Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Opakowania ekologiczne w sklepie zoologicznym Fera.pl

Ekologia to nie tylko moda – to konieczność zatroszczenia się o nasz świat – nasze zdrowie, naturę i życie. Każdy, drobny gest ma znaczenie. Naszą cegiełką są ekologiczne opakowania – teraz możesz być eko także z nami.


Żyjemy w czasach coraz większej świadomości ekologicznej. Z każdej strony niemalże atakują nas szyldy nawołujące do ekologii, dbania o środowisko i życia w zgodzie z naturą. To nie tylko puste frazesy, dbałość o ekologię to nasz obowiązek – inaczej naszym wnukom pozostawimy po sobie zdegradowane, zniszczone środowisko, które jeszcze trudniej niż teraz będzie ocalić.

 

Ekologiczne pakowanie paczek.

 

Ekologia – zaczynamy zmiany od siebie

Kiedy myślimy o ratowaniu świata w skali makro, to samo wyobrażenie nas przerasta – nikt w pojedynkę tego nie zrobi. Dlatego konieczne jest to, aby każdy skupił się na sobie i na drobnych, codziennych czynnościach, a efekt skali sprawi, że razem możemy dokonać prawdziwego cudu.

Dbałość o środowisko zaczyna się od codziennych, drobnych wyborów – oszczędności wody, oszczędności światła, wyboru roweru lub komunikacji miejskiej. Niektóre decyzje są dla nas oczywiste, na niektóre kompromisy nam się trudniej zgodzić. Stałe przyzwyczajenia trudno zmienić z dnia na dzień – a niektóre z pozoru są kosztowniejsze. Warto jednak dostrzec ich dodatkową wartość – dla świata i środowiska.

 

 

Opakowania ekologiczne w Fera.pl

Jesteśmy firmą, której zależy. Przede wszystkim na zdrowym i szczęśliwym życiu zwierząt, ale w szerszej perspektywie na środowisku i zdrowym życiu w ogóle. Wprowadzone przez nas opakowania ekologiczne, to drobna cegiełka w dbałość o ekologię teraz możesz wraz z nami pomóc naturze i światu - wystarczy, że wybierzesz w zamówieniu ekologiczne opakowanie paczki, a my do zapakowania użyjemy materiału przyjaznego naturze, bez plastiku.

 

Opakowania ekologiczne w Fera.pl

 

Symbole ekologiczne na opakowaniach

Chociaż ekologia jest obecnie bardzo popularna i ze znakami ekologicznymi mamy do czynienia niemalże codziennie, warto wiedzieć, co oznaczają i na które powinniśmy zwracać szczególną uwagę.

Symbole ekologiczne zamieszcza się na produktach po to, by klient miał świadomość, że dany produkt został wykonany z troską o środowisko naturalne. Co ważne, taki symbol ekologii jest nadawany przez administrację rządową oraz publiczne lub prywatne organizacje i stowarzyszenia konsumenckie.

Rodzaje znaków możemy podzielić na trzy grupy – te dotyczące żywności, produktów oraz opakowań. W naszym przypadku istotna jest ta trzecia grupa znaków, które informują, że opakowanie jest wykonane z surowców biodegradowalnych, nadających się do ponownego przetworzenia. Do najpopularniejszych symboli opakowania eco należą:
  • Opakowanie nadające się do recyklingu (recycling) – na opakowaniach, które mogą być ponownie przetworzone, a wyprodukowane są z odzyskanych surowców innego lub podobnego produktu
  • Opakowania biodegradowalne (compostable) – na opakowaniach, które rozkładają się podczas kompostowania bez szkody dla środowiska
  • Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza – symbol zachęcający do dbałości o czystość środowiska
  • Euroliść - jest lokowany obligatoryjnie na wszystkich paczkowanych produktach ekologicznych, wyprodukowanych w UE.
  • Zielony punkt znak - to informacja, że za opakowanie została wniesiona opłata recyklingowa przez producenta
  • Możliwość ponownego wykorzystania – symbol na opakowaniach nadających się do wielokrotnego użytku np. kanistrach, butelkach czy słoikach.

 

 

Ekologia jest kosztowna – ale się opłaca

Za produkty eko i bio zwykle musimy więcej zapłacić. Dotyczy to zarówno jedzenia jak i ubrań czy usług. Wyższa cena z reguły jest wyznacznikiem jakości – produkcja jest bardziej czasochłonna, a materiały droższe. Jeżeli jednak zauważymy, że za ceną stoi wyższa jakość i ważny cel, łatwiej będzie nam podejmować świadome i lepsze decyzje. Jeżeli chcemy zmienić świat, zmieniajmy go do siebie, na tyle, jak dalece jesteśmy w stanie to robić. Bądźmy odpowiedzialni, wybierajmy odpowiedzialnie. Nasze codzienne wybory, naprawdę mają znaczenie – nawet jeśli na pierwszy rzut oka tego nie dostrzegamy.

 

Sprawdź w Fera.pl przechodząc do koszyka

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość