Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Jak nauczyć psa dawać łapę? Przydatne tricki

Jeżeli chcesz, aby Twój pies wykonywał Twoje polecenia, musisz uzbroić się w cierpliwość i dbać o jego tresurę. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne! Pokażemy Ci, w jaki sposób nauczyć ukochanego pupila podawania łapy.

 

Nauka komendy podaj łapę jest nie tylko dobrym pomysłem na wspólne spędzanie czasu, ale nauczenie jej psa może ułatwić życie. Regularnie dotykanie łap psa i nauczenie go, że to normalny gest, dodatkowo wzmacniany przysmakiem, pozwala na łatwiejsze dbanie o łapy. Pies chętniej pozwala na obcinanie pazurów, sprawdzanie stanu poduszek łap, a także może umilić wizyty u weterynarza.

 

Nauka psa komendy podaj łapę.

 

Jak nauczyć psa sztuczek?

Jeżeli Twój pies nie opanował jeszcze podstawowych komend, warto zacząć od treningu pozytywnego wzmacniania psa. Trening psa będzie o wiele efektywniejszy, jeżeli będziemy wprowadzać treningi o stopniowej trudności. O wiele szybciej i chętniej pies nauczy się siadania niż na przykład wyłączania światła czy przynoszenia kapci. Ale tego też się da nauczyć!


Zacznijmy jednak od podstaw. Potrzebne będą psie przysmaki i dużo cierpliwości. Treningi nie zajmą dużo czasu, już kilka minut dziennie może sprawić, że Twój pies opanuje dość szybko różne sztuczki. Warto też ustalić, jakich komend będziesz używać – od Ciebie zależy, na jakie słowo pies będzie reagował i w jaki sposób.

Przeczytaj także: Jak nauczyć psa komendy proś?

 

Sztuczki dla szczeniaka

Zdecydowanie uczenie nowych zachowań przychodzi najłatwiej szczeniakom. Nie mają jeszcze wyrobionych swoich nawyków i są łase na pyszne przysmaki. Oczywiście można też nauczyć sztuczek starszego psa! Jeśli adoptowałeś szczeniaka, zadbaj o jego rozwój behawioralny, aby ułatwić sobie życie i utemperować jego charakter.

 Przeczytaj także: Jakimi kryteraimi kierować się wybierając przysmaki dla szczeniaka?

Akcesoria treningowe dla psa.

 

Jak nauczyć psa komendy podaj łapę?

Rozpocznij od przygotowania psa – pupil powinien być częściowo najedzony, wyspany i początkowe treningi powinny odbywać się w domowym zaciszu. Później trening powinien przenieść się na różne miejsca, aby pies uczył się tego samego schematu w odmiennych sytuacjach. To wzmocni jego zachowanie.

Najważniejszym elementem treningu są… smakołyki dla psa. To dla nich pies będzie angażował się w wykonywanie poleceń.

 

Przeczytaj także: Szkolenie klikerem - co musisz o tym wiedzieć?

 

 Pies podaje łapę.

 

Oto 5 prostych kroków, jak psa nauczyć dawać łapę?

  1. Każ psu usiąść i weź do ręki smakołyk.
  2. Stuknij palcem w spód łapki i obserwuj reakcję.
  3. Jeżeli pies podniesie łapkę, złap ją i wydaj komendę, na przykład „daj łapę” czy „łapa”.
  4. Nagródź psa smakołykiem.
  5. Powtarzaj do skutku, aż pies będzie dawał łapkę od razu na komendę.

Należy regularnie trenować ten trick. Ćwicz codziennie i nie zapominaj o smakołykach! Jeżeli Twój pies będzie już długo znał tę komendę, możesz ją stosować nawet bez przysmaku. Pamiętaj, aby nie robić tego zbyt często, gdyż smaczki są motywacją do treningu dla pupila. Sprawdź też jak nauczyć psa prosić oraz wykonać komendę daj głos.

 

 

Może Cię zainteresować: Co oznacza żółta wstążka dla psa?Aleksandra Drzewińska

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość