na naukę psa nowych komend bądź utrwalanie tych już nabytych. Większość psów bardzo lubi ćwiczenie poleceń, zwłaszcza przez fakt wspólnego spędzania czasu i skupienia opiekuna jedynie na psie. Warto jednak pamiętać, że taki trening powinien odbywać się w przyjemnej atmosferze, stosując metodę pozytywnego wzmacniania. Nie powinno się karcić psa, a chwalić za każdą próbę wykonania zadania. Do nauki przydatne będą przysmaki treningowe, bogate w mięso, dostarczające białka i kwasów Omega w odpowiednich proporcjach. Pozwoli to na wzmocnienie połączeń nerwowych i efektywniejsze wyniki. 

Zabawy ze szczeniakiem w domu mogą polegać na codziennym trenowaniu i utrwalaniu komend, a następnie na wspólnej zabawie.

 

Zręcznościowe aktywności dla psa 

Jeżeli posiadasz aktywnego psa, sporo wolnego miejsca w mieszkaniu i ogrodzony ogródek to ćwiczenie współpracy podczas slalomu, przebiegnięcia tunelu i toru przeszkód, a także skoków może okazać się wybawieniem. Stworzenie takich atrakcji wymaga kreatywności i zapewnia dobrą zabawę dla całej rodziny. Do tego celu można wykorzystać krzesła, skrzynki, pudełka, koce, poduszki, a w ogródku prowizoryczne patyczki lub pachołki. Nauka pokonania przez psa tego typu rzeczy może potrwać kilka dni. Zapomnicie więc na długi czas co to nuda! 

 

W co bawić się z psem w domu? W pieczenie przysmaków dla psów!

Mając dużo wolnego czasu w domu można wykorzystać go i zaangażować całą rodzinę do wspólnego pieczenia ciasteczek dla pupila. Wybierając dobrej jakości produkty stworzymy przepyszne i zdrowe ciasteczka dla psa. Do takich wyrobów nie potrzeba wiele składników, a zabawa przy ich tworzeniu będzie niezapomniana. Pies za to otrzyma najlepszy prezent.

 

 

Zabawa z pupilem i wspólne spędzanie czasu w domu mogą okazać się pełne niespodzianek i poznawania siebie nawzajem. Umacnia to więzi między opiekunem a psem, poprawia komunikację międzygatunkową i zaowocuje lepszym rozumieniem swoich potrzeb. Wykorzystaj każdą wolną chwilę w domu, tak aby nie dopuścić do zbytniego nudzenia się psa. 

 

 

Karolina Łuszczyk 

 

 

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość