Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Hamak dla kota – czym jest i czy warto go kupić pupilowi?

Hamak dla kota to wyjątkowo trafiony gadżet. Czworonogi nieczęsto akceptują oferowane im legowiska. Zwykle najchętniej wylegują się w łóżku opiekuna czy na regale z książkami. Koci hamak ma jednak tyle zalet, że z dużym prawdopodobieństwem futrzasty przyjaciel zadomowi się w nim na dobre.Kot przesypia zwykle dwie trzecie doby. Dlatego legowisko to szczególnie istotny element wyprawki dla pupila. Część opiekunów kupuje gotowe posłania, inni wolą wykorzystać stary koc czy poduszkę. Niezależnie od wybranej opcji, koty często nie wykazują zainteresowania wyznaczonym im do spania miejscem. Trudno stwierdzić, dlaczego niektóre wolą drzemać w kącie pod stołem, zamiast w miękko wyściełanej budce. Istnieje jednak rodzaj legowiska, które pokocha każdy futrzak.

 Koci hamak ma jednak tyle zalet, że z dużym prawdopodobieństwem futrzasty przyjaciel zadomowi się w nim na dobre.Czym jest hamak dla kota?

Pod nazwą „hamak dla kota” w sklepach zoologicznych znaleźć można rozmaite rodzaje posłań. Łączy je jedna wspólna cecha. Hamak dla kota to legowisko wiszące. Najczęściej wykonane jest z miękkiej tkaniny, ale nie brak też modeli o sztywnej konstrukcji. W odróżnieniu od hamaków dla ludzi, kocie zwykle się nie bujają, choć i od tej zasady zdarzają się wyjątki. Większość futrzaków nie czuje się komfortowo, nie mając pod sobą stabilnego podłoża. Można spotkać i takie, dla których bujanie się jest ulubioną zabawą. Jednak to nie funkcja huśtawki jest zasadniczym walorem kociego hamaka. Takie posłanie, umieszczone choćby na wysokości siedziska przeciętnego krzesła, to dla czworonoga doskonały punkt obserwacyjny. A potrzeba obserwowania otoczenia to cecha wspólna wszystkich przedstawicieli gatunku Felis catus.

 

Sprawdź ofertę legowisk dla kotówHamaki na kaloryfer, ścianę, okno…

Najpopularniejszy rodzaj wiszącego posłania to hamak dla kota na kaloryfer. Takie legowisko składa się ze stabilnego stelaża z uchwytami, które umożliwiają zawieszenie go na grzejniku. Na konstrukcję naciągnięty jest pluszowy pokrowiec, w który miękko zapada się pupil. W przytulnej niecce może nie tylko wygodnie przyglądać się otoczeniu z wysokości, ale też – przez cały sezon zimowy – wylegiwać się w cieple kaloryfera (nie można rozkręcać go na najwyższą temperaturę, bo nawet ciepłolubnemu kotu może być za gorąco).Do pomieszczeń, w których zawieszenie legowiska na grzejnik jest niemożliwe, przeznaczony został jego inny wariant – hamak dla kota na ścianę. Jego konstrukcja jest podobna, ale zamiast zaczepów posiada mocowanie, z pomocą którego da się go przykręcić do wybranej powierzchni. Zaletą takich hamaków jest możliwość umieszczenia ich na dowolnej wysokości – im wyżej, tym zwykle lepiej dla kota. Oczywiście wieszając legowisko pod sufitem, należy zapewnić pupilowi drogę, którą dostanie się na swój ulubiony punkt obserwacyjny.

Osoby, które z jakichś względów nie chcą rozwiercać ścian czy mebli, mogą skorzystać z alternatywnej wersji kociego hamaka, który mocuje się przyssawkami do okiennej szyby. Takie modele wykonane są z lekkiego, sztywnego tworzywa sztucznego i wyściełane filcem. Z legowiska pupil będzie szczególnie zadowolony latem, bo pozwoli mu ono spokojnie wygrzewać się w słońcu. Przede wszystkim jednak stanowić będzie idealne miejsce do obserwacji świata za oknem, co dla wielu kotów jest ulubioną rozrywką.

 

Hamak dla kota to legowisko wiszące. Najczęściej wykonane jest z miękkiej tkaniny, ale nie brak też modeli o sztywnej konstrukcji.


Hamaki mobilne

Wśród niezliczonych modeli hamaków popularne są także takie, które stanowią część kociego placu zabaw – są przymocowane do drapaka. Hamak wkomponowany w jego rozbudowaną konstrukcję może być sztywną, nieckowatą półką lub miękką huśtawką. W dużych drapakach legowisk bywa nawet kilka i wówczas stanowią one świetną przestrzeń dla kocich harców, zwłaszcza gdy w domu mieszka więcej zwierzaków.Wielbiciele designerskich przedmiotów z pewnością docenią także hamaki wolnostojące. Zajmują one wprawdzie sporo miejsca i nie zawsze uda się je wkomponować w niezbyt przestronne wnętrze, ale właśnie takie legowisko sprawi najwięcej radości futrzakom, które uwielbiają się bujać.Dla osób, które dysponują niewielką przestrzenią, doskonałym rozwiązaniem jest prosty hamak na krzesło – prostokąt z mocnej tkaniny, który mocuje się do nóg mebla tuż pod siedziskiem. Takie legowisko będzie ulubionym miejscem dla czworonoga, który uwielbia obserwować świat z ukrycia.

 

 

Anna Dobroń

Milena Kostrubiec

 

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość