Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Karma dla psa Vet Expert

Raw Paleo o karma, która odzwierciedla naturalną dietę psa. To odważny powrót do korzeni. Prosty i krótki skład, znane każdemu składniki, bez dziwnych nazw w składzie – to pierwsza wyróżniająca cecha marki Raw Paleo. W tej marce liczy się jakość, nie ilość.
Karmy suche Raw Paleo o dwa warianty karm monoproteinowych – indyk oraz wołowina. W składzie na pierwszym miejscu znajduje się świeżo przygotowany indyk lub wołowina, a wersja suszona w dużej ilości na drugim miejscu. Dla Raw Paleo monoproteina to coś więcej niż tylko jedno źródło białka zwierzęcego, to także dopasowanie tłuszczu i sosu z danego mięsa do danego wariantu smakowego.

Karmy mokre Raw Paleo także charakteryzują się wysoką smakowitością i prostym składem. Żadnych wypełniaczy, bardzo krótka lista surowców, wyjątkowa jakość. Tylko tyle i aż tyle. Czyli wszystko czego rzeczywiście potrzebują psy.

 

Cechy karm dla psów VetExpert:

- świeżo przygotowane składniki
- wysoka zawartość mięsa
- prosta receptura
- monoproteina
- smakowita

 


FAQ

Dlaczego właśnie tak nazwa karmy VetExpert Raw Paleo?

Wybraliśmy nazwę Raw Paleo, bo jasno pokazuje jaka jest nasza filozofia i jak podchodzimy do żywienia psów czy kotów. „Raw” bo stawiamy na świeżość surowców. To klucz do wysokiej jakości substancji odżywczych oraz niezwykłej smakowitości naszych karm. „Paleo” bo sięgamy do korzeni, do najbardziej naturalnej diety psów i kotów. Dla nas dieta paleologiczna jest właśnie odzwierciedleniem wszystkiego tego, co potrzebują te zwierzęta.

 

Czym jest dieta paleologiczna w VetExpert?

Ogólnie mówiąc, to dieta dostosowana do genetycznych uwarunkowań i potrzeb organizmu. Co ważne, to z jednej strony powrót do korzeni i diety przodków, z drugiej to dieta, który jest dostosowana do wyzwań życia współczesnego. Podstawą takie podejścia w żywieniu psów i kotów jest stosowanie świeżo przygotowanych składników, krótkiej listy surowców, wysokiej zawartości mięsa o najwyższej jakości, ograniczenia poziomu węglowodanów i co ważne, dbanie o ich odpowiednie źródło, oraz wybieranie surowców o niskim indeksie glikemicznym.

 

Technologia produkcji karm Raw Paleo – dlaczego to takie ważne?

Co sprawia, że nasze karmy są tak wyjątkowe? Jednym z elementów jest odpowiedni proces produkcji. W naszych karmach stosujemy świeżo przygotowane surowce, które nie tylko wpływają na lepszą smakowitość karmy, ale także polepszają konsystencję krokietów. Dlaczego tak się dzieje? Bo takie surowce nie są wysoko przetworzone, nie ma konieczności uprzedniej obróbki surowca i do tego taki surowiec błyskawicznie trafia do produkcji. W końcu musi być świeży.

Warto tez przyjrzeć się samej technologii produkcji, bo to ona jest w stanie zadbać o jakość naszych produktów. To właśnie unikalna termiczna wytłaczarka pozwala na stosowanie w karmie dużej ilości świeżego mięsa. Ponadto zapewnia znacznie mniej agresywny proces gotowania w porównaniu z bardziej tradycyjnymi ekstruderami, a to wiąże się m.in. z zachowaniem strawności białek. Kończące proces dwustopniowe suszenie oraz wyjątkowy system powlekania próżniowego dodatkowo wpływają na smakowitość naszych karm.

 

Jak można dbać o jakość białka w przypadku karm suchych, skoro wykorzystywana jest ekstruzja?

Tajemnica dbania o jakość białka tkwi w odpowiednim procesie, który chroni białko i zapewnia maksymalną strawność i wartości odżywcze. Stosowanie odpowiednich parametrów podczas procesu produkcji sprzyja odpowiedniej jakości białka, w tym jego biodostępności.

 

Jaka jest korzyść z karm monobiałkowych VetExpert?

Podstawową korzyścią karm monobiałkowych jest ograniczenie niepożądanych reakcji na pokarm.

 

Ile mięsa jest w karmie VetExpert?

Karmy suche Raw Paleo charakteryzują się wysokim poziomem surowców mięsnych. W przypadku karmy suchej opartej na indyku, to aż 80% indyka w 100g produktu.

 

Czym różni się mięso w karmach Raw Paleo od mięsa w produktach innych marek?

Zawsze dbamy o najwyższą jakość surowców stosowanych w naszych karmach. Dlatego używamy świeżo przygotowanych lub suszonych surowców zgodnych z naszymi standardami. Przykładowo w karmie Raw Paleo Beef znajdziecie zarówno świeżo przygotowaną wołowinę, jak i suszoną wołowinę. Co najważniejsze, nie znajdziecie w naszych recepturach mięsa oddzielonego mechanicznie, które ze względu na niskie walory odżywcze, nie spełnia naszych wymogów.

 

Czy Raw Paleo stosuje się do „clean label”?

Tak. Wystarczy spojrzeć na nasze etykiety. Dla nas „clean label” to część naszej filozofii. Po pierwsze, krótki skład. Po drugie, czytając nasze składy wszystko jest zrozumiałe. Nie stosujemy składników o dziwnie brzmiących nazwach. Nie dla nasz wymyślne surowce, które tylko powodują zamieszanie w głowie opiekuna zwierzęcia. Czytasz skład i wiesz dokładnie co podajesz swojemu psu.

1 2
1 2