Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Czipowanie psa - czy jest konieczne?

Czym jest mikroczip dla psa? 

Mikrochipy to popularna nazwa transpondera. Transpondery rejestrowane są pod konkretnym numerem, na konkretną osobę – właściciela zwierzęcia. Wymóg posiadania podskórnego transpondera został wprowadzony 03.07.2011r.

 

Czy na czipie dla psa można zapisać dodatkowe informacje?

Czip nie ma możliwości dopisania dodatkowych informacji. Transponder pozwala na identyfikację elektroniczną, jest to urządzenie pasywne i przeznaczone wyłącznie do odczytu przez urządzenie identyfikujące o częstotliwości radiowej. Jest w pełni bezpieczne dla zwierzęcia. Transpondery wykorzystują technologię HDX lub FDX-B i muszą być zgodne z normą ISO 11784.  

Jednak prawo Unii Europejskiej zezwala na identyfikację zwierzęcia za pomocą czytelnego tatuażu, jeśli zwierzę zostało oznakowane przed dniem wejścia w życie nowych przepisów. Warunkiem jest posiadanie przy sobie dokumentów potwierdzających oznakowanie za pomocą tatuażu przed dniem 03.07.2011.

 

Czipowanie psa

Nawet jeśli zwierzę wyjeżdża z nami za granicę warto zainwestować w chip. Koszty zachipowania zwierzęcia nie są wysokie, a korzyści z możliwości takiej identyfikacji są zdecydowanie lepsze niż z tatuażu. Chociażby fakt, że numer chipa można łatwo wpisać do ogólnej bazy danych, co w razie zagubienia się zwierzęcia znacznie ułatwi jego odnalezienie. Cena czipowanie psa zależna jest w głównej mierze od miasta.

Czipowanie psa odbywa się u weterynarza. Jest to prosty zabieg, polegający na wprowadzeniu pod skórę psa czipu. Zabieg nie niesie za sobą negatywnych konsekwencji.

Czipowanie psa.

 

Teksty na blogu nie są poradą lekarską oraz nie zastępują wizyty u lekarza weterynarii.

 

 

Adrianna Wawrzyniak

Komentarze

Nowa wiadomość
polecam