Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Koń hanowerski – gorącokrwisty dumny koń

Hanower to niezwykły koń, którego nie sposób nie zauważyć przez elegancję i szlachetny wygląd. Ten niemiecki koń wyróżnia się pięknem i lekkością. Jest bardzo popularną rasą i zajmuje wysokie miejsca w rozmaitych zawodach. Zobacz, co jeszcze cechuje dumne zwierzęta z Saksonii.

 

Koń rasy hanowerskiej.

 

Koń rasy hanowerskiej - historia

Pod koniec XVIII wieku hanowerczyk stał się wysokiej klasy koniem powozowym. W XIX wieku był już jedną z najpopularniejszych ras w Europie jako koń pociągowy i wojskowy.
Obecnie hanowery dalej są popularnym wyborem. Ponadto niewiele ras ma tak dobrze zachowane zapisy, które pozwalają hodowcom prześledzić linie krwi na przestrzeni wielu pokoleń, zwiększając ich szanse na znalezienie najlepszego dopasowania ogiera do klaczy. W celu ulepszenia rasy sprowadza się krew z pełnej krwi arabskiej i w oparciu o rodowody, wyniki w zawodach i inspekcje przeprowadzone przez sędziów Towarzystwa Hanowerskiego.

 

 

Koń hanowerski – charakterystyka i maści

Hanowery są bardzo eleganckimi końmi. Zostały tak skrzyżowane, aby miały silne kończyny i atletyczną sylwetkę. Te konie chętnie trenują i mają dużo mięśni. Cechuje je potężne ciało, lekkie ruchy i silne plecy. Konie hanowerskie występują właściwie we wszystkich barwach – wymogiem jest ich jednolitość. Najczęstszymi umaszczeniami są: konie hanowerskie kare, kasztanowate, siwe i gniade. Hanowery, które mają zbyt białe umaszczenie, kozią skórę, maść izabelowatą czy cremello. Dopuszczalne są niewielkie białe znaczenia na głowie lub nogach. Wysokość w kłębie koni rasy hanowerskiej to 160-170 centymetrów.

 

Koń hanowerski maści kasztanowatej.

 

Ile waży koń hanowerski?

Dorosły koń hanowerski waży około 630-650 kilogramów. Waga jest zależna od wieku i płci.

 

 

Koń hanowerski - cena

Cena konia rasy hanowerskiej zależy od wieku i umaszczenia. Cena waha się między 30 tysięcy złotych a nawet 200 tysięcy złotych. Dużo hanowerów jest hodowanych i sprzedawanych w Niemczech, więc warto sprawdzać niemieckojęzyczne hodowle i ich strony.

 

Sprawdź akcesoria ogrodnicze na fera.pl.

 

Koń hanowerski – skoki

Te konie cechuje niezwykła lekkość i siła, które przekładają się na doskonałe skoki. Towarzystwo Hanowerskie nieustannie od 2001 roku się w pierwszej piątce najbardziej udanych ksiąg stadnych w międzynarodowych zawodach w skokach przez przeszkody. Przedstawiciele tej rasy regularnie wygrywają rozmaite zawody i wyścigi, pokazując przy tym gorącokrwistą atletykę.

 

Koń hanowerski z białym odznaczeniem na głowie.

 

Koń hanowerski – charakter

Hanowery są idealne do pracy nie tylko ze względu na predyspozycje fizyczne i budowę ciała, ale również ze względu na swój charakter. Są niezwykle pojętne, a przy tym zrównoważone i pewne. Bardzo chętnie współpracują z jeźdźcem i to dzięki temu bardzo często osiągają wysokie wyniki w zawodach. Hanowery nie przejawiają i nie mają tendencji do nerwowości, ale zależne jest to również od zachowania się jeźdźca.

 


Przeczytaj także: Imiona dla koni hanowerskichAleksandra Drzewińska

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość