Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Karma dla Buldoga francuskiego

Karma dla buldoga francuskiego odpowiednio dopasowana do wieku, stanu zdrowia i poziomu aktywności w znaczący sposób wpływa na ogólne samopoczucie i pomaga w zachowaniu dobrej sylwetki. Najlepiej, by miała kształt niewielkich krokietów dostosowanych do brachycefalicznej budowy pyska buldogów.

Buldogi francuskie to psy o małej, muskularnej sylwetce i charakterystycznej kwadratowej głowie. Specjaliści wskazują na to, że około ⅓ przedstawicieli tej rasy zmaga się z dysplazją stawu biodrowego. Stąd też karma dla buldoga francuskiego powinna zawierać składniki wspomagające układ stawowy. Są nimi chondroityna i siarczan glukozaminy.

Karma dla szczeniaka buldoga francuskiego

Odpowiednio zbilansowana karma dla buldoga francuskiego juniora to gwarancja jego prawidłowego rozwoju. W przypadku młodych psiaków należy szczególnie zadbać, by karma opierała się na białkach o wysokiej strawności L.I.P. (z ang. Low Indigestible Proteins) i zawierała włókna determinujące równowagę flory bakteryjnej oraz prawidłowe trawienie. Dzięki temu ogranicza się ilość niestrawionych resztek pokarmu i skalę procesów fermentacji w układzie pokarmowym. W konsekwencji tego psy rzadziej doświadczają wzdęć. Jest to bardzo ważne, ponieważ szczeniaki buldogów francuskich wykazują tendencję do zaburzeń w trawieniu. Cechą dobrej karmy jest zwiększona zawartość L-karnityny, która przyspiesza spalanie tłuszczu. Dobrze, jeśli w składzie karmy dla juniora buldoga francuskiego występują długołańcuchowe kwasy tłuszczowe EPA-DHA, które wpływają korzystnie na kondycję skóry. W przypadku młodych psiaków bardzo ważne jest także wzmocnienie rozwijającego się układu odpornościowego. Stąd też w karmie powinien znaleźć się kompleks współdziałających przeciwutleniaczy (witaminy C i E, tauryna, luteina).

 

Karma dla buldoga francuskiego – pies dorosły

Buldogi francuskie uznane zostały za rasę przez Amerykański Związek Kynologiczny w 1893 roku. Psiaki charakteryzują się muskularną budową ciała, zwinnością i sprężystością. Niestety ze względu na szczególną posturę dość często mają problemy ze stawami, dlatego też karma dla buldogów francuskich poprzez swój skład powinna zadbać o ich ochronę. Wybierać należy tę z chondroityną, siarczanem glukozaminy, kwasami tłuszczowymi z grupy Omega-3.

 

Karma dla buldoga francuskiego – ryzyko nadwagi i alergii

Przedstawiciele tej rasy nie przepadają za dużym wysiłkiem fizycznym. Silne zmęczenie powoduje u nich trudności z oddychaniem. Właściciele tych czworonogów muszą bardzo dbać o utrzymanie ich w formie i zapobiegać nadwadze. Najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie się do podanych przez producenta karm zaleceń odnośnie do ilości, ustalonej na podstawie masy psa. Dorosłe buldogi francuskie powinny zjadać około 200 g karmy suchej w ciągu dnia podanej najlepiej w 3 posiłkach.

 

Buldogi francuskie to rasa o zwiększonych predyspozycjach do rozwoju alergii pokarmowej. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku zmagających się z nią psów będzie specjalna karma hypoalergiczna, która pozbawiona jest najczęściej występujących czynników alergicznych. Z powodzeniem można ją podawać także czworonogom mającym problemy z układem pokarmowym.

 

Jaka karma dla buldoga francuskiego?

Czynnikiem bardzo ważnym w wyborze karmy dla buldoga francuskiego jest jej kształt. Ze względu na specyficzną budowę głowy (krótki i spłaszczony pysk, zgryz przedni, małą kwadratową czaszkę) rasa ta rozwinęła specjalną technikę pobierania pokarmu. Najlepsza karma dla buldoga francuskiego ma postać specjalnych krokietów. Nie dość, że dostosowane są do brachycefalicznej budowy pyska, to dodatkowo ich ergonomiczny kształt pobudza do intensywnego żucia, przez co wspiera higienę pyska.