Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Jak oduczyć psa spania w łóżku? Porady krok po kroku

Spanie psa w łóżku może wydawać się bardzo urocze, ale takie zachowanie przysparza wiele problemów. Jeżeli przeszkadza nam obecność ukochanego pupila w naszej sypialni i chcemy, aby pies spał w swoim posłaniu, wystarczy zadbać o odpowiedni trening. Zobacz jak!

 

Psy śpią w łóżku.

 

Co zrobić, aby pies nie wchodził do łóżka?

Uczyć psa od szczeniaka! Szczeniak nie zajmuje jeszcze wiele miejsca na łóżku, ale uczy się zachowań już od najmłodszych lat. Warto zadbać o tresurę małego psa, aby później nie miał problemów behawioralnych. Jeżeli masz problemy z pupilem, z którymi nie możesz sobie poradzić domowym treningiem, możesz skorzystać z pomocy behawiorysty.

 

 

Jak oduczyć psa spać w łóżku?

Jeśli chcemy oduczyć psa spania w łóżku, najważniejszym elementem będzie… legowisko! Warto zadbać o wygodne posłanie, które będzie odpowiednio duże. Pies powinien mieć możliwość swobodnego odpoczynku. Równie istotny jest materiał, który powinien być łatwy do czyszczenia. Nasze psiaki uwielbiają się umorusać błotem, więc warto mieć na uwadze, że legowisko może ulec ubrudzeniu. W legowisku należy umieścić ulubioną zabawkę psa i ewentualnie element naszej garderoby. Zapach ukochanego właściciela będzie dawał mu poczucie bezpieczeństwa i pozwoli na oswojenie się z nowym miejscem. W przypadku regularności pies będzie mógł komfortowo się relaksować na swoim posłaniu, a Ty w swoim łóżku.

 

Pies na legowisku.

 

Jak oduczyć dorosłego psa spania w łóżku?

Jeżeli Twój pies będzie stawiał bardzo duże opory i notorycznie będzie wracał do łóżka właściciela, przydatna może być też klatka kennelowa z legowiskiem. Konieczne jest tutaj początkowe przyzwyczajenie psa do klatki i stopniowe zamykanie drzwiczek. Po treningu oswojenia się z klatką, pies będzie czuł się tam bezpiecznie i nie będzie mógł uciekać do sypialni. Wbrew pozorom zamykanie psa w klatce dla większości z nich nie jest torturą. Pies może czuć się bardzo komfortowo w tej przestrzeni, warto zadbać o jego ulubione przedmioty i nie trzymać go zbyt długo w zamknięciu.

 

Może Cię zainteresować: Jak nauczyć psa spania w budzie?

 

Legowiska dla psów. 

 

Jak odzwyczaić psa od spania w łóżku?

  1. Rozpocznij od obudzenia psa, którego przyłapiesz na spaniu na Twoim łóżku. Nie głaszcz go, tylko obudź i zawołaj.
  2. Pokaż mu ulubioną zabawkę lub smakołyk i zwab go na podłogę.
  3. Powtarzaj ten krok regularnie, a w końcu możesz zacząć dodawać gest lub komendę „zejdź”, „hop” – słowo nie ma znaczenia, to od nas zależy, jakie znaczenie przypiszemy danemu sformułowaniu.
  4. Jeśli pies będzie już potrafił zeskakiwać na komendę, możesz stopniowo ograniczać dawanie przekąsek, aż sztuczka stanie się codziennością dla pupila.


Ważne jest także to, aby pies miał swoje indywidualne miejsce do spania i odpoczynku. Najlepiej by było, gdyby pies w ogóle nie miał dostępu do pokoju, w którym śpisz. Wtedy unikniesz nagminnych wizyt na łóżku.

 

Przeczytaj także inne artykuły odnośnie nauki psa komend:

Aleksandra Drzewińska


Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość