Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Karma dla kota maine coon

Kot rasy Maine Coon to jedne z największy kotow rasowych, często osiągają wagę 10 kg. Potrzebują dobrej karmy, opartej na wartościowym białku i tłuszczach, która pozwoli pokryć zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. Wśród karm dla Maine Coon można wybrać karmę suchą lub karmę mokrą. Zafunduj swojemu dużemu kotu domowemu najlepszej jakości pokarm, który mu zasmakuje i zachowa jego naturalne piękno.

Jakie są koty maine coon?

Te olbrzymy mają wielkie serce. I dosłownie i w przenośni. Maine coony uwielbiają się przytulać, ale nadal zachowują instynkty łowieckie. Lubią się bawić, biegać i skakać. Nie straszna jest im wysokość, ani duże odległości. Jednak, jako rasa kotów dużych, maine coony narażone są na kardiomiopatię przerostową mięśnia sercowego. Regularne badania należy przeprowadzać u kotów już po ukończeniu 1. roku życia. Duża masywaność tych kotów obciążą również ich stawy. Producenci oferują karmę specjalistyczną, dedykowaną kotom rasy maine coon, która uwzględnia ich wymagania odżywcze i witalne.

 

Jaka karma dla maine coonów? Żywienie maine coon.

Wiele ras kotów ma określone predyspozycje, które są uwzględniane przez producentów karm suchych i mokrych. Inne potrzeby, wielkości i specyfikacje rasy powodują, że karmy powinny lekko zmodyfikowane. Duże rasy kotów potrzebują karmy w pełni zbilansownej, z pełnoporcjowym białkiem zwierzęcym i tłuszczami. W karmie dla maine coonów powinny się znaleźć dodatkowo: witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe. Dobrej jakości karma zawiera wszystkie te składniki. Należy wziąć pod uwagę również wiek maine coona. Karma dla kociąt maine coonów posiada dużą wartość energetyczną i uśrednioną ilość białka, aby nie dopuścić do zbyt szybkiego wzrostu i rozwoju maine coonów. Wzrost i rozwój musi być zoptymalizowany, nie zbyt szybki. 

 

Karma dla maine coonów czy inna dobrej jakości?

Karma dla maine coonów, niezależnie od wieku, powinna zawierać przede wszystkim mięso.