Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Żółwiak chiński - charakterystyka gatunku

Żółwiak chiński to zdecydowanie wyjątkowy gad. Wyróżnia go nietypowy wygląd i miękka skorupa. W Azji jest ceniony za walory smakowe, a w Europie za unikatowość.

Ten miękkoskóry żółw chiński należy do podrzędu żółwi skrytoszyjnych. Karapaks ma barwy oliwkowej z plamkami. Charakterystyczny jest długi ryjek u żółwiaka.

 

Żółwiak chiński ma błony pławne między palcami.

 

Żółwiak chiński – cena

Żółw chiński jest tanim gadem. Jego cena waha się od 100 do 200 złotych.

 

 

Żółwiak chiński – hodowla

Tego gada można kupić zarówno w hodowli, jak i w sklepie zoologicznym. Obecnie można zamówić żółwia także przez internet.

 

Zobacz ofertę karm dla żółwiaka

 

Żółwiak chiński – opieka

Żółwiaka można podziwiać w ciągu dnia. Uwielbia przebywać w wodzie lub zakopywać się w piasku i obserwować otoczenie.
Nie można go łączyć z rybkami, gdyż żółwiak doskonale pływa i poluje. Można go karmić rybami, ślimakami, owadami lub gotowymi miksami dla żółwiaków.

Żółwiak nie wymaga wiele przy hodowli, jednak jego oswojenie jest bardzo trudne. Z natury jest strachliwy i może wykazywać agresję. Wchodzi w konflikty z innymi żółwiami, więc to zdecydowanie typ samotnika.

 

Żółwiak chiński ma wydłużony nos.

 

Żółwiak chiński – wymagania

Żółwiak potrzebuje odpowiedniego akwaterrarium. Optymalna wielkość terrarium to 120x80x50 cm. Warto pamiętać o jego wodnych potrzebach, które należy zaspokoić budową terrarium. Na dnie powinna dominować woda, jednak żółwiak chętnie wychodzi na mieliznę, aby odpocząć i nagrzać się. Dobrze sprawdzi się wyspa, na której będzie mógł się ogrzać. Na dnie powinna być warstwa piasku, która będzie służyła do zakopywania. Niezbędny będzie filtr do akwaterrarium.

Trzeba pamiętać o higienie! Ze względu na miękką skorupę żółwiaki są podatne na infekcje. Woda powinna być regularnie wymieniana i mieć kwaśne pH. Temperatura wody nie powinna przekraczać 26-28°C
Temperatura w ciągu dnia powinna wahać w granicach 28-30°C w dzień, a nocą powinna wynosić 24°C.


Jest to na pewno interesujący gad, który przyciągnie wzrok niejednego człowieka. Warto dbać o jego higienę i wodę, aby mógł cieszyć się długim wodnym życiem.

 Aleksandra Drzwewińska

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość