Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Hotel dla psów – jak wygląda? Jakie oferuje usługi?

Hotel dla psów zapewnia profesjonalną opiekę zwierzętom, których właściciele muszą wyjechać na jakiś czas. W ramach pobytu w takim miejscu, psy mają zapewnione wyżywienie, opiekę, spacery oraz odpowiednią dawkę zabawy.

 

Hotel dla psów zapewnia profesjonalną opiekę zwierzętom, których opiekunowie muszą wyjechać na jakiś czas, a nie mają z kim zostawić pupila.

 

Hotel dla psów – kiedy warto z niego skorzystać?

Hotel dla psów to idealne rozwiązanie, jeśli wyjeżdżasz na urlop albo nawet w kilkudniową służbową podróż, a nie masz nikogo, kto mógłby pomóc ci w opiece nad zwierzakiem. Zdecydowanie lepiej oddać pupila do takiego hotelu, niż skazać go na to, że dwa razy w ciągu dnia wpadnie do niego sąsiad, aby go nakarmić. A gdzie zabawa? Spacer? Kontakt? Hotel dla psów zapewnia realizację tych wszystkich potrzeb i kompetentną opiekę nad twoim zwierzakiem. 

 

 

 

Jak wygląda hotel dla psów (i nie tylko)

Hotel dla psów może nie być przeznaczony wyłącznie dla tych najpopularniejszych czworonogów. Zdarzają się również hotele dla zwierząt, które przyjmują różne zwierzęta. Jeśli chodzi o te typowo przeznaczone dla psów, dzielą się one na dwa podstawowe typy:

  • domowy hotel dla psa, gdzie oferujący opiekę gwarantuje pobyt psa we własnym domu lub specjalnie w tym celu przygotowanym budynku;
  • kojcowy hotel dla psa, gdzie psy przyjmowane są do specjalnie przystosowanych kojców z odpowiednio dużymi wybiegami.

 

Oczywiście znacznie popularniejsze są hotele domowe. Przede wszystkim dlatego, że większość zwierząt mieszka obecnie w domach razem ze swoimi właścicielami. Ponadto, w opinii klientów taka forma hotelu daje większą gwarancję bezpieczeństwa i kontroli nad zwierzakiem. Z hoteli końcowych najczęściej korzystają właściciele dużych ras psów, które trudno jest przyjąć w zwierzęcym pokoju hotelowym, choćby ze względu na ich rozmiar, jak też specyficzne uosobienie i przyzwyczajenia.

 

Hotel dla psów może być kojcowy lub typowo domowy. Ten drugi jest odpowiedniejszy dla stęsknionego i pragnącego czułości psa.

 

Psi hotel – na co można liczyć?

Hotel dla psa może mieć różny standard, natomiast z reguły miejsca takie oferują całodobową opiekę, odpowiednią liczbę spacerów w ciągu dnia, zabawę z osobą przygotowaną do opieki nad zwierzakiem, profesjonalna pielelęgnację. Jeśli chodzi o żywienie wchodzi oczywiście ono w zakres opieki, natomiast samo dostarczenie karmy może wyglądać różnie. W niektórych przypadkach to właściciel zwierzęcia dostarcza odpowiedni zapas pokarmu, w innych – zleca zakup karmy w ramach usługi hotelowej.

 

Wybierając psi hotel, koniecznie należy upewnić się, gdzie, w jakiej lokalizacji oferowana jest usługa, czy personel jest odpowiednio wykwalifikowany i przygotowany do opieki nad zwierzęciem. Warto pytać o to, jakie kwalifikacje ma opieka, czy ma doświadczenie w tego typu prac. Koniecznie należy sprawdzić, czy miejsce cieszy się dobrą opinią. Szczególnie jeśli oddajesz do takiego miejsca zwierzę po raz pierwszy, musisz mieć pewność, że osoba opiekująca się twoim pupilem będzie potrafiła zaopiekować się zwierzęciem, które może nie rozumieć, co się dzieje i w związku z tym może bardzo różnie zareagować na całą sytuację. Psem musi się wtedy zająć ktoś, kto będzie umiał zminimalizować pojawiający się u niego niepokój i lęk.

Koniecznie upewnij się, czy teren jest dobrze wydzielony i odgrodzony, czy zwierzę będzie miało miejsce do zabawy. Niektóre hotele oddają do dyspozycji zwierząt ogrody, a nawet specjalnie przygotowane baseny. Profesjonalne hotele dla psów przyjmują czworonogi na podstawie umowy hotelowej, a także wymagają przedstawienia książeczki zdrowia wraz z aktualnymi szczepieniami psa.

 

 

Hotel dla psów – ceny

To, ile kosztuje hotel dla psa jest uzależnione od lokalizacji, fachowości obsługi, oferty opieki nad zwierzęciem. Im więcej wybiegu, indywidualnej opieki nad zwierzęciem, zagwarantowanych spacerów i pielęgnacji, tym cena jest wyższa. Z reguły, cena doby w hotelu dla psów waha się od 30 do 100 zł. Wpływ na koszt pobytu ma także to, czy klient sam dostarcza wyżywienie dla pupila czy o karmę troszczy się właściciel hotelu.

 

 

Magdalena Nabiałek

Milena Kostrubiec

 

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość