Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Jak zrobić zabawkę dla kota? Zobacz zabawki dla kotów diy

Zabawa to poważna sprawa: taki napis widniał kiedyś w przedsionku jednego z centrów handlowych we Wrocławiu. I gdy się głębiej nad tym zdaniem zastanowisz – zobaczysz w nim dużą mądrość. Zabawa rozwija naszą kreatywność, uczy i zabija nudę. Te same prawa dotyczą naszych kotów. Koty chcą się bawić, a my zdradzamy Ci 6 genialnych patentów na domowe zabawki dla kota. Zapraszamy do zab... lektury!

 

 

Nuda u kota to zwiastun kłopotów

Koty są z natury żywe i ciekawskie. To zwierzęta pełne pasji oraz energii: drapieżcy i łowcy, którzy potrzebują odpowiedniej ilości ruchu, a ruch zapewnia im zabawa.W chwili gdy kot nie zrealizuje swoich łowieckich potrzeb – szykują się kłopoty w postaci:

• obgryzionej kanapy, którą niedawno kupiłaś
• zniszczonych kwiatów doniczkowych, o które tak pieczołowicie dbałaś
• niespodziewanych ataków na twoje stopy, kiedy leżysz zrelaksowana w łóżku i czytasz ulubioną książkę
A to tylko trzy przykłady z brzegu… Kot, który nie zrealizuje swoich łowickich potrzeb, zaczyna być sfrustrowany (popatrz, masz tak samo) nieznośny, a nadmiar energii rozładowuje polując, na przykład, na twoje stopy. Ale tutaj z pomocą przychodzą zabawki dla kotów.

 

Kociak na drapaku jest gotowy do zabawy.Czy tego chcesz, czy nie, jedną z twoich misji jest zabawianie twojego kota, ale za to jego wdzięczność będzie nieoceniona! Koty naprawdę potrafią docenić to, że ich właściciel o nich dba. Odwdzięczają się:

• miłością
• nocnymi mruczankami, przy których zasypiasz jak dzidziuś
• grzaniem zmarzniętych stóp
• mizianiem i przytulankami
Koty mogą przedłużyć życie swoich właścicieli nawet o 10 lat! I jak tu się z nimi nie bawić
i nie oddawać im swojego serca.

 

 

Zabawki dla kota – killer nudy

Zapewne znasz piosenkę Wojciecha Młynarskiego, która w refrenie ma takie oto słowa: „W co się bawić, w co się bawić”. Te słowa tracą swoją moc, kiedy pod ręką masz zabawki dla kota w postaci – pluszowego homara, piłki z dzwonkiem czy wykonaną z naturalnych składników wędkę z myszkąZabawki interaktywne dla kota – to już zupełny hit! Tor do zabawy czy strategiczna gra mogą sprawić, że twój mały przyjaciel przepadnie na kilka godzin. No, nie, ciut przesadziliśmy, ale to fakt, że zabawki interaktywne mogą „ukraść” ci kota i całkowicie pochłonąć jego uwagę, zanim nie skończy gry i nie rozgryzie zagadki
oraz suchej karmy, która jest nagrodą dla zwycięzcy!

 

 

Zabawa i instynkt łowiecki kota

Zanim jednak zdradzimy Ci 6 patentów na ręcznie robione zabawki dla kota (diy), opowiemy według jakich faz powinna przebiegać sama zabawa. Jednym z ważniejszych celów zabawy jest zadbanie o instynkt łowiecki kota. Zatem świetna zabawka to ta, która pobudzi jego naturalny instynkt łowcy i drapieżcy. Co to dokładnie znaczy – zapytasz. Już mówimy. To znaczy, że zabawka będzie inspirowała małego tygrysa do wykonania sekwencji zachowań, które przebiegają według cyklu łowieckiego. Zobacz, jak to wygląda:
1. polowanie – czaty, skradanie się, dziki pościg
2. złapanie – to moment, w którym kot robi podejście i chwyta ofiarę
3. zabawa zdobyczą
4. zjedzenie zdobyczy – po zabawie daj swojemu kotu coś do zjedzenia
5. czyszczenie – to moment w którym łowca czyści futro po całej akcji
6. odpoczynek i sen

Kiedy będziesz tworzyć zabawkę dla kota, a następnie będziecie się nią bawić – przypomnij sobie o 6. fazach i zaobserwuj zachowanie mruczka.

 

Kot wśród zabawek i piłeczek.

 

Zabawki dla kotów diy – 6 pomysłów:

 

Zabawka dla kota z rolek po papierze

Zaczniemy od skonstruowania najprostszej zabawki z rolki po zużytym papieże toaletowym. Zabawki z rolek po papierze to hit. Najprostsza wersja zabawki to po prostu rolka, w którą wkładasz suchą karmę lub ulubione przysmaki kota i turlasz ją po podłodze. Samo patrzenie, jak mały drapieżca próbuje wyciągnąć łapką i pyszczkiem swoje przysmaki, wprawi cię w dobry nastrój i zdrowo rozweseli!

 

Plac zabaw zabawka dla kota z kartonu

Przy konstruowaniu placu zabaw dla kota poziom trudności wzrasta, ale nadal jest dziecinnie prosty. Do przygotowania zabawki będziesz potrzebować:
• 4-ech rolek po papierze toaletowym, który już spełnił swoją funkcję
• przykrywki od kartonu
• opakowania po jajkach od wolnej kurki
• papierowego kubeczka
• kleju stosowanego na gorąco
• piłeczki


Do wewnętrznej części przykrywki kartonu przyklejasz papierowy kubeczek oraz spód kartonu po jajkach. Następnie sklejasz 3 rolki po papierze toaletowym, tak aby utworzyły piramidkę. Konstrukcję przyklejasz do powstającego placu zabaw. W piramidce, kubeczku i w wybranych „koszulkach” po jajkach umieszczasz przysmaki. Do tego dorzucasz ulubioną piłeczkę kota i zapraszasz go do zabawy!

 

Kot w kartonie pogryzionym.

 

Zabawka dla kota i miłośników wina

Do przygotowania tej zabawki potrzebujesz
• korka po dobrym, wytrawnym winie
• kleju
• kawałka sznurka (na przykład z juty)
• kolorowe piórka


Z tych elementów powstanie myszka. Wystarczy, że do korka przykleisz piórko oraz kawałki sznurka i gotowe!

 

 

Zabawka dla kota piramidka

Do stworzenia piramidki będziesz potrzebować rolek po papierze toaletowym i kleju. Jeśli masz ochotę na więcej, możesz też własnoręcznie stworzyć rolki z kolorowego papieru technicznego. Wyglądają nieco lepiej, bo są kolorowe, ale dla twojego kota nie będzie to stanowiło większej różnicy. Wybierz opcję, która bardziej ci pasuje.
Następnie sklej rolki w taki sposób, aby utworzyły kilkustopniową piramidę. W wybranych rolkach umieść przysmaki lub karmę i zaproś kota do polowania!

 

 

Szeleszcząca skarpeta

Do przygotowania tej prostej zabawki potrzebujesz skarpetki, która zgubiła gdzieś swoją drugą połówkę i której już nie nosisz oraz papieru pakowego lub woreczka foliowego a także kocimiętki która dodatkowo zachęci kota do zabawy. W samotnej skarpecie umieść zwinięty papier, woreczek foliowy i kocimiętkę. Zabezpiecz dziurkę supłem i gotowe.
Twoja skarpeta otrzyma drugie, ciekawsze życie, a twój kot będzie przeszczęśliwy. Przy wybraniu woreczka/folii jako wypełnienia należy obserwować zwierzę podczas zabawy.

 

Kot podczas zabawy wędką.

 

Wędka dla kota diy

Wędka to jedna z ukochanych zabawek kotów. Do wykonania wędki potrzebujesz:
• patyka (może być patyk bambusowy lub zwykły, gładki patyk z dworu)
• jutowego sznurka
• kleju, którego używasz na gorąco,
• kawałka filcu


Mocno przyklej sznurek do patyka. Z filcu wytnij kształt piórka i doczep do końca sznurka. Na końcu wędki możesz też przyczepić materiałowe wstążki i gotowe.

 Zabawa z kotem to nie tylko przyjemne i beztroskie chwile. To także sposób na budowanie więzi i przyjaźni, a także czas obopólnej nauki i rozwoju: twój kot pobudza swój instynkt łowiecki i swój umysł, a ty, podczas tworzenia zabawek, karmisz swoją kreatywność. Ponadto już samo patrzenie na to, jak twój kot zakochuje się w niedawno samotnej skarpecie albo buszuje pyszczkiem po piramidzie z przysmakami, niesłychanie uraduje twoje serce.


O, tak, zabawa to poważna sprawa.

 

 

Może Cię też zainteresować: Jak bawić się z kotem?

 

 

Dominika Tarnacka

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość