Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Ubezpieczenie psa – czy jest możliwe i jaki ma zakres?

Ubezpieczenie psa cieszy się sporym zainteresowaniem na Zachodzie. Takie polisy dostępne są tam już od kilkudziesięciu lat. Ubezpieczenie dla czworonoga może okazać się przydatne w wielu sytuacjach, w tym kiedy jest on ofiarą lub sprawcą wypadku.

 

Ubezpieczenie psa w Polsce staje się coraz bardziej popularne, o czym świadczy rosnąca oferta polis dla czworonogów. Niektóre firmy zastrzegają sobie możliwość objęcia nimi określonej liczby zwierząt, które nie mogą być trzymane w celach hodowlanych bądź handlowych czy zamieszkiwać poza gospodarstwem domowym.

 

Ubezpieczenie psa w Polsce staje się coraz bardziej popularne, o czym świadczy rosnąca oferta polis dla czworonogów. Niektóre firmy zastrzegają sobie możliwość objęcia nimi określonej liczby zwierząt

 

Czy można ubezpieczyć psa?

Ubezpieczenie psa jest jak najbardziej możliwe i znajduje się w ofercie coraz większej liczby firm ubezpieczeniowych w Polsce. Stanowić może osobny produkt bądź część ubezpieczenia mieszkań i domów – wówczas znajdzie się pod ochroną tak jak budynek i wchodzące w jego wyposażenie sprzęty. To drugie rozwiązanie zapewniają m.in. towarzystwo PZU, Proama, Concordia, Link4, Generali, Compensa. Zanim kupisz polisę, dobrze przeanalizuj jej zakres i warunki. Szczególnie powinno się zwrócić uwagę na kwestie wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela, żeby zapobiec na przyszłość wszelkim nieporozumieniom.

 

Pies przez wielu uważany jest za jednego z domowników, najlepszego przyjaciela, członka rodziny. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że chce się go ubezpieczyć. Podobnie, jak w przypadku ludzi, tak i u czworonogów nigdy nie wiadomo, czy pojawi się konieczność poddania leczeniu, czy dojdzie do wypadku. Mając na uwadze dobro pupila, na ewentualność takich sytuacji warto zdecydować się na ubezpieczenie dla psa.

 

 

Ubezpieczenie psa – co zawiera pakiet podstawowy?

Ubezpieczenie psa w większości przypadków dostępne jest w różnych wariantach. Ten podstawowy obejmuje przeważnie koszty leczenia pupila jako konsekwencji zdrowotnych powstałych w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie może być bardzo pomocne i pokryć koszty leków, badań, koniecznych zabiegów, pobytu w lecznicy, specjalnej żywności. W niektórych firmach polisa pokrywa też koszty uśpienia i pochowania psa, jeśli będzie to związane z konsekwencjami zdrowotnymi wypadku.

 

Standardowe ubezpieczenie psa zawiera zazwyczaj OC właściciela zwierzęcia. Okaże się ono przydatne się w sytuacji, kiedy czworonóg ugryzie kogoś czy zarysuje karoserię czyjegoś samochodu. Wówczas ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu należyte świadczenie. Jednak oferta OC niektórych ubezpieczycieli nie obejmuje swoim zakresem szkód wyrządzonych nieumyślnie czy powstałych w wyniku rażącego niedbalstwa.

 Ubezpieczenie psa jest jak najbardziej możliwe i znajduje się w ofercie coraz większej liczby firm ubezpieczeniowych w Polsce.

 

Ubezpieczenie na psa – co może jeszcze zawierać?

Osoby wybierające wariant rozszerzony otrzymują dodatkowe pomoce. Jedną z nich jest assistance medyczny. Rozumie się przez to pomoc dla osoby poszkodowanej przez czworonoga. Ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty wizyt lekarskich, transportu medycznego czy dostawy leków. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne, gdyż nawet jeśli bezgranicznie ufasz swojemu pupilowi, zawsze jest ryzyko, że jego zwierzęce instynkty mogą wziąć górę. Nawet psu o bardzo łagodnym charakterze mogą zdarzyć się nieprzewidywalne zachowania. Wówczas konsekwencje spadają na właściciela. To on oprócz dbania o bezpieczeństwo czworonoga musi mieć na uwadze bezpieczeństwo osób, które mają z nim styczność. Wybrane firmy oferują też w ramach ubezpieczenia środki na poszukiwania zaginionego psa, lecz ubezpieczyciel może zastrzec, że nie obejmuje odpowiedzialnością finansową ucieczki zwierzęcia z domu. Wiele polis zapewnia też opiekę nad zwierzętami domowymi w przypadku, gdy ich właściciel jest hospitalizowany. W ramach tego pies wyprowadzany jest na spacer, karmiony i utrzymana jest jego higiena.

 

 

Ile kosztuje ubezpieczenie psa?

Cena ubezpieczenia psa będzie różnić się w zależności od firmy i pakietu, na który się zdecydujemy. Zróżnicowanie polis bywa naprawdę duże, dlatego przed jej nabyciem warto zestawić ze sobą przynajmniej kilka konkurencyjnych ofert. Roczny koszt polisy wynosić może od 200 zł do 700 zł.

 

 Ubezpiecz swojego psa.

 

Sekcja sponsorowana

 

Ubezpieczenie psa w Generali – poznaj szczegóły!

Sprawdzając nowości na rynku ubezpieczeń warto zacząć od tego, co proponują znane i uznane firmy. Taką firmą bez wątpienia jest Generali.

Co nowego znajdziesz w ofercie Generali?
Nowością jest ubezpieczenie dedykowane psom. Podstawowy zakres obejmuje koszty leczenia psa, który ucierpiał wskutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Ubezpieczyciel wypłaci nawet do 50 000 złotych na pokrycie kosztów leczenia. Dzięki temu zyskasz zwrot poniesionych kosztów związanych z diagnostyką, niezbędnymi badaniami, zabiegami i hospitalizacją oraz koniecznością dokonania eutanazji gdyby leczenie się nie powiodło.
Wersje podstawową ubezpieczenia „Generali, Z myślą o Twoim psie”, bezpieczny.pl można rozszerzyć o wypłatę świadczenia z tytułu śmierci zwierzaka na skutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby.


Oprócz kwestii zdrowotnych pupila, ubezpieczenie można rozszerzyć o odpowiedzialność cywilną właściciela psa. Oznacza to, że ubezpieczyciel pokryje ewentualne szkody poniesione przez osoby trzecie powstałe w wyniku działania Twojego psa. Chodzi o wszelkiego rodzaju zniszczenia mienia np. pogryzienie fotela w czasie odwiedzin u znajomych czy też o spowodowanie wypadku np. wbiegając pod koła roweru. Posiadając ubezpieczenie psa w Generali, nie musisz się martwić o odszkodowanie dla osób, które ucierpią w takiej sytuacji. Jego maksymalna wysokość zależy od wybranej sumy ubezpieczenia.
Towarzystwo Ubezpieczeń Generali jako jedyne w Polsce posiada tak rozbudowaną ofertę ubezpieczenia psa w ramach dedykowanego, indywidualnego ubezpieczenia. Warunki są jasne bez zbędnych „haczyków”. Jednym z wymagań, by pies mógł przystąpić do ubezpieczenia jest posiadanie wszystkich niezbędnych szczepień zwierzaka, ponadto pies musi posiadać numer chip.
Biorąc pod uwagę, iż klienci coraz częściej szukają ochrony ubezpieczeniowej dla swoich psów, bez wątpienia jest to jedna z lepszych propozycji na rynku ubezpieczeń. Warto zapoznać się z nią i porozmawiać z doradcą, który chętnie odpowie na każde pytanie i omówi każdy punkt umowy przed podpisaniem.

Ubezpieczenie dla psa to żadna fanaberia – to znak, że jesteśmy odpowiedzialni i troszczymy się o wszystkich członków naszej rodziny, także tych czworonożnych.

Szczegółowe zasady działania ubezpieczenia zawarte są w OWU „Generali, z myślą o Twoim psie, bezpieczny.pl” dostępnych na generali.pl.

Więcej szczegółów o ofercie Ubezpieczenie psa - Generali

 

 

Artykuł sponsorowany

 

 

Olga Dąbska

Milena Kostrubiec

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość