Nr 1 2020
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

Ubezpieczenie psa – czy jest możliwe i jaki ma zakres?

Ubezpieczenie psa cieszy się sporym zainteresowaniem na Zachodzie. Takie polisy dostępne są tam już od kilkudziesięciu lat. Ubezpieczenie dla czworonoga może okazać się przydatne w wielu sytuacjach, w tym kiedy jest on ofiarą lub sprawcą wypadku.

 

Ubezpieczenie psa w Polsce staje się coraz bardziej popularne, o czym świadczy rosnąca oferta polis dla czworonogów. Niektóre firmy zastrzegają sobie możliwość objęcia nimi określonej liczby zwierząt, które nie mogą być trzymane w celach hodowlanych bądź handlowych czy zamieszkiwać poza gospodarstwem domowym.

 

Ubezpieczenie psa w Polsce staje się coraz bardziej popularne, o czym świadczy rosnąca oferta polis dla czworonogów. Niektóre firmy zastrzegają sobie możliwość objęcia nimi określonej liczby zwierząt

 

Czy można ubezpieczyć psa?

Ubezpieczenie psa jest jak najbardziej możliwe i znajduje się w ofercie coraz większej liczby firm ubezpieczeniowych w Polsce. Stanowić może osobny produkt bądź część ubezpieczenia mieszkań i domów – wówczas znajdzie się pod ochroną tak jak budynek i wchodzące w jego wyposażenie sprzęty. To drugie rozwiązanie zapewniają m.in. towarzystwo PZU, Proama, Concordia, Link4, Generali, Compensa. Zanim kupisz polisę, dobrze przeanalizuj jej zakres i warunki. Szczególnie powinno się zwrócić uwagę na kwestie wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela, żeby zapobiec na przyszłość wszelkim nieporozumieniom.

 

Pies przez wielu uważany jest za jednego z domowników, najlepszego przyjaciela, członka rodziny. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że chce się go ubezpieczyć. Podobnie, jak w przypadku ludzi, tak i u czworonogów nigdy nie wiadomo, czy pojawi się konieczność poddania leczeniu, czy dojdzie do wypadku. Mając na uwadze dobro pupila, na ewentualność takich sytuacji warto zdecydować się na ubezpieczenie dla psa.

 

 

Ubezpieczenie psa – co zawiera pakiet podstawowy?

Ubezpieczenie psa w większości przypadków dostępne jest w różnych wariantach. Ten podstawowy obejmuje przeważnie koszty leczenia pupila jako konsekwencji zdrowotnych powstałych w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie może być bardzo pomocne i pokryć koszty leków, badań, koniecznych zabiegów, pobytu w lecznicy, specjalnej żywności. W niektórych firmach polisa pokrywa też koszty uśpienia i pochowania psa, jeśli będzie to związane z konsekwencjami zdrowotnymi wypadku.

 

Standardowe ubezpieczenie psa zawiera zazwyczaj OC właściciela zwierzęcia. Okaże się ono przydatne się w sytuacji, kiedy czworonóg ugryzie kogoś czy zarysuje karoserię czyjegoś samochodu. Wówczas ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu należyte świadczenie. Jednak oferta OC niektórych ubezpieczycieli nie obejmuje swoim zakresem szkód wyrządzonych nieumyślnie czy powstałych w wyniku rażącego niedbalstwa.

 Ubezpieczenie psa jest jak najbardziej możliwe i znajduje się w ofercie coraz większej liczby firm ubezpieczeniowych w Polsce.

 

Ubezpieczenie na psa – co może jeszcze zawierać?

Osoby wybierające wariant rozszerzony otrzymują dodatkowe pomoce. Jedną z nich jest assistance medyczny. Rozumie się przez to pomoc dla osoby poszkodowanej przez czworonoga. Ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty wizyt lekarskich, transportu medycznego czy dostawy leków. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne, gdyż nawet jeśli bezgranicznie ufasz swojemu pupilowi, zawsze jest ryzyko, że jego zwierzęce instynkty mogą wziąć górę. Nawet psu o bardzo łagodnym charakterze mogą zdarzyć się nieprzewidywalne zachowania. Wówczas konsekwencje spadają na właściciela. To on oprócz dbania o bezpieczeństwo czworonoga musi mieć na uwadze bezpieczeństwo osób, które mają z nim styczność. Wybrane firmy oferują też w ramach ubezpieczenia środki na poszukiwania zaginionego psa, lecz ubezpieczyciel może zastrzec, że nie obejmuje odpowiedzialnością finansową ucieczki zwierzęcia z domu. Wiele polis zapewnia też opiekę nad zwierzętami domowymi w przypadku, gdy ich właściciel jest hospitalizowany. W ramach tego pies wyprowadzany jest na spacer, karmiony i utrzymana jest jego higiena.

 

 

Ile kosztuje ubezpieczenie psa?

Cena ubezpieczenia psa będzie różnić się w zależności od firmy i pakietu, na który się zdecydujemy. Zróżnicowanie polis bywa naprawdę duże, dlatego przed jej nabyciem warto zestawić ze sobą przynajmniej kilka konkurencyjnych ofert. Roczny koszt polisy wynosić może od 200 zł do 700 zł.

 

 

Olga Dąbska

Milena Kostrubiec

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość
66253
37.99   

Wielkość pupila: 

Uniwersalne, 

Waga opakowania (kg): 

0.2, 

Producent: 

SMART BONES

Faza życia: 

Dorosły, 

Białko dominujące: 

Produkty pochodzenia zwierzęcego

Gryzak z kurczakiem dla psów wszystkich ras. SmartBones to smaczne i zdrowe przekąski, które mogą być podawane między posiłkami, sprawiając wiele radości czworonogom i budując dobre relacje pomiędzy właścicielem a psem. Smart Bones Chicken Sticks przeznaczone są dla każdego psa. Zewnętrzna...
Kupując ten produkt otrzymasz: 9 pkt
wysyłamy w 72 godziny
+

61256
22.06   

Waga opakowania (kg): 

0.158, 

Producent: 

SMART BONES

Faza życia: 

Dorosły, 

Białko dominujące: 

Produkty pochodzenia zwierzęcego

Gryzak z batatami i piersią kurczaka dla psów ra średnich. Dla miłośników psów, SmartBones to smaczne i zdrowe przekąski pomiędzy posiłkami, które wzmacniają relację właściciela z psem i sprawiają wiele radości naszym czworonożnym przyjaciołom.   Najważniejsze cechy: Ze...
Kupując ten produkt otrzymasz: 6 pkt
wysyłamy w 72 godziny
+

61253
22.06   

Wielkość pupila: 

Rasy średnie, 

Waga opakowania (kg): 

0.158, 

Producent: 

SMART BONES

Faza życia: 

Dorosły, 

Białko dominujące: 

Produkty pochodzenia zwierzęcego

Gryzak o smaku wołowiny dla psów ras średnich. Dla miłośników psów, SmartBones to smaczne i zdrowe przekąski pomiędzy posiłkami, które wzmacniają relację właściciela z psem i sprawiają wiele radości naszym czworonożnym przyjaciołom. Gryzaki nie zawierają surowej skóry, dzięki czemu są...
Kupując ten produkt otrzymasz: 6 pkt
wysyłamy w 72 godziny
+