Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Jakie są najpopularniejsze koty w książkach, internecie i telewizji?

Znane koty, czyli czworonogi, które zyskały popularność na świecie i są po dziś dzień znane i cenione za ich niezwykłą charyzmę, wygląd czy zachowanie. Okazuje się, że nie tylko psy mogą być popularne, koty również występują w różnego typu bajkach, filmach i waśnie tam zyskują sławę.
Jeśli chcecie poznać, jakie są sławne koty w internecie oraz przykłady kotów z bajek, czytajcie dalej!

 

Sławne koty w internecie, bajkach, filmach.

 

Sławne koty i ich ludzie

Sławę koty mogą zyskać poprzez swoich właścicieli, którzy czy to w telewizji, czy w świecie publicznym pokazują swoich pupili.

  • Jednym z przykładów jest kot o imieniu Sock od Billa Clintona, który mieszkał wraz z nim w Białym Domu. Podobno zaaklimatyzował się tam na tyle, że nawet po opuszczeniu przez Clintonów domu prezydenckiego, kot nadal tam pozostał.
  • Kolejny kot o imieniu Muezza jest powiązany z prorokiem Mahometem, wedle legend był to jego wierny towarzysz, chociaż nie ma ku temu żadnych oficjalnych dowodów.
  • Kot Chico należał do papieża Benedykta XVI, powstała nawet książka, w której kot pełnił funkcję narratora i przedstawiał życie papieża.

 

Koty z książek

Motyw kota również często pojawia się w literaturze. Powstało wiele książek, w których głównym bohaterem był kot.

Kot z Cheshire, tak zwany Kot-Dziwak, to charakterystyczna postać z książki Alicja w Krainie Czarów. Bohater wyróżniał się tym, że posługiwał się specyficznym językiem, ale również miał niecodzienne zdolności lewitowania oraz znikania.

Wiele kotów ukazanych w książkach, następnie również przeniesiono na duży ekran i tak powstały bajki i filmy animowane, w których możemy zobaczyć wygląd i specyfikę ruchów kota.

 

 

Znane koty z bajek

Sławne koty również pojawiają się w bajkach czy kreskówkach, stąd też często właściciele czworonogów czerpią inspiracje na imiona dla kota. Dzieci często mają już wypatrzonych swoich ulubieńców i dlatego też wybierają podobne imiona. Mimo to warto zaznaczyć, że koty w bajkach najczęściej pełnią funkcję czarnych charakterów, są przeciwieństwem psów.

 

Najpopularniejsze koty z bajek to:

- Kot Klakier ze Smerfów, to czarny charakter taki sam, jak i jego właściciel Gargamel. Obie postaci starają się złapać Smerfy, są niezwykle chciwe i samolubne. Mimo że Smerfy zostają schwytane, to na sam koniec bajki dobro zwycięża i udaje im się uciec ze szponów Gargamela i jego kota Klakiera. Czworonóg w bajce miał charakterystyczny czarny kolor sierści, dodatkowo cały czas jęczał i narzekał na swojego właściciela.

- Garfield, to kolejna postać z bajki, w której kot pełnił główną funkcję. Garfield posiadał rudą sierść i był delikatnie otyły, gdyż zjadał duże ilości lazanii. Często właściciele kota o podobnym wyglądzie decydują się właśnie na to imię. Poza tym bohater bajki miał charakterystyczne usposobienie, kot był niezwykle leniwy, czasem złośliwy oraz nie miał umiaru w jedzeniu.

Garfield to kot rasy egzotycznej


- Kot Tom, z kreskówki Tom and Jerry, to postać znana dla dużej liczby młodzieży. Bohater przez całe życie próbował złapać mysz, która zamieszkała w jego domu. Niestety za każdym razem gryzoniowi udawało się uciec. Tom charakteryzował się dość dużym roztrzepaniem i wysokim apetytem.

- Kot w butach, tytułowa postać bajki, o kocie, który ma wiele cech ludzkich. Miewał swoje humory i bywał uparty jak większość kocich charakterów w bajkach.

 

Znane koty. 

 

Sławne koty w internecie

Znane koty znajdziemy również w internecie, gdzie często zyskują sławę poprzez swoich właścicieli, którzy często tworzą oddzielne konta na social mediach dla swoich pupili, aby ukazać ich codzienne zachowania. W internecie liczy się oryginalność, więc koty, które wyróżniają się wyglądem czy zachowaniem od reszty, mają szansę na popularność. Tego typu przykładem może być:
- Monty, kot bez kości nosowej. Czworonóg urodził się bez kości, która znajdującej się w nosie, przez co jego wygląd jest dość nietypowy.
- Venus, czyli słynny kot o dwukolorowej twarzy. Jedna połowa ma kolor czarny a druga brązowy, reszta ciała ma jasny odcień z kilkoma ciemnymi plamkami.
- Fakumaru, to kot, który ma oczy o różnych kolorach. Jedno oko ma odcień niebieski a drugie żółtawy. Tego typu zjawisko jest nazywane heterochromią.
- Coloner Meow, czyli kot, który osiągnął rekord Guinessa w kategorii, o najdłuższej sierści na świecie.
- Lazarus, czyli kot wampir - ma zdeformowaną twarz, która bez górnej szczęki przypomina kły wampira.
- Grumpy cat, czyli popularny czworonóg występujący w dużej ilości memów internetowych. Ma charakterystyczną mimikę, przez co dość często twórcy internetowi wykorzystują go, tworząc zabawne ikony w internecie.


W internecie nie brakuje kontentu opierającego się na zwierzętach, często niektóre z kont na social mediach są popularniejsze niż konta ludzi. Nieraz słyszy się o współpracach między kotami a firmami z karmą dla kotów.

 

Lida Pieczulis

 

Zdjęcia: Canva.com

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość