Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Kot Achilles wytypuje wyniki meczów Mistrzostw Świata 2018!

Do rozpoczęcia Mistrzostw Świata 2018 w piłce nożnej pozostało niespełna kilka dni. Piłkarska gorączka ogarnęła cały świat i nie zabrało również jak co roku zwierzęcego akcentu. Typowanie wyników meczów przez zwierzęta to już tradycja – wyniki tegorocznego Mundialu będzie typował kot!

Wielki sukces ośmiornicy Paul!

Jednym z najbardziej znanych zwierzaków typujących wyniki jest ośmiornica Paul, która swoja karierę zrobiła podczas piłkarskich mistrzostw świata w Republice Południowej Afryki w 2010 r. Mieszkaniec akwarium w Oberhausen odgadł wyniki wszystkich siedmiu spotkań reprezentacji Niemiec, oraz wygraną Hiszpanii w finale. Typowania Paula były transmitowane na żywo do wielu krajów. 

W lipcu 2010 r. rosyjska firma bukmacherska Bet League zaproponowała akwarium w Oberhausen 100 tysięcy euro w zamian za Paula. Ponadto ośmiornica miała otrzymywać miesięcznie 5 tysięcy dolarów pensji. Do sierpnia 2010 r. Paul otrzymał prawie 200 ofert pracy! Wystąpił w reklamach, książkach oraz użyczył wizerunku zabawkom - słowem - prawidzwa gwiazda. 

 

Polska gwiazda – słonica Citta

Wśród zwierząt typujących wygrane drużyny, mamy polską reprezentantkę. Jest nią słonica Citta z krakowskiego ZOO. Nasza gwiazda zabłysnęła już podczas Euro 2012, trafinie typując zwycięzców ćwierćfinałów. Citta w tym roku ponownie została zaangażowana do pomocy w przewidywaniu przyszłości. Na rozgrzewkę wytypowała wynik ostatniego meczu kontrolnego Polaków z Litwinami i wskazała na wygraną naszej reprezentacji. Dobry początek i trzymamy kciuki za naszą, trąbalską koleżankę!

 

Kot Achilles – główny ekspert ds. typowania wyników Mistrzostw Świata w Rosji

W tym roku miejsce ośmiornicy Paul zajął kot Achilles, który na co dzień mieszka w Państwowym Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu. Achilles podobno ma niesamowity koci umysł, ale nie słyszy, więc podczas losowania na pewno nie będzie rozpraszany. Sam proces wyboru będzie odbywać się w podobny sposób, jak w przypadku ośmiornicy Paula - Achilles wskaże zwycięzcę, decydując się na jedną z podanych mu dwóch misek z jedzeniem. Na każdej z nich będzie flaga drużyny.

Kot już regularnie ćwiczy, analizując rozkład zespołów oraz harmonogram meczów. Podobno jednak czasem jednak trudno zmusić do treningu – my to zupełnie rozumiemy.

Czy kot powtórzy sukces Paula i Citty – jesteśmy pewni, że tak! W końcu to naprawdę wyjątkowe stworzenia.

ps. my też mamy swojego eksperta. Nasz chomik już przewidział, kto wygra Mundnial:

 

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość