Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

TOP filmy o psach! Czy znasz je wszystkie?

Psy od wieków towarzyszą ludziom, pełniąc rolę nie tylko lojalnych towarzyszy, ale również bohaterów licznych opowieści. Kinematografia nie pozostała obojętna na wyjątkową więź między człowiekiem a psem, tworząc wiele filmów, które ukazują ich niezwykłą lojalność, odwagę i miłość. Filmy o psach potrafią wzruszyć, rozbawić, a także zainspirować, ukazując piękno przyjaźni i oddania, które te zwierzęta ofiarują swoim opiekunom.

Filmy o psach

Przez lata powstało wiele filmów o psach. Nic dziwnego, bo pies uznawany jest za najlepszego przyjaciela człowieka. Ludzie z chęcią oglądają, jak pies pomaga człowiekowi i pokazuje swoją wierność. Oto kilka filmów, w których została ukazana niezwykła relacja między psem a człowiekiem:

Lassie (1994)

Lassie to historia wiernego psa rasy owczarek szkocki długowłosy Collie, który zostaje adoptowany przez rodzinę Turnerów. Lassie szybko staje się ukochanym członkiem rodziny i pomaga jej przetrwać trudne chwile. Gdy młody Matt Turner gubi się, Lassie wyrusza na misję ratunkową, aby odnaleźć chłopca. Jest to historia pełna wzruszeń i oddania.

 

Film Lassie

 

Lassie, wróć! (1994)

To druga interpretacja książki Erica Knighta "Lassie Come Home". To świetna opcja na wieczorny seans z dziećmi.

Mój przyjaciel Hachiko (2009)

Film oparty na prawdziwej historii psa rasy Akita o imieniu Hachiko, który codziennie czekał na swojego zmarłego właściciela na dworcu przez wiele lat. Hachiko stał się symbolem lojalności i oddania, a na jego cześć postawiono pomnik. Film Mój przyjaciel Hachiko to wzruszająca opowieść o niesamowitej więzi między człowiekiem a psem. 

 

Film Hachiko.

 

Był sobie pies (2017)

Jest to kolejny film reżysera Mojego przyjaciela Hachiko. Film opowiada historię psa rasy golden retriever imieniem Bailey, który przez kolejne reinkarnacje stara się znaleźć sens swojego życia i cel, jakim jest uszczęśliwianie swoich właścicieli. Bailey, wierny pies, odradza się w różnych psich ciałach na przestrzeni kilku dekad. Przeżywa wiele przygód i trafia do różnych właścicieli, ucząc się nowych rzeczy o miłości, lojalności i poświęceniu. Niezależnie od postaci, w jakiej się znajduje, Bailey zawsze dąży do powrotu do swojego pierwszego właściciela, Ethana, aby ponownie się z nim spotkać i spełnić swoje przeznaczenie.

 

Film Był sobie pies.

 

O psie, który jeździł koleją

Polska kinematografia też ma w swojej historii filmy o psach, w tym nowość O psie, który jeździł koleją z 2023 roku. Historia jest oparta na książce Romana Pisarskiego o tym samym tytule. Wiele osób zna tę książkę, bo jest lekturą szkolną od wielu lat. Akcja filmu rozgrywa się we Włoszech i skupia się na Lampo, inteligentnym i niezwykle lojalnym psie, który podróżuje pociągami, odwiedzając różne miasta i wioski. Lampo staje się ulubieńcem kolejarzy i pasażerów, zdobywając sympatię i podziw za swoją zdolność do samodzielnego podróżowania. Mimo wielu przygód i niebezpieczeństw, Lampo zawsze wraca do swojego ukochanego dworca, gdzie czeka na niego jego właściciel, kolejarz. W filmowej wersji pojawia się też Zuzia, która jest córką kolejarza i przyjaciółką Lampo. Oryginalny Lampo był kundelkiem, natomiast na ekranie zobaczymy białego owczarka szwajcarskiego.

Przeczytaj również: Filmy dla kotów

 

Film Pies, który jeździł koleją.

 

Filmy o psach dla dzieci

Wszystkie wymienione propozycje będą odpowiednie dla dzieci, ale przedstawiamy też filmy animowane, które skradną serce wielu maluchów:

101 dalmatyńczyków (1961)

101 dalmatyńczyków to klasyczna animacja Disneya. Film jest oparty na powieści Dodie Smith i opowiada historię pary dalmatyńczyków, Pongo i Perdity, których szczenięta zostają porwane przez złą Cruellę De Mon, pragnącą uszyć płaszcz z ich futer.

 

Film 101 dalmatańczyków.

 

Zakochany kundel (1955)

Chyba każdy kojarzy scenę z Zakochanego kundla, gdzie suczka cocker spaniel o imieniu Lady wciąga makaron razem z kundlem Trampem. Film pokazuje romantyczną historię dwóch psów, które przeżywają razem przygody.

Sekretne życie zwierzaków domowych (2016)

Komedia animowana przedstawiająca, co robią zwierzęta domowe, gdy ich właściciele wychodzą z domu. Max, pies rasy jack russel terier, musi zmierzyć się z nowym domownikiem, dużym i niezdarnym psem Duke, a ich przygody prowadzą ich do odkrycia planu zemsty porzuconych zwierząt.

Przeczytaj również: Sławne koty - poznajesz je?

 

Aleksandra Drzewińska

Zdjęcia: Canva.com

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość