Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Akwarium na wymiar - na co zwrócić uwagę podczas zamawiania akwarium?

Akwarium na wymiar ma wiele zalet i zdecydowanie poszerza możliwości aranżacyjne. Dzięki indywidulanym rozwiązaniom nasz dom, mieszkanie czy biuro zachwycają swoim wyglądem. Przeczytaj artykuł i zobacz, na co zwracać uwagę podczas zamawiania akwarium na wymiar, jak wybrać sprawdzonego specjalistę i dlaczego w niektórych sytuacjach się to nie opłaca. Zapraszamy do lektury.

 

Rybki w akwarium na wymiar

 

Dla kogo są akwaria na wymiar?

Akwarium na miarę jest dla tych, którzy marzą, by ich zbiornik był w nietypowym miejscu lub, po prostu, ich warunki mieszkaniowe uniemożliwiają skorzystanie ze standardowych rozwiązań. Czasami na nasz wybór wpływa także rodzaj ryb i ich potrzeby. Każdy ma inną motywację, ale zawsze przed podjęciem decyzji, radzimy sprawdzić, czy nie zrealizujemy naszego marzenia przy użyciu dostępnych rozwiązań. Musimy się liczyć z tym, że cena za akwarium na wymiar jest wyższa. Jest to zrozumiałe, ponieważ do wykonania zbiornika potrzebujemy sprawdzonych specjalistów, którzy stworzą dla nas ofertę szytą na miarę, ale o cenach za akwarium na wymiar powiemy za chwilę.

Przeczytaj również: Akwarium słonowodne - dla kogo będzie idealne? Jak je założyć?

 

Zalety akwarium na zamówienie

Niewątpliwą zaletą akwarium na wymiar jest to, że możemy je umieścić w wymarzonych przez nas miejscach: zbiornik można zamontować w ścianie, na wysokości schodów prowadzących na pierwsze piętro w jednorodzinnym domku, akwarium może też być wbudowane w meble, mieć różne kształty i wymiary. Istnieje wiele możliwości aranżacyjnych, które wyrażą to, co nam w sercu i duszy gra!

 

Ile kosztuje akwarium na wymiar

Musimy się liczyć z tym, że akwarium na wymiar jest mniej więcej dwa razy droższe od standardowego zbiornika.
Na cenę akwarium na wymiar będzie miało wpływ:
• doświadczenie specjalistów
• wykonanie
• montaż i transport
• wniesienie
• użyte materiały

Wybieraj tylko doświadczonych fachowców, którzy wyczerpująco odpowiedzą na każde twoje pytanie i będą mieli dla ciebie czas. Jeżeli wyczujesz jakąś niechęć podczas udzielania odpowiedzi na szczegółowe pytania, poszukaj innego wykonawcy. W chwili gdy wybierzesz sprawdzoną ekipę, będziesz mieć pewność, że fachowcy nie tylko sprawnie wykonają twoje akwarium, ale także zadbają o prawidłowe oczyszczenie szyby przed montażem, estetycznie wykonają sklejenia i zastosują odpowiedni sylikon. Sprawdzony specjalista zapewni ci spokój i poczucie bezpieczeństwa.

 

Przeczytej również: Jakie są najlepsze rybki do małego akwarium?

Złota rybka w akwarium

 

Szkło do akwarium na wymiar

Podczas tworzenia domowego akwarium na wymiar bardzo ważny jest wybór odpowiedniego szkła. Do wyboru mamy szkło typu float i szkło typu optiwhite.
Szkło float jest standardowe, natomiast optiwhite charakteryzuje się super przeźroczystością i jest bardzo gładkie, co daje ciekawy efekt wizualny. Specjaliści często radzą, żeby szkło typu optiwhite stosować nie tylko na przednią szybę, ale także na boki akwarium. Modne są też kolorowe szyby, na przykład te w ciemnym kolorze, które z tyłu zbiornika tworzą ciekawe tło.

Szkło może też być różnie wykończone: niektórzy decydują się na szlif trapezowy, który minimalizuje widoczność łączeń albo szlif półokrągły. Przy mniejszych zbiornikach wystarczy grubsza szyba, ale jeśli marzy nam się większe akwarium, musimy je dodatkowo wzmocnić specjalnymi listwami. Pamiętaj, że akwarium ma być zarówno piękne jak i bezpieczne
i zachwycać nas swoim wyglądem przez długie lata.

 

Akwarium na wymiar sprzęt

W akwarium na wymiar często stosujemy sump, czyli akwarium techniczne, do którego trafia filtr. W akwariach na wymiar niejednokrotnie montuje się też komin, który pełni różne funkcje i znakomicie zakrywa sprzęty: grzałkę czy kable.
Ogromne znaczenie dla zdrowia ryb i roślin ma oświetlenie. Ponadto oświetlenie wydobywa piękno podwodnego świata i wpływa na ostateczny efekt wizualny.

 

Rośliny do akwarium na zamówienie

W akwarium wspaniale prezentują się podwodne rośliny. Pamiętaj, że w sklepach są dostępne rośliny:
• pierwszoplanowe (niskie)
• drugoplanowe (wyższe)
• rośliny wysokie, które sadzimy z tyłu zbiornika

Oprócz wyżej wymienionych roślin wyróżniamy jeszcze epifity oraz rośliny pływające, które sprawiają, że nasz podwodny ogród staje się bardziej dziki: więcej o roślinach do akwarium przeczytasz tutaj (podlinkowanie do artykułu rośliny w akwarium)

Przy wyborze roślin zwróć uwagę na ich wymagania co do temperatury i PH wody, rodzaju podłoża i oświetlenia akwarium. Nie każda roślina polubi się też z każdą rybą. Oprócz roślin twoją podwodną przestrzeń mogą urozmaicać ozdoby do akwarium, niektóre z nich sprawdzą się także jako kryjówki dla ryb.

 

Zobacz akwaria dla ryb

 

Akwarium na wymiar najlepszy wykonawca

W związku z tym, że w cenę usługi zazwyczaj wchodzi montaż oraz transport, radzimy ci wybierać specjalistów z twojej okolicy. Bardzo ważne jest zweryfikowanie doświadczenia specjalistów.
Akwarium na wymiar jest idealne dla klientów, którzy marzą o nietypowych rozwiązaniach albo nie mogą sobie pozwolić na tradycyjny zbiornik. Równocześnie, zanim podejmiesz decyzję o niestandardowym akwarium, sprawdź czy w sklepach nie ma już gotowych zbiorników, które także spełnią twoje potrzeby. Jeśli tak, radzimy ci wybrać drugą opcję, bo znacznie mniej obciąży twój budżet, a efekt także cię zachwyci.

 

Może Cię zainteresować: Jak poprawnie łączyć ze sobą rybki?
Dominika Tarnacka

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość