Nr 1 2020
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

Ubezpieczenie psa – czy jest możliwe i jaki ma zakres?

Ubezpieczenie psa cieszy się sporym zainteresowaniem na Zachodzie. Takie polisy dostępne są tam już od kilkudziesięciu lat. Ubezpieczenie dla czworonoga może okazać się przydatne w wielu sytuacjach, w tym kiedy jest on ofiarą lub sprawcą wypadku.

 

Ubezpieczenie psa w Polsce staje się coraz bardziej popularne, o czym świadczy rosnąca oferta polis dla czworonogów. Niektóre firmy zastrzegają sobie możliwość objęcia nimi określonej liczby zwierząt, które nie mogą być trzymane w celach hodowlanych bądź handlowych czy zamieszkiwać poza gospodarstwem domowym.

 

Ubezpieczenie psa w Polsce staje się coraz bardziej popularne, o czym świadczy rosnąca oferta polis dla czworonogów. Niektóre firmy zastrzegają sobie możliwość objęcia nimi określonej liczby zwierząt

 

Czy można ubezpieczyć psa?

Ubezpieczenie psa jest jak najbardziej możliwe i znajduje się w ofercie coraz większej liczby firm ubezpieczeniowych w Polsce. Stanowić może osobny produkt bądź część ubezpieczenia mieszkań i domów – wówczas znajdzie się pod ochroną tak jak budynek i wchodzące w jego wyposażenie sprzęty. To drugie rozwiązanie zapewniają m.in. towarzystwo PZU, Proama, Concordia, Link4, Generali, Compensa. Zanim kupisz polisę, dobrze przeanalizuj jej zakres i warunki. Szczególnie powinno się zwrócić uwagę na kwestie wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela, żeby zapobiec na przyszłość wszelkim nieporozumieniom.

 

Pies przez wielu uważany jest za jednego z domowników, najlepszego przyjaciela, członka rodziny. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że chce się go ubezpieczyć. Podobnie, jak w przypadku ludzi, tak i u czworonogów nigdy nie wiadomo, czy pojawi się konieczność poddania leczeniu, czy dojdzie do wypadku. Mając na uwadze dobro pupila, na ewentualność takich sytuacji warto zdecydować się na ubezpieczenie dla psa.

 

 

Ubezpieczenie psa – co zawiera pakiet podstawowy?

Ubezpieczenie psa w większości przypadków dostępne jest w różnych wariantach. Ten podstawowy obejmuje przeważnie koszty leczenia pupila jako konsekwencji zdrowotnych powstałych w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie może być bardzo pomocne i pokryć koszty leków, badań, koniecznych zabiegów, pobytu w lecznicy, specjalnej żywności. W niektórych firmach polisa pokrywa też koszty uśpienia i pochowania psa, jeśli będzie to związane z konsekwencjami zdrowotnymi wypadku.

 

Standardowe ubezpieczenie psa zawiera zazwyczaj OC właściciela zwierzęcia. Okaże się ono przydatne się w sytuacji, kiedy czworonóg ugryzie kogoś czy zarysuje karoserię czyjegoś samochodu. Wówczas ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu należyte świadczenie. Jednak oferta OC niektórych ubezpieczycieli nie obejmuje swoim zakresem szkód wyrządzonych nieumyślnie czy powstałych w wyniku rażącego niedbalstwa.

 Ubezpieczenie psa jest jak najbardziej możliwe i znajduje się w ofercie coraz większej liczby firm ubezpieczeniowych w Polsce.

 

Ubezpieczenie na psa – co może jeszcze zawierać?

Osoby wybierające wariant rozszerzony otrzymują dodatkowe pomoce. Jedną z nich jest assistance medyczny. Rozumie się przez to pomoc dla osoby poszkodowanej przez czworonoga. Ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty wizyt lekarskich, transportu medycznego czy dostawy leków. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne, gdyż nawet jeśli bezgranicznie ufasz swojemu pupilowi, zawsze jest ryzyko, że jego zwierzęce instynkty mogą wziąć górę. Nawet psu o bardzo łagodnym charakterze mogą zdarzyć się nieprzewidywalne zachowania. Wówczas konsekwencje spadają na właściciela. To on oprócz dbania o bezpieczeństwo czworonoga musi mieć na uwadze bezpieczeństwo osób, które mają z nim styczność. Wybrane firmy oferują też w ramach ubezpieczenia środki na poszukiwania zaginionego psa, lecz ubezpieczyciel może zastrzec, że nie obejmuje odpowiedzialnością finansową ucieczki zwierzęcia z domu. Wiele polis zapewnia też opiekę nad zwierzętami domowymi w przypadku, gdy ich właściciel jest hospitalizowany. W ramach tego pies wyprowadzany jest na spacer, karmiony i utrzymana jest jego higiena.

 

 

Ile kosztuje ubezpieczenie psa?

Cena ubezpieczenia psa będzie różnić się w zależności od firmy i pakietu, na który się zdecydujemy. Zróżnicowanie polis bywa naprawdę duże, dlatego przed jej nabyciem warto zestawić ze sobą przynajmniej kilka konkurencyjnych ofert. Roczny koszt polisy wynosić może od 200 zł do 700 zł.

 

 

Olga Dąbska

Milena Kostrubiec

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość
11000232
 

Producent: 

TRIXIE

wysyłamy w 48 godziny

3539
149.80  159.80   

Linia produktowa: 

Josera Festival Adult, 

Waga opakowania (kg): 

15, 

Wielkość pupila: 

Uniwersalne, 

Producent: 

JOSERA

Faza życia: 

Dorosły, 

Wiek pupila od: 

12 miesiąca, 

Białko dominujące: 

Drób

Karma Super Premium dla psów Josera Festival Bezglutenowa karma dla wybrednych, dorosłych psów średnich i dużych ras Swoją wyjątkową smakowitość karma zawdzięcza granulkom otoczonym w pysznym sosie oraz dodatkowi łososia. Może być podawana w formie...
Kupując ten produkt otrzymasz: 37 pkt
wysyłamy w 48 godziny
+

55093
37.98   

Wielkość pupila: 

Rasy duże, 

Waga opakowania (kg): 

1.4, 

Producent: 

ROYAL CANIN

Faza życia: 

Dorosły, 

Białko dominujące: 

Produkty pochodzenia zwierzęcego

Royal - Canin Maxi Adult Zalety Skład Opinie eBook Promocje Pytania i porady Maxi Adult Rozwiązanie żywieniowe opracowane specjalnie dla dorosłych psów, powyżej 15 miesiąca życia, ras dużych, o masie ciała 26-44 kg. Dowiedz się...
Kupując ten produkt otrzymasz: 9 pkt
wysyłamy w 48 godziny
+