Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Karmy Royal Canin - zindywidualizowane żywienie psów i kotów

Codzienna dieta zwierząt towarzyszących to kluczowy czynnik wspierający ich zdrowie i dobrą kondycję. Wśród opiekunów psów i kotów wzrasta świadomość, że właściwe żywienie to połączenie wysokiej jakości składników, odpowiednia podaż kalorii i wspomaganie pracy układu pokarmowego. Firmą, której produkty zdecydowanie wyróżniają się jakością receptur, jest Royal Canin – marka najczęściej rekomendowana przez lekarzy weterynarii.

 

Royal Canin – ponad 50 lat doświadczenia

Od 1968 roku firma Royal Canin dba o pełne pokrycie potrzeb żywieniowych psów i kotów, dzięki prawidłowo zbilansowanym recepturom karm. Połączenie wiedzy, doświadczenia oraz zaawansowanej technologii sprawia, że marka oferuje karmy przeznaczone zwierząt w każdym wieku i dostosowane do indywidualnych potrzeb zdrowotnych. Misją firmy jest opracowywanie karm precyzyjnie odpowiadających wymaganiom danego psa czy kota. Marka kieruje się ideą ciągłego rozwoju i pogłębiania wiedzy o potrzebach zwierząt towarzyszących, a także stale współpracuje z behawiorystami, opiekunami zwierząt i lekarzami weterynarii.

Z tych powodów produkty Royal Canin są najczęściej rekomendowane przez lekarzy weterynarii. Potwierdzają to badania ankietowe, przeprowadzone dwukrotnie w ciągu ostatnich lat. Poniżej przedstawiamy kryteria, dzięki którym Royal Canin znalazł się na pierwszym miejscu wśród marek polecanych przez lekarzy weterynarii.

 

Karmy Royal Canin - zindywidualizowane żywienie psów i kotów.

 

Wpływ zbilansowanej diety na zdrowie zwierząt w marce Royal Canin

W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie dobrostanem zwierząt. Jednym z jego elementów jest zdrowie, które opiekunowie mogą wspomagać prawidłowo zbilansowaną dietą. Należy jednak podkreślić, że w zależności od wieku, trybu życia, predyspozycji, rasy oraz indywidualnych cech psa czy kota zapotrzebowanie na poszczególne składniki pokarmowe jest różne.

Kluczem do zdrowia i dobrej kondycji zwierzęcia jest podawanie mu codziennie karmy o odpowiednich proporcjach białek, tłuszczy, witamin i innych składników pokarmowych. Ogromną rolę pełnią również takie składniki jak sole mineralne, witaminy, przeciwutleniacze czy nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega 3 i omega 6, które mają korzystny wpływ na stan skóry oraz sierści. Mając tego typu wiedzę, specjaliści Royal Canin opracowują precyzyjne receptury gotowych karm pełnoporcjowych, dostosowane do indywidualnych potrzeb zwierzęcia.

Dla zwierząt w okresie wzrostu przeznaczone są karmy o zwiększonej zawartości tłuszczy czy składników mineralnych, ponieważ organizm młodych psów i kotów potrzebuje więcej energii niż organizm zwierząt dorosłych. Natomiast po osiągnięciu pełnego rozwoju potrzeby żywieniowe uzależnione są od poziomu aktywności fizycznej i trybu życia. Z kolei w przypadku starszych osobników bardzo ważna jest odpowiednia podaż białka, zapobieganie ryzyku rozwoju nadwagi oraz wspomaganie organizmu zwierzęcia w opóźnianiu efektów starzenia.

W przypadku zwierząt chorych, np. alergików, prawidłowe żywienie odgrywa szczególną rolę, ponieważ dieta może pomagać w łagodzeniu objawów.

 

Lekarze weterynarii oceniają karmy Royal Canin dla psów i kotów – próba badawcza

Wyniki regularnie przeprowadzanych badań ankietowych potwierdzają, że Royal Canin to numer jeden wśród marek rekomendowanych przed lekarzy weterynarii.
W ostatnich latach badania przygotowała dwukrotnie firma CM Research, agencja badawcza skoncentrowana na branży weterynaryjnej i zoologicznej.

W badaniu udział wzięło blisko 300 lekarzy weterynarii z całej Polski. W badanej grupie 58% stanowiły kobiety i 42% mężczyźni, w wieku odpowiednio: 59% powyżej 36. roku życia i 49% osoby poniżej 36. roku życia. Doświadczenie zawodowe ankietowanych rozkłada się następująco: 21% osób pracuje w zawodzie od roku do 3 lat, 32% od 4 do 10 lat, 32% od 11 do 20 lat, natomiast 20% respondentów praktykuje od ponad 20 lat. Dane do analizy zebrano za pomocą ankiety internetowej.

Znaczna większość badanych (74%) wskazała, że rolą lekarza weterynarii jest rekomendacja żywieniowa, natomiast 65% osób oceniło, że takie zalecenia powinny być częścią każdej konsultacji.

Jednocześnie prawie wszyscy ankietowani przyznali, że odpowiednie żywienie jest ważne dla skuteczności leczenia oraz zmniejszania dolegliwości w chorobach przewlekłych.

 

Royal Canin – marka najwyższego zaufania wśród lekarzy weterynarii

Badanie ankietowe wskazało jednoznacznie, że marka Royal Canin jest najczęściej rekomendowana przez lekarzy weterynarii w Polsce. Firma ma w naszym kraju mocną pozycję zarówno pod względem świadomości marki, jak i sprzedaży. W ankietowanej grupie ponad 80% lekarzy weterynarii poleciło produkty Royal Canin przynajmniej raz w swojej praktyce lekarskiej, a ponad 50% robi to regularnie.

 

 

Co decyduje o tym, że lekarze weterynarii w Polsce rekomendują żywienie psów i kotów karmą Royal Canin?

Proces produkcji

We wszystkich fabrykach firmy Royal Canin proces produkcji podlega surowym kontrolom, co gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo produktów. Lekarze weterynarii podkreślają, jak ważna jest szczegółowa analiza wszystkich surowców stosowanych w produktach Royal Canin. Ponadto próbki wszystkich produktów i surowców są przechowywane są przez dwa lata (pełna identyfikowalność produktu).

Wysoka jakość składników pokarmowych i smakowitość

Lekarze weterynarii, którzy wzięli udział w badaniu, wskazywali na wysoką jakość składników pokarmowych i wartość odżywczą karm marki Royal Canin. W ich ocenie produkty firmy cechują się optymalnymi proporcjami składników odżywczych, w tym szczególnie podkreślano zawartość białka i węglowodanów.
Bardzo ważna jest również smakowitość karm Royal Canin, którą zauważyło ponad 70% badanych lekarzy. Respondenci wspominali, że nierzadko spotykali sytuacje, gdy leczone przez nich zwierzęta nie akceptują karm innych producentów.

Badania kliniczne i rozwój

Dla lekarzy weterynarii również istotne jest, że firma Royal Canin sprawdza skuteczność wszystkich swoich karm. To szczególnie ważne w przypadku karm weterynaryjnych, przeznaczonych dla zwierząt z problemami zdrowotnymi, które stosowane powinny być wyłącznie pod kontrolą lekarza.

Ponad 60% ankietowanych uznaje, że wśród producentów karm marka Royal Canin najbardziej angażuje się w rozwój medycyny weterynaryjnej. Ponadto firma umożliwia lekarzom oraz technikom weterynarii ciągły rozwój w zakresie dietetyki zwierząt towarzyszących. Jest to możliwe dzięki dostępowi do bazy szkoleniowej. Około 30% badanych ocenia, że materiały edukacyjne poświęcone żywieniu pozwalają lecznicy weterynaryjnej na udzielanie specjalistycznych porad żywieniowych.

 

Royal Canin – numer jeden wśród marek polecanych przez lekarzy weterynarii

Wysokiej jakości karmy o zindywidualizowanych recepturach mają istotny wpływ na zdrowie oraz dobrą kondycję psów i kotów. Świadomość znaczenia diety w życiu zwierzęcia stale rośnie u opiekunów, a dodatkowo zwiększają ją lekarze weterynarii podczas wizyt kontrolnych. Produkty Royal Canin to karmy o recepturach dostosowanych do wieku, rasy, stanu zdrowia oraz specyficznych potrzeb pokarmowych danego zwierzęcia, dlatego lekarze weterynarii najczęściej polecają tę właśnie markę swoim pacjentom.

 

 

Artykuł Royal Canin

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość