Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Dlaczego warto stosować karmy weterynaryjne?

Karmy weterynaryjne, takie jak na przykład karmy marki VET EXPERT, różnią się od karm bytowych. Karmy weterynaryjne, inaczej określane jako diety (diety weterynaryjne) są rekomendowane przez lekarzy weterynarii, gdy zwierzak zmaga się z problemami zdrowotnymi. W poniższym artykule wskażemy, na co zwrócić uwagę, szukając diety weterynaryjnej dla pupila.

Zaspokojenie naturalnych potrzeb żywieniowych jest kluczowe dla jego zdrowia i rozwoju. Te potrzeby, zależne od wieku, rasy oraz ewentualnych schorzeń, wymagają odpowiedniego dopasowania diety. Decydujący wpływ na jakość karmy dla psa i kota ma jej skład. Skład karmy wysokiej jakości powinien być prosty i przejrzysty. Zawartość idealnej karmy dla powinna obejmować:

 • jedno źródło białka zwierzęcego (karma monoproteinowa), które zmniejsza ryzyko występowania alergii,
 • bogate w składniki odżywcze i poprawiające smakowitość,
 • oleje roślinne i rybie (np. olej lniany, olej z łososia), źródła niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6,
 • prebiotyki FOS i MOS, wspierające trawienie,
 • owoce i warzywa, naturalne źródła witamin, minerałów, włókna pokarmowego i przeciwutleniaczy.

W składzie karm warto unikać składników takich jak soja czy sztuczne barwniki i konserwanty, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie pupila.

 

SPECJALNIE OPRACOWANE FORMUŁY

Karmy weterynaryjne są tworzone przez ekspertów żywienia zwierząt, lekarzy weterynarii i naukowców. Składy karm są opracowywane są w taki sposób, aby dostarczać pupilowi odpowiednią ilość składników odżywczych.

 

Co wyróżnia karmy weterynaryjne?

 • Zbilansowana dieta, zapewniająca odpowiednie składniki.
 • Kontrolowane składniki wysokiej jakości.
 • Receptury dostosowane do potrzeb zwierzęcia.
 • Monoproteina, która ułatwia identyfikację potencjalnych alergenów.
 • Wysokie stężenie kwasów Omega-3 i Omega-6, które wspierają zdrowie skóry i sierści, zwłaszcza w przypadku problemów dermatologicznych i nadmiernego wypadania sierści.


Przykładem odpowiednio zbilansowanej diety jest karma dietetyczna dla psów DERMATOSIS DOG RABBIT & POTATO marki VET EXPERT, która została stworzona celu minimalizacji ryzyka alergii i nietolerancji pokarmowych. Prosty i przejrzysty skład karmy zawierający tylko najwyższej jakości składniki zmniejsza prawdopodobieństwo niepożądanych reakcji, co czyni ją doskonałym wyborem dla psów z wrażliwym układem pokarmowym lub skłonnościami alergicznymi. Dodatek mannooligosacharydów (MOS) i fruktooligosacharydów (FOS) w karmie wspiera odbudowę i stabilizację mikroflory jelitowej, a imbir stymuluje perystaltykę jelit.

 

LEPIEJ KONTROLOWANE SKŁADNIKI

Karmy weterynaryjne często zawierają specjalnie dobraną kombinację źródeł białka, węglowodanów i tłuszczów, które są łatwiejsze do przyswajania i mniej prawdopodobne, że wywołają reakcje alergiczne. Bezglutenowy skład i lekkostrawne składniki takie jak ziemniaki i ryż, minimalizują ryzyko nietolerancji pokarmowej. Przykładem takiej karmy jest INTESTINAL ELIMINATION DOG marki VET EXPERT. To kompletna i pełnoporcjowa karma dietetyczna zalecana dla psów w celu wsparcia w leczeniu ostrej dysfunkcji wchłaniania jelitowego oraz ograniczenia absorpcji jelitowej. Może być również stosowana w celu korygowania zaburzeń trawienia i wspomagania powrotu do prawidłowego żywienia. Dieta oparta jest na wyselekcjonowanych, lekkostrawnych źródłach białka pochodzenia zwierzęcego, głównie indyku. Dodatek mannooligosacharydów (MOS) i fruktooligosacharydów (FOS) w karmie wspiera regenerację i stabilizację mikroflory jelitowej. Karma może być również stosowana jako dieta eliminacyjna u psów z podejrzeniem nietolerancji składników odżywczych.

 

RECEPTURY DOSTOSOWANE DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB:

Istnieje wiele rodzajów diet weterynaryjnych, np. specjalne karmy dla kotów z problemami nerkowymi oraz dla psów z alergiami pokarmowymi. Ich składy zostały opracowane w celu wspierania zwierząt borykających się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak m.in. choroby nerek, alergie pokarmowe czy problemy z trawieniem. Starannie dobrane składniki mogą pomóc w łagodzeniu objawów oraz poprawie ogólnego stanu zdrowia zwierząt. Poniżej kilka przykładów karm weterynaryjnych, dedykowanych potrzebom pupili:

Karma dietetyczna HYPOALLERGENIC INSECT marki VET EXPERT została stworzona z myślą o psach borykających się z problemami dermatologicznymi oraz nietolerancjami pokarmowymi. Wyjątkowość tej karmy wynika z faktu użycia jako źródła białka larw owada, co minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Dodatkowo wzbogacona jest o kwasy Omega-3 i Omega-6, wspierające zdrowie skóry.

Karma weterynaryjna HEPATIC DOG marki VET EXPERT została stworzona z myślą o psach cierpiących na problemy trawienne oraz niewydolność wątroby. Jej obniżona zawartość białka wspomaga funkcje wątroby, zaś dodatek FOS i MOS pomaga utrzymać zdrowy układ pokarmowy.

Mokra karma RECOVERY DOG marki VET EXPERT to odpowiedź na potrzeby psów w okresie rekonwalescencji po operacji, chorobie czy urazie. Jest to pełnoporcjowa karma bogata w składniki odżywcze, wspierająca także szybki powrót do zdrowia.

Karma dietetyczna OBESITY DOG marki VET EXPERT to idealne rozwiązanie dla psów z nadwagą i otyłością. Karma ma obniżoną zawartość tłuszczu i niską kaloryczność. L-karnityna wspomaga metabolizm kwasów tłuszczowych. Jęczmień oraz bataty jako źródła węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, zapewniają kontrolę glikemii poposiłkowej, a dzięki temu dłuższe uczucie sytości. Dodatek źródeł włókna pokarmowego wspomaga proces utraty oraz kontroli masy ciała. Zawarta w karmie glukozamina i chondroityna wspierają funkcje stawów w przypadku ich nadmiernego obciążenia spowodowanego nadwagą.

Karma weterynaryjna RENAL ELIMINATION DOG marki VET EXPERT została stworzona specjalnie dla psów z niewydolnością nerek, zawierając kontrolowane poziomy białka i fosforu. Dodatek kwasów Omega-3 oraz żurawiny wspomaga funkcje nerek i zapobiega infekcjom dróg moczowych.

Mokra i sucha weterynaryjna URINARY DOG marki VET EXPERT to propozycja dla psów z zaburzeniami pracy układu moczowego, zawierająca DL-metioninę, która zapobiega tworzeniu się kamieni struwitowych.

 

DLACZEGO WARTO WYBIERAĆ KARMY WETERYNARYJNE DLA ZWIERZĄT?

Aby wesprzeć terapię dolegliwości pupila, lekarz weterynarii często zaleca stosowanie diety weterynaryjnej. Dieta weterynaryjna jest szczególnie rekomendowana w przypadku wystąpienia:

 • ostrych i przewlekłych schorzeń dermatologicznych,
 • chorób układu pokarmowego,
 • zaburzeń pracy nerek,
 • problemów układu moczowego,
 • alergii pokarmowej,
 • nadwagi i otyłości.Decydując się na karmy weterynaryjne, troszczysz się o zdrowie i komfort swojego ukochanego zwierzaka. Wybierz dietę o składnikach wysokiej jakości (sprawdzone i udokumentowane działanie wspierające terapię danej dolegliwości), opracowaną przez czołowych lekarzy weterynarii, specjalistów z zakresu dietetyki kotów i psów, której składniki użyte w produkcji pochodzą wyłącznie ze sprawdzonych źródeł i są całkowicie bezpieczne - możesz im zaufać. Przykładem takich diet są karmy VET EXPERT.

 

Artykuł sponsorowany.

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość