Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Wyprawka dla świnki morskiej - co powinna zawierać i ile wyniesie jej koszt?

Świnka morska to nieproblematyczne zwierzątko domowe, które często jest jednym z pierwszych pupili naszym dzieci. Mimo że kawia domowa nie jest na tyle wymagająca jak przykładowo pies, nie oznacza, że nie musimy się przygotować odpowiednio, na przybycie nowego domownika.

Jakie najpotrzebniejsze akcesoria są potrzebne dla świnki morskiej? Na czym polegają fundacje świnek morskich i jak przebiega adopcja kawi?

 

Koszt wyprawki dla świnki morskiej.

 

Świnka morska to duża odpowiedzialność

Każde zwierzątko domowe wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Jeśli decydujemy się na zakup kawii domowej, czy jakiegokolwiek innego pupila, musimy być świadomi, że to żywe stworzenie, które wymaga opieki i uwagi. Szczególnie warto uświadamiać dzieci, że chomik czy świnka morska również musi być odpowiednio wychowana i zadbana. To od rodziców zależy czy nauczą swoje pociechy jak powinno się traktować zwierzęta domowe.

Dlatego też warto przed zakupem kawii domowej sporządzić listę rzeczy, które będą nam potrzebne szczególnie w pierwsze dni, kiedy to dla samego zwierzaka nowe miejsce może być stresującą zmianą.

 

Przeczytaj również: Jak długo oswaja się świnka morska?

 

Wyprawka dla świnki morskiej – klatka dla kawii

Pierwszą i jedną z najważniejszych rzeczy, której będziemy potrzebować, jest klatka dla świnki morskiej. Musimy dopasować ją pod wielkość gryzonia. Warto zainwestować w większą, by móc w przyszłości dodawać tam więcej akcesoriów. Ważne też by pupil czuł się w niej swobodnie i miał miejsce na eksplorowanie przestrzeni. Poleca się wybierać klatki powyżej 80 cm długości.

W klatce dla świnki morskiej musimy również wygospodarować miejsce na domek, w którym kawia będzie mogła spać i odpoczywać. Pamiętajmy, by wybierać klatki z odpowiednią wentylacją i kratką, plastikowe odpowiedniki mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia pupila. Ceny klatek są zależne od firmy, materiałów, z jakich są wykonywane i dizajnu. Kwoty mogą się zaczynać od 80 zł, kończąc na kilkuset złotych. W zależności od naszego budżetu warto wybrać odpowiedni model. Pamiętajmy również, żeby w pokoju wygospodarować odpowiednio dużo miejsca, by klatka nie była zagracona innymi przedmiotami.

 

Wyprawka dla świnki morskiej zawiera w sobie m.in. klatkę. karmę, zabawki oraz miski i poidełka.

 

Odpowiedni pokarm w wyprawce dla świnki morskiej

Przed zakupem świnki musimy również zaopatrzyć się w pokarm. Szczególnie podczas pierwszych dni warto mieć zapas różnego pożywienia, ponieważ nie znamy jeszcze ulubionych smaków zwierzaka. Oczywiście nie można zapominać o poidełkach, które montujemy w klatce. Jeśli chodzi o rodzaj karmy to na rynku mamy dość sporo opcji gotowych posiłków - karm dla świnki morskiej. Są one zbilansowane i posiadają wszelkie potrzebne składniki. Pamiętajmy również o sianku oraz paśniku, w którym umieścimy sianko, niektóre modele klatek są już wyposażone w paśniki, a w innych modelach musimy sami je zamontować. Dodatkowo potrzebna będzie oddzielna miska na przekąski i smakołyki oraz od czasu do czasu warto podawać kolbę dla kawii domowej, by mogła sobie ją gryźć w ciągu dnia. Podczas komponowania wyprawki dla świnki morskiej uwzględnijmy opcję, że gryzoń może nie polubić danego pokarmu. Dlatego warto zawsze na wszelki wypadek przygotować się na taką ewentualność i mieć dwa rodzaje karmy dla kawii domowej w zapasie. Jeśli temat karmienia kawii jest wam jeszcze obcy, w artykule na temat żywienia świnki morskiej znajdziecie więcej informacji.

 

Co powinna zawierać wyprawka dla świnki morskiej?

 

Wyprawka dla świnki morskiej - dodatkowe akcesoria

Kiedy już jesteśmy zaopatrzeni w klatkę oraz jedzenie, warto poszukać dodatkowych akcesoriów, które umieścimy w klatce lub będziemy ich potrzebować później.

 

Poidełka dla świnki morskiej

Wcześniej wspominaliśmy o paśniku oraz poidełku, teraz warto również powiedzieć więcej na temat misek dla kawii. Na rynku mamy dostępnych kilka rodzajów pojemników na jedzenie, możemy zdecydować się na ceramiczne miski lub plastikowe, w zależności od naszych preferencji. Dobór odpowiedniego poidełka dla kawii to temat równie istotny, możemy zdecydować się na miskę, do której będziemy wlewać wodę - jedynym problemem jest to, że przy takich opcjach woda dość szybko się brudzi. Popularnym rozwiązaniem są automatyczne poidełka, które są łatwiejsze w dozowaniu wody.

 

Domki dla świnki morskiej

Kolejnym elementem wyposażenia klatki są domki, czy schrony dla kawi domowej, w niej pupil będzie mógł przesiadywać w ciągu dnia lub odpoczywać. Wykonywane są z różnego tworzywa, takiego jak:

- drewno,
- plastik,
- materiału.

Każdy z nich ma swoje wady i zalety, niektóre są lepsze w czyszczeniu, inne mogą również pełnić funkcję gryzaka, jak w przypadku drewnianych domków. Czasem wraz z zakupem klatki mamy dołączone małe domki, więc jeśli nie chcemy kupować ich oddzielnie, warto poszukać takich opcji podczas wyboru klatki.

 

Wyściółka dla świnki morskiej

Ściółka to również istotny element wyposażenia, o którym nie możemy zapomnieć podczas komponowania wyprawki dla świnki morskiej. Trociny to dość tania opcja, niestety nie trwała, jedno opakowanie wystarcza do pierwszej wymiany. Drugą opcją jest żwirek drewniany, trochę droższy, ale za to bardziej wydajny. Warto przemyśleć sprawę ściółki dokładnie i zdecydować, która opcja dla nas najlepiej się sprawdzi.

 

 Co kupić w wyprawce dla świnki morskiej?

 

Ile kosztuje wyprawka dla świnki morskiej?

Cała wyprawla dla kawii domowej to koszt od 200 do nawet 1000 zł. Największy koszt generuje klatka dla gryzonia i od wyboru konkretnego modelu zależy koszt całej wyprawki.

 

Fundacje i adopcja świnek morskich

Ciekawą opcją, która zyskuje coraz większą popularność, są adopcje świnek morskich oraz fundacje, które opiekują się chorymi kawiami. Warto zainteresować się tematem, gdyż można uratować życie pupilowi i przygarnąć go do domu. Oczywiście chore osobniki wymagają jeszcze więcej uwagi i troski, ale jeśli jesteśmy odpowiednio przygotowani, powinniśmy sobie poradzić bez problemu. Są strony internetowe, gdzie znajdziemy więcej informacji na temat adopcji oraz tego jak cały proces przebiega.

Może Cię zainteresować: Co oznaczają dźwięki, jakie wydają świnki morskie?
Lida Pieczulis

Zdjęcia: Canva.com

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość