Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Podaruj zwierzakowi spokojne Święta!

To, co czyni Święta wyjątkowymi – rodzinne spotkania, choinka i radosny harmider dla psa i kota są najczęściej źródłem stresu. Dlatego, jeżeli chcemy by były to również dla nich zdrowe i szczęśliwe Święta w pierwszej kolejności zadbajmy o ich spokój i dobre samopoczucie.

 

Prawda jest taka, że gdyby zwierzęta mogły wybierać – zrezygnowałyby ze Świąt zupełnie. To nie są dobre dni dla istot, które nie lubią zmian i nade wszystko cenią Święty spokój. Nowe przedmioty w domu – choinka i inne ozdoby mogą budzić zainteresowanie, ale to też bodziec, który może wywołać rozdrażnienie. Jeszcze gorzej na zwierzęta mogą wpłynąć goście – szczególnie ci, którzy koniecznie chcą naszego zwierzaka pogłaskać – niezależnie od tego, czy on ma na to ochotę. Koty wychodzące mają nieco lepiej – mogą przeczekać ten czas w swoich ulubionych miejscach, ale przecież i one kiedyś muszą wrócić do domu i zależy nam na tym, aby wróciły do niego z chęcią. Kulminacyjnym punktem jest Sylwester – goście, hałasy, fajerwerki – jedne zwierzęta znoszą go lepiej, inne gorzej – ale zawsze jest to dla nich stresująca noc. Co więc zrobić, aby im pomóc? Albo definitywnie odwołać Święta i Sylwestra, albo zafundować im karmę Royal Canin CALM

Czym jest karma Royal Canin CALM?

Dieta CALM jest światową innowacją w terapii stresu zwierząt. Receptura karmy opiera się na naturalnych składnikach m.in. enzymach zawartych w mleku matki. Pośród kluczowych, aktywnych składników najważniejsze są dwa - Alfa-kazozepina oraz  L-tryptofan – oba składniki są zupełnie naturalne i w niezwykły sposób działają na układ nerwowy zwierzęcia. Alfa-kazozepina wpływa na regulację stresu, a L-tryptofan odgrywa kluczową rolę w kontrolowaniu lęku, snu oraz łaknienia. Co ważne – oba składniki działają łagodnie na naszego zwierzaka, nie otumaniają i nie uzależniają.

Kiedy zalecane jest stosowanie karmy Royal Canin CALM?

Przede wszystkim na kilka tygodni przed stresującym dla zwierzaka wydarzeniem – Świętami, przeprowadzką, podróżą, remontem. Terapia powinna się rozpocząć minimum 10 dni wcześniej, ale optymalnie zaleca się 3-4 tygodnie. Wprowadzenie tej karmy jest zalecane przez lekarzy przed ważnym wydarzeniem, ale jeżeli istnieją wskazania, może być ona codzienną karmą zwierzęcia. Oprócz aktywnych, uspokajających składników znajdziemy w niej wszystkie niezbędne składniki do prawidłowego żywienia. Karmę można stosować u psów i kotów, których waga nie przekracza 15 kg i ponieważ jest bezpieczna dla każdego zwierzaka, jej stosowanie nie musi być konsultowane z lekarzem weterynarii.

 Piękne Święta – także dla zwierząt!

Jeżeli zadbamy o dobre samopoczucie naszych zwierząt i wyeliminujemy stres, Święta mogą być dla nich fantastycznym czasem. Poświęćmy go na długie, wspólne spacery z psami i zabawę z kotami. Stwórzmy zwierzakom Święta, o jakich marzą i nie zapomnijmy o drobnych upominkach – przysmakach i zabawkach. W końcu w Święta każdy powinien być szczęśliwy!

 

Teksty na blogu nie są poradą lekarską oraz nie zastępują wizyty u lekarza weterynarii.

 

 Szczeniak i kot śpią przytuleni na legowisku przy kominku.

 

Komentarze

Nowa wiadomość
używam od 2 miesięcy - kot po adopcji - rewelacyjnie wycisza