Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Karma dietetyczna (LIGHT)

Karmienie kotów z nadwagą - o karmach light

Nadwaga coraz częściej dotyka koty domowe. Mają na to wpływ predyspozycje genetyczne, stan fizjologiczny, wiek, płeć i styl życia. Jednak to niewłaściwe żywienie kotów ponosi dużą odpowiedzialność za nadmierną masę ciała. Łączy się na to zarówno niewłaściwa karma jak i podawanie zbyt dużej ilości karmy.

Nadwaga pogorsza jakość życia kotów, niekorzystnie wpływa na ich samopoczucie, a także prowadzi do wielu chorób. Cukrzyca, choroby stawów i układu pokarmowego, nadmierne obciążenie serca, nadciśnienie, to tylko niektóre z poważnych schorzeń dotykających wszystkie koty otyłe. Cierpi tutaj także psychika  kota, ponieważ jest on niezdolny do naturalnych zachowań swojego gatunku, nie jest zwinny i szybki. Gruby kot nie jest słodki, tylko chory. Pomóż mu wrócić do dawnej formy kupując odpowiednie dla niego karmy. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór karm suchych i mokrych, weterynaryjnych light oraz tych zapobiegających rozwojowi choroby.

Jakie są karmy dietetyczne dla kotów?

Karmy dietetyczne light skomponowane są z lekkostrawnych składników. Mają one zmniejszoną ilość kalorii. Mocno ograniczony tłuszcz ma zapobiegać nadmiernemu tyciu. Karmy dla kotów otyłych w większości mają dużą zawartość błonnika.

Dostępne są karmy mokre i suche dla kotów. Karmy mokre mają dużą wilgotność, dzięki czemu zapewniają szybciej uczucie sytości kotu, a jednocześnie nawadniają organizm. Koty bardzo lubią karmy mokre, które są bardziej aromatyczne i smakowite.

Karmy dietetyczne suche dla kotów mają więcej błonnika od tych mokrych. Są tutaj oferowane karmy weterynaryjne dla otyłych kotów. Takie karmy są karmami leczniczymi, których podanie należy poprzedzić konsultacją i badaniami u lekarza weterynarii. Dobierze on także najlepszą dla potrzeb kota i jego aktualnych wyników badań krwi.

Karmy dietetyczne dla kotów mają dodatek L-karnityny, czyli substancji przyspieszającej metabolizm. Przy odchudzaniu kota nie należy nagle ucinać  mu dostępu do pokarmu. Wszystko należy robić z umiarem, kot potrzebuje minimalnego zmniejszenia kalorii i przede wszystkim częstszego podawania mniejszych porcji. Odchudzać kota trzeba z głową, tak aby nie doszło do efektu jojo.

Jak odchudzić kota?

Dobranie odpowiedniej karmy to tylko pierwszy krok w walce o zdrowie naszego pupila. Karma dietetyczna wspomoże chudnięcie, ale samo nie rozwiąże problemu. Kot potrzebuje sporej dawki ruchu i zabaw żeby móc utrzymać dobrą sylwetkę. Najlepiej aktywizować kota poprzez zabawki i imitowanie nimi polowania. Nieużywane zabawki najlepiej chować i wyciągać tylko podczas zabaw, pozwoli to na dłużej zachować ciekawość kota. Zabawa powinna być energiczna, ale nie długa. Koty przystosowane są do nagłych zrywów i 5-10 minutowych gonitw. Najlepiej o określonych porach powtarzać zabawy, parę razy na dzień.

Istotną kwestią w żywieniu kotów jest rozdzielanie im posiłków na mniejsze, ale częste porcje, co najmniej 3-4 razy na dzień. Jedzenie najlepiej podawać po zabawie.

SANABELLE Light drób 10 kg

*****

157.77  (15.78 zł / kg)
SANABELLE Light drób 20 kg (2 x 10 kg)
306.08  (15.30 zł / kg)
319.72