Nr 1 2020
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

Psy, które ratują życie! Poznaj pracę psów ratowników

Psy bez wątpienia są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Każdy pies dla swojego właściciela jest w stanie zrobić prawie wszystko, ale istnieje grupa psów, które potrafią naprawdę ciężko pracować, by ocalić to co dla człowieka najcenniejsze – życie.

Od 2014 we Wrocławiu działa pierwsza na Dolnym Śląsku i jednocześnie największa w południowo-zachodniej Polsce jednostka wykorzystująca psy ratownicze do poszukiwań osób zaginionych w terenie oraz w gruzowiskach - Ochotnicza Straż Pożarna - Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego. Jest to organizacja pożytku publicznego, co oznacza, że każdy podatnik może ją wesprzeć 1% podatku. Dlaczego warto? Bo ten 1% podatku pomaga im spełniać misję niesienia pomocy innym.  Szkolenie umiejętności naszych psich nosów jak również ich przewodników to proces ciągły i nieprzerwany. Szkolimy się przy każdej nadarzającej się okazji, często korzystając z własnych umiejętności i zasobów, nie stroniąc od doświadczeń i uprzejmości innych grup i formacji z całej Europy. Potrzebne są nam jednak nowe pomysły, nowi szkoleniowcy, nowe możliwości doskonalenia swoich umiejętności, które niejednokrotnie przekraczają nasze możliwości finansowe – mówią sami ratownicy.

 

Pies w zgliszczach szuka ludzi.

Jak pomagają psy ratownicze?

Narzędziem pracy psa ratowniczego jest nos. Wrocławskie psy ratownicze szkolone są do poszukiwań osób przy wykorzystaniu tzw. górnego wiatru. Namierzają zapach osoby, a następnie doprowadzają do niej przewodnika. Dzięki takiej metodzie poszukiwań, w przeciwieństwie do psów tropiących, psy ratownicze nie potrzebują śladu zapachowego osoby poszukiwanej. Szybkość i skuteczność psów sprawia, że w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych są niezastąpione. Jeden pies w ciągu 30 minut może przeszukać obszar o powierzchni nawet 8 ha, 10 osób przeszukuje ten sam teren w czasie nawet do 3 godzin. W analogicznym czasie zespół ratowniczy z psem może przeszukać obszar nawet do 50 ha.

 

Pies ratownik - bezustannie gotowy do niesienia bezpłatnej pomocy!

Ratownicy oraz ich psy są gotowi do podjęciach działań 24h na dobę. Do działań poszukiwawczo - ratowniczych może nas zadysponować dowodzący akcją policjant lub Kierujący Działaniem Ratowniczym strażak za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Co ważne, OSP poszukuje bezpłatnie. Straż utrzymuje się z dotacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, darowizn oraz ze środków przekazywany z tytułu 1% podatku – dlatego ten 1% jest tak ważny.

 

Jak możesz pomóc?

Aby przekazać darowiznę z tytułu 1%, należy w odpowiednim miejscu zeznania podatkowego (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 lub PIT-38) wpisać:

KRS: 0000210785

Pies odnaleziony w ruinach i zgliszczach domu.

Pies ratownik ze straży przeszukuje teren lasu w poszukiwaniu zaginionych.

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość
66253
37.99   

Wielkość pupila: 

Uniwersalne, 

Waga opakowania (kg): 

0.2, 

Producent: 

SMART BONES

Faza życia: 

Dorosły, 

Białko dominujące: 

Produkty pochodzenia zwierzęcego

Gryzak z kurczakiem dla psów wszystkich ras. SmartBones to smaczne i zdrowe przekąski, które mogą być podawane między posiłkami, sprawiając wiele radości czworonogom i budując dobre relacje pomiędzy właścicielem a psem. Smart Bones Chicken Sticks przeznaczone są dla każdego psa. Zewnętrzna...
Kupując ten produkt otrzymasz: 9 pkt
wysyłamy w 72 godziny
+

61256
22.06   

Waga opakowania (kg): 

0.158, 

Producent: 

SMART BONES

Faza życia: 

Dorosły, 

Białko dominujące: 

Produkty pochodzenia zwierzęcego

Gryzak z batatami i piersią kurczaka dla psów ra średnich. Dla miłośników psów, SmartBones to smaczne i zdrowe przekąski pomiędzy posiłkami, które wzmacniają relację właściciela z psem i sprawiają wiele radości naszym czworonożnym przyjaciołom.   Najważniejsze cechy: Ze...
Kupując ten produkt otrzymasz: 6 pkt
wysyłamy w 72 godziny
+

61253
22.06   

Wielkość pupila: 

Rasy średnie, 

Waga opakowania (kg): 

0.158, 

Producent: 

SMART BONES

Faza życia: 

Dorosły, 

Białko dominujące: 

Produkty pochodzenia zwierzęcego

Gryzak o smaku wołowiny dla psów ras średnich. Dla miłośników psów, SmartBones to smaczne i zdrowe przekąski pomiędzy posiłkami, które wzmacniają relację właściciela z psem i sprawiają wiele radości naszym czworonożnym przyjaciołom. Gryzaki nie zawierają surowej skóry, dzięki czemu są...
Kupując ten produkt otrzymasz: 6 pkt
wysyłamy w 72 godziny
+