Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Najmniejsze psy miniaturki - spis ras i rekordy!

Mniejsze rasy psów zdobywają coraz większą popularność, co nie jest przypadkowe. Posiadanie psa mniejszej rasy może przynieść wiele korzyści, zarówno dla początkujących właścicieli, jak i tych z ograniczonymi warunkami mieszkaniowymi.

Najmniejsze rasy psów na świecie

Niewątpliwie dominującym czynnikiem wybierania mniejszych czworonóg jest wygoda, bo pies będzie całe życie mały. W porównaniu do ich większych odpowiedników, małe rasy psów mogą lepiej dopasować się do określonego stylu życia. Warto zauważyć, że wybierając mniejszą rasę, nie tylko zyskujemy towarzysza o bardziej dogodnych rozmiarach, ale także może być łatwiejszy w utrzymaniu i tańszy w kwestii karmienia. Po prostu zjada on mniej karmy dla psa. Oczywiście nie jest to uniwersalna zasada i może się okazać, że mały pies przyniesie wielkie koszty. Cechy rasy nie zawsze się sprawdzają, a nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć choroby zwierzęcia. Jednak nawet te kieszonkowe psiaki potrzebują ruchu, aby cieszyć się zdrowym życiem. Mniejszy pies nie oznacza mniejszej odpowiedzialności.

 

 

Oto kilka z popularniejszych małych ras na świecie:

Chihuahua – jest powszechnie uważana za najmniejszą rasę psów na świecie. Chihuahua to jedna z najpopularniejszych mniejszych ras psów. Rasa dobrze przystosowuje się do życia w mieszkaniu i jest bardzo lojalna wobec swojego właściciela. Te najmniejsze psy świata osiągają wagę ok. 1-2 kilogramów. Chihuahua można uznać też za najmniejszego psa obronnego.

Pomeranian – to rasa żywa i ciekawska. Dzięki majestatycznej sierści, lisiej twarzy i porywającej osobowości jest chętnie wybierany. Jego wygląd jest „zabawkowy”, jednak żadne zwierzę to nie zabawka! Pomeraniany są czujne, inteligentne i łatwo się szkolą, co czyni je świetnymi psami stróżującymi i rodzinnymi zwierzętami domowymi. Przystosowują się zarówno do miasta, jak i do spokojnego życia, lubią zabawę i krótkie spacery. Ważą około 1,5-3 kilogramów.

Maltańczyk – łatwo podbijają serca swoimi pięknymi rysami pyszczka i kochającą osobowością. Pomimo królewskiego wyglądu są wytrzymałe i są czujnymi psami stróżującymi. Ich długa, biała sierść wymaga codziennego szczotkowania i regularnych kąpieli. Maltańczyki są inteligentne i łatwo się uczą. Ważą około 1,5-3 kilogramów.

Rosyjski toy – te psy mają umiarkowany poziom energii i lubią regularne ćwiczenia, niezależnie od tego, czy jest to spacer, czy zabawa na podwórku. Ze względu na niewielkie rozmiary na spacerach zaleca się używanie szelek zamiast obroży. Historia rosyjskiego toya sięga czasów rosyjskiej arystokracji. Jego rozmiar i urok osobisty sprawiają, że jest często wybieraną rasą. Ważą około 2 kilogramów.

Yorkshire Terrier – yorki są wytrwałe, odważne i apodyktyczne. Mimo małego rozmiaru uwielbiają głośno szczekać. Są popularnymi towarzyszami mieszkańców miast i doskonałymi psami stróżującymi. Są inteligentne i dobrze reagują na trening. Ważą około 2-3 kilogramy.

Papillon – to ciekawy i piękny pies, który pomimo wyrafinowanego wyglądu jest wytrzymały i odporny. Mają wyraźne, duże uszy w kształcie skrzydeł, są dostępne w różnych kolorach i mają długą, jedwabistą sierść. Są delikatne, eleganckie i są doskonałymi towarzyszami. Pierwotnie hodowane jako towarzyszki szlachcianek, papillony mają bogatą historię pojawiania się na obrazach. Ważą około 3-4 kilogramy.

Grzywacz chiński –. dzięki wyjątkowemu wyglądowi cętkowanej różowej skóry, czubatej fryzury, futrzanych skarpetek i pierzastego ogona, chiński grzywacz wyróżnia się na tle innych ras. Pomimo nietuzinkowego wyglądu, grzywacze chińskie są eleganckie i pełne wdzięku. Ważą około 3-5 kilogramów

Shih tzu – popularna rasa, która jest ceniona dzięki pięknej sierści i uniwersalności. Mogą mieszkać w mieszkaniach i dobrze radzą sobie z dziećmi. Shih tzu wymagają niewielkiej ilości ruchu, więc nie przeszkadzają im krótkie spacery i zabawa w domu. Ważą około 4-7 kilogramów.

Mops – mopsy są bardzo uniwersalnymi psami. Są szczęśliwe w mieście i na wsi, z dziećmi i starszymi ludźmi, jako jedyne zwierzęta domowe lub w stadzie. Warto pamiętać, że to rasa brachycefaliczna i mogą mieć problemy zdrowotne, mimo swojego słodkiego wyglądu. Ważą około 6-8 kilogramów.

 

 

Najmniejsze rasy psów w Polsce

Większość małych psów popularnych na świecie, są również popularne w Polsce. Na polskich ulicach można spotkać chihuahau, maltańczyki, mopsy, yorki i szpice miniaturowe, czyli pomeraniany. W ich małych ciałach często drzemie wielki charakter, są także świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają małe mieszkania, ale chcą mieć czworonoga. Takie psy są delikatniejsze niż ich więksi psi koledzy, dlatego trzeba z nimi uważać. Mimo że większość z tych ras dobrze odnajdzie się w towarzystwie dzieci, to trzeba pamiętać, aby nadzorować pupila podczas kontaktu z maluchem.

Może Cię zainteresować: Największe psy świata

 

Najmniejszy pies świata - rekordy Guinessa

Nie będzie zaskoczeniem, że rekord Guinessa dla najmniejszego psa świata należy do chihuahua. Piesek Pearl ma 9,14 centymetrów wysokości i waży niespełna 550 gramów. Długość najmniejszego psa świata wynosi 12,7 cm. Dotychczasową rekordzistką była Miracle Milly. Miała 9,65 cm wysokości i ważyła 500 gramów. Do 2013 rekord należał do znanego psa Boo Boo, który liczył 10,16 cm wysokości i występował w filmach na YouTube.

 

Alekandra Drzewińska

Zdjęcia: Canva.com

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość