Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Jak zrobić kalendarz adwentowy dla psów?

Okres okołoświąteczny jest niesamowity, wszędobylskie lampki, dekoracje, zapach wypieków wprawia w nastrój radości. Opiekunowie zwierząt chcą się tą radością podzielić ze swoimi pupilami i obdarować je wszystkim co najlepsze. Można rozpocząć to już od 1 grudnia za pomocą kalendarza adwentowego dla psów!


Wszystkim tym, co mają troszkę czasu w ferworze świątecznych przygotowań, polecamy zrobienie własnoręczne kalendarza. Przy tej pracy może pomagać również i pies – dla niego to też może być frajda!

24 paczuszki można wypełnić przysmakami dla psów lub zabawkami tworząc własnoręczny kalendarz adwentowy.

Kalendarz adwentowy dla psa

Tego typu prezent może przybrać różne formy, jedno jest pewne – codziennie będzie otwierana jedna paczuszka lub okienko.
Kalendarz adwentowy w formie dużego pudła podzielonego na 24 części może stanowić jednocześnie łamigłówkę dla psa i zabawę węchową. Oczywiście musimy wskazać psu, które okienko w danym dniu należy otworzyć, ale wydobycie z niego prezentu będzie już zadaniem psiaka! Zajmie go na chwilę, a wyciągnięcie smaczka lub zabawki sprawi ogrom radości. Przy bardzo łakomych psach, taka forma adwentowego kalendarza jest bezpieczniejsza – można tuż przed podawaniem wycinać okienko, dzięki czemu pies nie ma możliwości zjedzenia prezentów z pozostałych dni.

Adwentowy kalendarz w formie paczuszek wygląda przeuroczo i można go powiesić. Przy lekkim owijaniu każdej z 24 paczuszek, pies również powinien sobie poradzić w otwarciem jej. Użycie delikatnego papieru do pakowania da psu sporo zabawy w trakcie jego rozrywania i próby dostania się do prezentu.Co do kalendarza adwentowego?

Kalendarz musi zawierać co najmniej 24 rzeczy, mogą to być smakołyki, przysmaki treningowe, malutkie zabawki – pluszaki, gryzaki. Zrobiony własnoręcznie kalendarz może być wykonany na każdy możliwy sposób i tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia. Należy jednak pamiętać, aby wszystko było przeznaczone dla psów i bezpieczne.

Własnoręczny kalendarz adwentowy dla psa można stworzyć za pomocą papierowych torebek.

Kalendarz adwentowy zrób to sam

Podczas tworzenia kalendarza dla psa najlepiej wystrzegać się materiałów toksycznych, takich jak klej, klej na gorąco, spinacze, taśmy. Oczywiste jest, że używanie adwentowego prezentu powinno być tylko pod opieką osób dorosłych, jednak należy zachować wszystkie środki ostrożności – pies może wykorzystać sekundę naszej nieuwagi.
Do wykonania kalendarza adwentowego potrzebne będą: 24 prezenciki, długopis lub mazak, papier ozdobny, nożyczki i w zależności od rodzaju kalendarza: duże pudełko lub 24 mniejsze pudełeczka/papier plus wstążki.


Adwentowy kalendarz dla psa - z kartonu:

1. Przygotuj 24 prezenciki dla psa.
2. Przygotuj duże pudełko, najlepiej o niskie, ale szerokie.
3. Wnętrze pudełka podziel na 24 części i każdą z nich oddziel pionowymi ściankami.
4. W każdą z 24 części włóż prezent - po parę smakołyków, zabawkę, gryzak, itp.
5. Zamknij pudełko wieczkiem.
6. Owiń pudełko ozdobnym papierem.
7. Wytnij drzwiczki, tak aby 3 ścianki były uchylne i ponumeruj każde z okienek. Przy łakomych psach, możesz każdego dnia wycinać drzwiczki tylko z danej daty.Adwentowy kalendarz dla psa – pakunki z papieru:

1. Przygotuj 24 prezenciki dla psa
2. Dużą rolkę papieru ozdobnego podziel na 24 części – ich wielkość dopasuj do wybranych upominków.
3. Każdy z 24 upominków zapakuj luźno w wycięty papier ozdobny. Prezent możesz ustawić na środku papieru i zawinąć go w rulonik, a boki rulonika ścisnąć, dzięki czemu powstanie cukierkowy prezent.
4. Ściśnięte końce prezentowego cukierka zawiąż taśmą.
5. Każdy upominek podpisz numerem od 1 do 24.
6. Ułóż pakunki w bezpiecznym miejscu, do którego pies ma dostęp tylko pod nadzorem.

Kalendarz adwentowy dla psa można wykonać w formie 24 podarunków zapakowanych w ozdobny papier i zawieszonych na tasiemkach.

Kalendarz adwentowy własnej roboty – wersja uproszczona

Zabieganie w okresie świątecznym jest normą, dla tych z najmniejszą ilością czasu proponujemy szybki kalendarz, który troszkę mniej spektakularny, jednak tak samo zaskoczy psa i zapewni mu dużo radości.
Wykonanie uproszczonego kalendarza adwentowego może polegać tylko na wypełnieniu przysmakami lub zabawkami 24 torebek ozdobnych i zawieszeniu ich np. na łańcuchu świątecznym. Zawartość torebek najlepiej przykryć np. serwetkami, aby zminimalizować ulatniające się zapachy, które mogą skusić psiego smakosza do szybszego zjedzenia całości.

Zobacz ofertę naturalnych przysmaków dla psówJeżeli nie masz czasu na kalendarz adwentowy własnej roboty, proponujemy wykonanie uproszczonej wersji lub kupno gotowego. Należy jednak sprawdzać skład gotowego kalendarza, tak aby wybrać ten najzdrowszy dla naszego pupila, wypełniony wysokiej jakości przysmakami i bezpiecznymi zabawkami.Karolina Łuszczyk

Komentarze

Nowa wiadomość
Świetny temat! Bardzo ciekawy i inspirujący artykuł.