Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Jakie są tanie w utrzymaniu zwierzęta?

Zwierzęta są często członkami rodziny i stanowią nieodłączny element domu. Niektóre zwierzaki stanowią spory wydatek, jednak na szczęście jest spora gromadka, która nie wymaga dużych nakładów finansowych. Będą puchate, małe i jeszcze mniejsze – zobacz, jakie zwierzę możesz adoptować!

 

 Królik miniaturowy jako tanie zwierzę.

 

Małe i tanie zwierzęta

Nieduże zwierzęta są często popularnym wyborem na pierwsze zwierzę dla dziecka. Nie żyją bardzo długo i są też łatwe w utrzymaniu. Zdecydowanie dużym plusem są też niskie koszty. Jeżeli ogranicza Cię też metraż, zobacz, jakie zwierzęta możesz jeszcze wybrać do małego mieszkania. 

 

Królik

To puchate stworzonko nie wymaga wiele materialnych rzeczy, jednak potrzebuje czasu i zaangażowania w opiekę. Jeżeli chcemy wziąć królika dla dziecka, należy pamiętać, że największa odpowiedzialność i tak spada na rodzica. Nie zostawiaj nigdy dziecka samego z królikiem, gdyż mogą zrobić sobie krzywdę nawzajem. Królik może hasać też na ogrodzie, jednak pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu kojcem.

 

Świnka morska

Świnka morska to przeurocze zwierzę, które nie wymaga dużych nakładów finansowych. Warto pamiętać, że to zwierzęta stadne i nie mogą przebywać same. Zanim dobierzesz drugą świnkę dla swojej, sprawdź, jakiej są płci. W przypadku męskiej i damskiej może dojść do niechcianego rozmnożenia. Świnka potrzebuje dużej klatki, w której będzie mogła biegać i odpoczywać. Niezbędna będzie karma dla świnek morskich, codzienny dostęp do świeżych warzyw i czystej wody.

 

Szczur

Szczury to bardzo inteligentne zwierzęta, które można trenować. Nie są drogie w utrzymaniu, jednak należy poświęcić im czas na wychowanie behawioralne – wtedy będziemy mogli cieszyć się towarzystwem ułożonego i kochanego zwierzaka. Szczury lubią zabawy na inteligencję i potrzebują dużo ruchu w ciągu dnia. Szczur potrzebuje klatki, miejsca do spania, zabawek i jedzenia.

Przeczytaj więcej o szczurach i ich potrzebach.

 

Chomik

Chomik to popularny wybór jako pierwsze zwierzę dla dziecka. Chomik potrzebuje odpowiedniej klatkimiejsca do zabawy i odpowiedniej karmy. Nie warto łączyć chomików o różnych płciach, aby nie dopuścić do rozmnożenia. Chomik mimo swoich rozmiarów nie jest zabawką i należy odpowiednio dbać o jego dietę i rozwój.

Przeczytaj więcej: Wszystko o chomikach

 

Chomiki są tanimi zwierzętami.

 

Fretka

Fretka to ciekawskie i inteligentne zwierzę, które łączy w sobie zachowania kota i psa. Jest cudownym domowym zwierzakiem, który stanie się częścią domu. Fretki uwielbiają harcować i biegać, więc należy zapewnić im odpowiednią dawkę ruchu i zabawki. Ich klatka powinna być urozmaicona i dostosowana do wielkości zwierzaka. Można je łączyć w pary – będą mogły się wtedy wspólnie bawić. Klatka powinna mieć odpowiednią ściółkę.

Przeczytaj więcej: Najważniejsze informacje o fretce 

 

Mysz i myszoskoczek

Zarówno myszy, jak i myszoskoczki, są małym i uroczymi stworzeniami, które nie wymagają wielu wydatków. Potrzebują odpowiedniej karmy, ściółki i oczywiście odpowiedniej dawki ruchu i zabawy. Klatka powinna być dostosowana do futrzaka. Myszoskoczki są większe, więc będą potrzebowały więcej miejsca niż myszki.

 

Małe, tanie zwierzęta domowe.

 

Tanie zwierzęta bez sierści

Rybka

Jedna rybka będzie stanowiła mały wydatek. Warto najpierw sprawdzić, czy dany gatunek jest stadny, czy woli samotność. Dobrym rozwiązaniem na jednoosobowe akwarium byłby bojownik czy złota rybka. Potrzebne będzie odpowiednie akwarium, wyposażenie i pokarm dostosowany do rybki. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu samego akwarium i wymieniania wody w nim. Przy jednej rybce nie trzeba kupować wielkiego akwarium i rozmaitych grzałek. Oczywiście można w ten sposób udogodnić rybie życie, ale w przypadku ograniczonego budżetu można z tego zrezygnować.

 

Mrówki

Te małe stworzonka mogą być niezwykle ciekawym obiektem do obserwacji dla młodych odkrywców. Mrówki tworzą rozmaite korytarze w ziemi i mogą podnieść ciężar, który jest 20 razy większy od nich! Te niezwykłe siłaczki nie wymagają dużych nakładów finansowych, ale potrzebne będzie formikarium i wiedza na temat rozpoczęcia hodowli. Nie jest to prosty proces,ale jeżeli mamy małe nakłady finansowe i dużo zapału, to opieka nad mrówkami będzie wielką zabawą!

 

Kanarek

Kanarek nie tylko pięknie śpiewa, ale też nie wymaga wielu wydatków. Niezbędna będzie klatka i karma dostosowana do ptaszka. Jeżeli nie wiesz, jakie usposobienie ma kanarek, sprawdź. Kanarki są bardzo głośne i chętnie śpiewają, więc musisz wziąć to pod uwagę przy adopcji tego ptaka. Nigdy nie bierz ptaka, jeżeli masz w domu kota – będzie to ogromny stres dla ptaszyny.

Przeczytaj więcej: Wszystko o kanarkach

 


Jeżeli zapewnimy małemu zwierzęciu odpowiednie warunki do życia, to comiesięcznym wydatkiem będzie już karma i profilaktyczne badania. Pamiętaj o kontrolnych wizytach u weterynarza, gdyż zwierzęta doskonale maskują ból.

 


Aleksandra Drzewińska

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość