Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Żaba rogata – wszystko, co powinieneś wiedzieć o rogatce ozdobnej

Żaba rogata nie bez powodu nazywana jest również rogatką ozdobną. Jej przepiękne kolory przyciągają uwagę i odstraszają niejednego drapieżnika. Te piękności sprawdzą się też w hodowli i upiększą swoją obecnością każde terrarium.

 

Żaba rogata – cena

Żaba rogata jest dość tanim płazem. Jej cena waha się od 150 do 300 złotych w zależności od koloru i płci.

 

Żaba rogata.

 

Żaba rogata – terrarium

Te żaby nie są duże, a więc i terrarium nie musi być wielkie. Oczywiście im większe, tym lepsze, ale dla jednego osobnika wystarczy terrarium o wymiarach 50x30x30 cm. Żaby są skoczne, a więc zabezpieczenie od góry jest niezbędne. Żabie należy zapewnić miejsce do skakania i pluskania. Niezbędnymi elementami żabiego terrarium są basen, miska wypełniona karmą dla żab i teren do swobodnego poruszania się.

Terrarium dla żaby rogatej musi mieć odpowiednie oświetlenie. Powinno być odpowiednio włączone przez okres aktywności (ok. 15 godzin). W czasie snu zimowego wystarczy włączenie lampy na 10 godzin. Temperatura powinna wynosić 28°C w ciągu dnia. Natomiast w nocy należy ją obniżać do poziomu 23°C. Z kolei w okresie spoczynku zimowego obniża się ją do 18°C za dnia i do 16°C w nocy.

Bardzo istotne będzie nawilżanie powietrza. W czasie aktywności powinna wynosić od 80 do 90%, a w czasie zimowania 65%.

 

Terrarium dla żaby rogatej.

 

Żaba rogata hodowla

Jest to żaba dość łatwa w hodowli. Nie wykazuje przywiązań do właściciela, ale nie będzie też sprawiała większych kłopotów. Może głośno rechotać – jak to żaba.

Może Cię zainteresować: Rzekotka zielona - jak się nią poprawnie zająć?

 

Oferta produktów do terrarium.

 

Brazylijska żaba rogata - karmienie

Ten płaz uwielbia jeść. Nie można zapominać o suplementacji, aby dbać o zdrowie żabki. Poza tym można je karmić owadami – świerszczami, karaczanami. Dobrze sprawdzą się także myszy, pisklęta kurcząt, oseski gryzoni czy małe ryby.

 

Przeczytaj więcej: Co jedzą żaby?

 

Żaba rogata w terrarium.

 

Żaba rogata – gdzie kupić

Żabę rogatą najlepiej kupić od hodowcy lub w sklepie zoologicznym. Warto wybrać zaufanego sprzedawcę, który wie, jak dbać o płazy.

 

 

 Przeczytaj także: Co z terrarium w czasie wakacji?

 


Aleksandra Drzewińska

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość