Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Bezpieczny pies po zmroku

Wielkimi krokami zbliża się okres zimowej szarugi. Dni stają się coraz krótsze, słońce później wstaje i szybkim popołudniem zachodzi. Takie terminy pogodowe mają swoje plusy, jednak opiekunowie psów z pewnością nie raz zastanawiają się wtedy czy na pewno trzeba wychodzić z ciepłego mieszkania. Poranne, wieczorne, a nawet popołudniowe spacery zaczną odbywać się w półmroku czy ciemności, podczas chłodu i opadów. Może to sprawiać nie lada kłopot oraz wiąże się z pewnymi zagrożeniami.

Warto postarać się o zwiększenie bezpieczeństwa psa i już teraz rozeznać się w oferowanych akcesoriach, które poprawią komfort zarówno opiekuna jak i czworonoga.

 

Warto wybrać szelki z odblaskami dla psa. Poprawiają one widoczność i bezpieczeństwo, nie drażniąc psa przy tym.

 

Akcesoria spacerowe dla opiekunów

Na spacerach, odbywających się w półmroku, opiekun powinien zadbać o swoje własne bezpieczeństwo. Zwiększą je dostępne gadżety, a także ułatwiają one zlokalizowanie swojego pupila lub posprzątanie po nim nieczystości. Najważniejsze, aby strój na jesienne i zimowe spacery, nie był w ciemnych kolorach. Kierowcy jadąc w niesprzyjających warunkach pogodowych, czy to po oświetlonej czy nie oświetlonej drodze, często dopiero w ostatniej chwili są w stanie zauważyć poruszające się organizmy. Ciemne ubranie pieszego nie pomaga.

Warto zainwestować w elementy odblaskowe, które mogą być w formie bransoletek, opasek, breloków, itp. Coraz więcej ubrań dostępnych jest z takim odblaskiem. Kolejnym bardzo przydatnym i praktycznym, a jednocześnie niedrogim i niewielkim, akcesorium spacerowym jest latarka. Sprawdzi się ona w niespodziewanych sytuacjach, pomoże oświetlić drogę na poboczach, w razie wypadku od razu zwrócimy na siebie uwagę. Zapewne przyda się na wielu spacerach, nie zajmuje dużo miejsca, a są dostępne także modele z haczykami, dającymi możliwość przypięcia latarki. Latarka będzie nieoceniona przy sprzątaniu nieczystości po swoim psie, w mroku.

 

Odblaskowe szelki dla psa znacząco poprawiają jego widoczność. Należy jednak pamiętać, że działają one tylko przy chociaż minimalnej ilości światła, które odblask może odbić.

 

Akcesoria spacerowe dla psów - odblaski dla psów

Ubranka dla psów robią prawdziwą furorę podczas jesieni i zimy. Nie bez powodu. Zapewniają one komfort termiczny i chronią przed opadami atmosferycznymi, a dodatkowo coraz więcej z nich poprawia także bezpieczeństwo psów, dzięki wbudowanym i estetycznie dobranym elementom odblaskowym. Jest to niezwykle ważny dodatek. Ubranko dla psa musi być jednak dobrze dobrane. Prócz ubranek, dostępne są również:

 

Obroże ledowe potrafią świecić nieprzerwanie od 3 do nawet 6 godzin, w zależności od modelu. To bardzo praktyczne rozwiązanie na długie spacery.

Uczestnicy ruchu drogowego znają już takie oznaczenia odblaskowe z ludzkich kamizelek odblaskowych, są one wytrzymałe i nie wymagają żadnych baterii, aby sprawnie zwiększać widoczność pupila. Mają jednak wady. Największą z nich jest działanie tylko przy zewnętrznym źródle światła. Przy spacerach w lesie, ciemnych parkach, po nieoświetlonych chodnikach, nie za bardzo się sprawdzą. Wtedy należy doposażyć psa w akcesoria z własnym źródłem światła, jak np. światełka LED. Produkty takie nazywane są potocznie „blinkersami”, można ustawić świecenie ciągłe lub migające. Niewątpliwym atutem jest szeroka oferta, można wybierać spośród: obroży ledowych, pasków świecących czy zawieszek ledowych dla psów.

Dostępne są również praktyczne woreczki na odchody z akcesoriami ledowymi lub latarką. Do obróżki można doczepić specjalne zawieszki czy światełka.

 

Bandanki odblaskowe dla psów mogą również modnie i estetycznie wyglądać.

 

W kwestii bezpieczeństwa podczas spacerów w ciemności nie należy się ograniczać. Im więcej elementów odblaskowych tym zdecydowanie lepiej. Najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem będzie wyposażenie psa w odblaski i jeszcze dodatkowo w blinkersy, a siebie w ubranie o jasnych i żywych kolorach oraz zabranie latarki na spacer.

Nie powinno się spuszczać psa ze smyczy, kiedy panuje półmrok. Psy mają znacznie czulsze zmysły od ludzi, czy to słuchu czy węchu. Zanim opiekun dostrzeże czy usłyszy jakieś niepokojące zdarzenia, to pies już dawno będzie za nimi gnał czy przed nimi uciekał. Nie warto ryzykować zerwania się pupila i poszukiwań go w ciemnościach.

 

 

Karolina Łuszczyk

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość